VAN DAMME C.S. Incasseren en procederen De gerechtsdeurwaarder maakt het verschil! GERECHTSDEURWAARDERS «infotorial Axelsestraat 12 Terneuzen 0115-613651 GerechtsDeurwaardersKantoor j. Zeeland incasso s procedures juridisch advies www.gdkzeeland.nl debiteurenbeheer informeer vrijblijvend naar de mogelijkheden 0118-633008 9^^ niet-ambtelijk werk houdt de gerechts deurwaarder in één hand. Als de minnelij ke incasso geen resultaat oplevert, stelt de gerechtsdeurwaarder zelf de dagvaarding op en bezorgt deze ook bij de debiteur. Zo maakt hij de procedure voor de rech ter aanhangig. De gerechtsdeurwaarder voert vaak zelf de gerechtelijke procedu re; bij Van Damme c.s. Gerechtsdeur waarders zijn ook twee juristen werk zaam. Nadat de rechter het vonnis heeft gewezen, kan de gerechtsdeurwaarder overgaan tot tenuitvoerlegging; een be voegdheid die door de Wetgever is toe vertrouwd aan de gerechtsdeurwaarder. Zowel incassobureaus als advocatenkan toren maken vaak gebruik van de diensten van de gerechtsdeurwaarder, omdat deze beschikt over de bijzondere bevoegdhe den die zij zelf niet hebben. Neemt een bedrijf of particulier met een vordering een gerechtsdeurwaarder in de arm, dan kan deze het hele traject van aanmanen, dagvaarden, procederen en executeren (het tenuitvoerleggen) van het vonnis verzorgen. Daarnaast heeft de gerechts deurwaarder als enige een zogeheten on line verbinding met de Gemeentelijke Basis Administratie en diverse uitkerings instanties, waaronder het UWV en de SVB. Daardoor kan de gerechtsdeurwaar der debiteuren blijven volgen. Debiteurenbeleid: geen sores, wel geld Nogal wat ondernemers slaken, gevraagd naar hun debiteurenbeleid, een diepe zucht. Niet alleen hebben ze vaak geen tijd om zich ermee bezig te houden, ook de kennis ontbreekt. En zelfs als ze er wel energie in steken blijven veel facturen on betaald. Vervolgens laten ze het er maar bij zitten. Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland en Van Damme cs Gerechtsdeur waarders bieden de ideale oplossing voor dit wijdverbreide probleem. 'Niet alleen dienen wij onze cliënten van advies op maat in incassoprocedures, maar ook in de fase die voorafgaat aan het incassostadium kunnen we veel betekenen', legt Arnold van Damme uit. 'In goede samenspraak met de debiteur ligt in veel gevallen zon der veel geduw en getrek een soepele op lossing in het verschiet. Ondernemers die hun debiteurenbeleid aan ons overlaten, kunnen zich volledig richten op hun core business: het runnen van hun bedrijf.' Kwaliteit De kwaliteit van het werk van de ge rechtsdeurwaarder is gewaarborgd. Hij is van rechtswege lid van de Koninklijke Beroepsvereniging van Gerechtsdeur waarders en dient zich te houden aan de Gerechtsdeurwaarderswet en tucht- en gedragsregels. Ook de financiële positie van de gerechtsdeurwaarder moet aan een aantal regels voldoen. Daartoe wordt hij - net als de notaris - gecontroleerd door Bureau Financieel Toezicht. Meer informatie Meer weten over het (uitgebreide) dien stenpakket van Gerechtsdeurwaarders kantoor Zeeland en Van Damme cs Ge rechtsdeurwaarders? Neem gerust contact op voor een afspraak. Kantoor Zeeland: unmo.gdk-zeel and. til Kantoor Van Damme: deimoaarders@ifandamme-liolland.nl Incasseren en procederen zijn vermoedelijk niet het soort zaken waar u als ondernemer een glimlach van op het gezicht krijgt. Ze kosten vooral geld en tijd, die u ongetwijfeld liever in uw bedrijf steekt. Het is daarom ver standig voor dit soort zaken een beroep te doen op Gerechtsdeurwaarders- kantoor Zeeland in Goes en Middelburg of Van Damme c.s. Gerechtsdeur waarders in Terneuzen. Zij zijn specialisten in incasseren en procederen. Beide kantoren hebben hun eigen klan tenkring en feitelijk zijn ze concurrenten. Maar Gerechtsdeurwaarderskantoor Zee land en Van Damme c.s. Gerechtsdeur waarders bijten elkaar niet. Integendeel, zegt Arnold van Damme. 