netwerk Belting Service Donna is volop in beweging Het netwerk La Donna e Mobile heeft ruim twee jaar geleden de horizon verruimd van Walcheren naar De Bevelanden. Naast de be staande clubs Donna Walcheren (50 leden) en Donna De Bevelanden (30) staat Donna Schouwen-Duiveland in de steigers. Naar verwachting zal medio 2008 de oprichting officieel een feit zijn. Donna is een vereniging voor ondernemende vrouwen die wonen of werken op Walcheren, De Bevelanden en Schouwen-Duive land. door Henk van de Voorde ZIERIKZEE - Op instigatie van notaris Marianne Heuvelmans, Jody Poortvliet en Rianne de Klerk zag Donna op 12 decem ber 2001 het levenslicht. Het Italiaanse 'la donna e mobile' betekent letterlijk 'vrou wen in beweging'. De leden zijn vrouwen die vanuit hun bedrijl of beroep beschik ken over een bepaalde deskundigheid en daarover een interessant verhaal kunnen vertellen. De opzet van Donna is eenvoudig van aard, zonder overbodige regels en er is geen aanwezigheidsplicht. De kwaliteit en de sfeer van de bijeenkomsten dienen er voor te zorgen dat de leden ze graag bij wonen. Meestal vertelt één van de leden over een interessant onderwerp waar ze specifieke kennis van heeft. Het informele karakter staat voorop, met zo min moge lijk werk en zoveel mogelijk plezier. Vrouwen van alle leeftijden en opleidings niveaus kunnen lid worden van Donna, waarbij er wel gestreefd wordt naar een verscheidenheid van branches. Marianne Heuvelmans, werkzaam in Oost-Souburg en woonachtig in Kruiningen, is inmiddels voorzitter van Donna De Bevelanden. Jo dy Poortvliet is secretaris. Jody is afkomstig uit Middelburg, woonachtig in Kapelle en werkzaam als planeconoom bij de ge meente Goes. "Ik hou me bezig met bere keningen en grondbeleid rondom bouw- ontwikkelingen. Toen ik vier jaar geleden in Goes ging werken ben ik weliswaar ook lid gebleven van Donna Walcheren, maar vond het belangrijk dat er eveneens een Donna De Bevelanden werd opgericht. Ons thuishonk is het Goese restaurant Het Binnenhof. Goes is zeer centraal gelegen en heeft een aantrekkelijk vestigingskli maat voor burgers en bedrijven. Deze ge meente groeit en bloeit", aldus Jody Poortvliet. Maijan Vermaire (accountma nager ABN-AMRO Goes) is penning meester van Donna De Bevelanden. Het vrijblijvende karakter staat voorop bij deze vereniging van ondernemende dames. Het is geen serviceclub en er is geen opkomst plicht. SMMer "Donna is geen verlengstuk van het werk. Op de bijeenkomsten van Donna heerst een gevoel van vrije tijd in plaats van een Jody Poortvliet-de Jonge (links) en Marianne Heuvelmans van Donna De Bevelanden. vergadergevoel waarbij vriendschappelijke verbanden soms uitgroeien tot zakelijke verbanden. Bij vrouwen gaat het er meest al wat subtieler aan toe; minder verplich tend en minder formeel. Er wordt bij Donna alleen kennis overgedragen waar anderen in zijn geïnteresseerd. Het bestaan van werkende vrouwen is soms best hec tisch, waarbij je veelal door je eigen krin getje wordt opgeslokt. Via Donna ben je in staat om in contact te komen met com pleet andere mensen. Het is heerlijk dat gesprekken eens ergens anders overgaan dan over je gezin en je werk. De diversiteit van branches maakt het extra interessant. Een zakelijke dienstverlener komt bijvoor beeld in contact met iemand uit de zorg. Normaal gesproken komt zo iemand niet op je pad. Over het algemeen worden er op de bijeenkomsten van Donna lezingen gehouden waarin de leden vertellen over hun vakgebied, maar soms zijn er ook uit stapjes buiten de deur", aldus Marianne Heuvelmans. bijeenkomst van Donna De Bevelanden en Walcheren. In het MWCZ wordt es thetische plastische chirurgie gekoppeld aan een wellness-concept, met alle schoonheidsbehandelingen voor lichaam en huid. „Met een veertigtal vrouwen kre gen we een rondleiding in het Wellness Centrum. Het was een hele leuke bijeen komst waarbij er een interessante discussie ontstond over de commerciële en de regu liere gezondheidszorg. Ook werd inge gaan op het samenwerkingsverband met Roompot Holidays. Iemand die bijvoorbeeld net een facelift heeft ondergaan, kan discreet in een mooie bungalow van Roompot herstellen van de behandeling", aldus Marianne en Jody. Eerder vonden er bijvoorbeeld gezellige lezingen cq workshops plaats door tolk- vertaler Natalija Faes-Matsko over haar geboorteland Oekraïne en door beeldend kunstenaar Ilse van Loo-Remijn over het Foto's: Willem Mieras impressionisme. De onderwerpen zijn soms wat serieuzer van aard zoals bijvoor beeld bij de lezingen van gerechtsdeur waarder Marielle Buys, advocaat Cindy Koole en bibliothecaris Cathrien van Reekum. In het jaarprogramma wordt ge streefd naar een goede mix van onderwer pen. De eerstvolgende bijeenkomst van Donna is op vrijdag 14 december en be treft een lezing en rondleiding in het Zeeuws Museum. Een van die uitjes buiten de deur vond op donderdag 1 november plaats bij het Me disch Wellness Centrum Zeeland (MWCZ) in de Stadspoort te Goes. Het betrof tegelijkertijd de eerste gezamenlijke ^EZi De Poort 73 - Rilland Tel. 0113-551040 - Fax 0113-551080 Email: zbs@planet.nl - Website: www.zbsbv.nl 24-uurs transportbandenservice - www.transportbandenservice.nl Ondernemende vrouwen van La Donna e Mobile bij de Campveerse Toren. Foto's: Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 73