'Niet alleen de zakelijke, maar ook de persoonlijke on derlinge contacten zijn al jaren bijzonder goed. We hebben regelmatig overleg over vakinhoudelijke zaken, volgen gezamen lijk cursussen en gaan een paar maal per jaar samen een hapje eten. Het belangrijk ste is dat we elkaar niets misgunnen; we vissen niet in eikaars vijver.' De geografi sche ligging van beide bedrijven heeft daar ook wel mee te maken: Gerechts deurwaarderskantoor Zeeland heeft Goes en Middelburg als standplaatsen, terwijl het kantoor van Van Damme c.s. Ge rechtsdeurwaarders gevestigd is aan "d'n overkant", in Terneuzen. Maar, bena drukt Bert Meijering van Gerechtsdeur waarderskantoor Zeeland, 'We zitten el kaar sowieso niet in de weg. Dat zou ook heel anders kunnen zijn. Gerechtsdeur waarders zijn namelijk in het hele land ambtelijk bevoegd.' Uitgebreid regionaal netwerk En daarmee stipt Meijering al direct een niet over de uitgebreide regionale kennis en het netwerk dat wij in de loop van ve le jaren in Zeeland hebben opgebouwd. En dat zijn toch twee cruciale factoren voor het zo vlot en soepel mogelijk afron den van, bijvoorbeeld, een incassozaak. We maken geregeld mee dat een debiteur meerdere gerechtsdeurwaarders van ver schillende kantoren aan de deur krijgt. Dit jaagt de debiteur, die er in veel gevallen toch al niet rooskleurig bij zit, extra op kosten. Hij zou vervolgens de hakken in het zand kunnen zetten en in het slechtste geval een beroep kunnen doen op de WSNP, de Wet Schuldsanering Natuur lijke Personen. Uiteindelijk heeft de schuldeiser het nakijken. Had die daaren tegen een beroep op ons gedaan, dan had den wij alle zaken gebundeld kunnen be handelen. Dat had veel tijd, geld en erger nis gescheeld.' Zakelijke insteek met menselijk gezicht Gerechtsdeurwaarder Hans Dielen van Van Damme c.s. Gerechtsdeurwaarders belicht het sociale aspect van zijn beroep: 'Ze zullen er zijn, de Dreverhavens, maar een goede gerechtsdeurwaarder heeft ook oog voor de mens achter de debiteur. heikel punt aan. 'Enkele jaren geleden vervielen de arrondissementsgrenzen voor het doen van ambtelijk werk. Daardoor kunnen gerechtsdeurwaarders uit alle hoeken van het land ook in Zeeland hun activiteiten ontplooien (en wij op onze beurt dus ook in de rest van Nederland). Dat heeft zijn voordelen, maar zeker ook zijn nadelen. Gerechtsdeurwaarders die niet uit deze regio komen, beschikken Vaak komen mensen door tegenslagen in hun leven in een lastige situatie en zonder de juiste hulp en begeleiding zakken ze steeds verder weg in het moeras. De me dewerkers van Van Damme c.s. Gerechts deurwaarders en Gerechtsdeurwaarders kantoor Zeeland gaan tot het uiterste om voor hun opdrachtgeven een zo goed mogelijk resultaat te boeken. Daarbij ver liezen we evenwel de omstandigheden waarin de debiteur leeft niet uit het oog. Niemand is erbij gebaat een ander te ruï neren. Wij besteden tijd en aandacht aan elke zaak, steken ons licht op bij mogelijk relevante instanties en gaan zonodig over tot het nemen van drastische maatregelen. In de meeste gevallen weten we een pas sende oplossing te vinden. Onze visie is dus: doorpakken, met zowel een zakelijke insteek als een menselijk gezicht.' Incasseren én procederen De gerechtsdeurwaarder neemt een do minante positie in op de incassomarkt. Hij is benoemd door de Kroon en heeft een breed bevoegdhedenpakket: ambtelijk en

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 82