Binnenland 'Critici van nu waren destijds betrokken bij basisvorming' 'Verbod op agente met hoofddoek' Oud-politicus John Lucieer omgebracht CDA'er Van de Camp staat nog steeds achter onderwij svernieuwing. cheque Kamermeerderheid is tegen dragen religieuze symbolen bij politie. Pasfoto aan balie van gemeente van de baan Roep om fonds voor klokkenluiders 6 Woensdag 5 december 2007 PZC VARIK - De voormalige fractievoor zitter van de PvdA in de Gelderse gemeente Neerijnen, John Lucieer (58), is in zijn woning om het le ven gebracht. De politie heeft nog geen idee wie achter het misdrijf zit. Lucier had met zijn vriend een veelbezochte theetuin. Het levenloze lichaam van Lucieer werd maandagavond aangetroffen door een bezorgde buurtbewoner die poolshoogte kwam nemen in zijn woning in Varik. Lucieer is le vend voor het laatst vrijdagoch tend op zijn werk bij de gemeente Capelle aan den IJssel gezien. Hij was van 1994 tot twee jaar gele den PvdA-raadslid in de gemeente Neerijnen en jarenlang fractievoor zitter. Lucieer en zijn levensgezel waren verder bekend van de beelden- en theetuin, die grenst aan de Varikse Aalbandijk die publiek uit het he le land trekt. DEN HAAG - Alsof CDA-Kamerlid Wim van de Camp er al weken naar had uitgekeken, zo getergd verscheen hij gisteren voor de par lementaire onderzoekscommissie onderwijsvernieuwingen. „Het heeft mij verbaasd dat mensen aan deze tafel weglopen voor wat we toen hebben gedaan. Dat zal ik niet doen", verklaarde de christen democraat, sinds 1986 Kamerlid, al aan het begin van de hoorzitting. Van de Camp is medeverantwoor delijk voor de totstandkoming van de basisvorming, die in 1993 onder staatssecretaris Jacques Wallage op alle middelbare scholen werd inge voerd. Leerlingen kregen sinds dien in de eerste twee jaar van de middelbare school vijftien ver plichte basisvakken. De afgelopen twee weken veegden diverse mensen uit de onderwijs wereld de vloer aan met deze on derwijsvernieuwing, tot ergernis van Van de Camp. „Het onderwijs veld heeft kilo's boter op het 'Het onderwijsveld heeft kilo's boter op het hoofd' hoofd. Deze mensen zaten zelf in overlegorganen en de staatssecreta ris kon geen komma veranderen of hij moest daar langs. Zij wisten alles en waren overal bij betrok ken." Volgens Van de Camp is het be sluit tot de basisvorming een 'be langrijke politieke daad' die een de cennialange strijd beslechtte. „Pre mier Lubbers zei: 'Jongens regel het nou, en zorg dat er geen bloed vloeit'. Dat is gebeurd." De kritiek dat de basisvorming te snel is inge voerd, sprak Van de Camp tegen. Was er dan niets op de basisvor ming aan te merken? Met de leer lingen op het vbo, opvolger van lbo en lts, is te weinig rekening ge houden, moet ook Van de Camp erkennen. „De basisvorming, met de nadruk op theorie, is te zwaar voor hen gebleken. Wij hebben dat overschat." Ook Wim Deetman (CDA), die als minister de basisvorming voorbe reidde, vindt de vernieuwing te recht. Niettemin vindt hij dat zijn opvolgers meer tijd hadden moe ten nemen voor de invoering. „Le raren moesten zich bijvoorbeeld her- en bijscholen. Die moet je dan de ruimte geven." Kerstcactus (Schlumbergera) 2scm Diverse potmaat13cm. Van 4.99 ""099 Bel voor de dichtstbijzijnde Intratuin 0900-7707700. 2007 Kerstster (Euphorbia midi) aan Rood of wit, potmaat 10,5 cm. Per stuk van 2,29 |49 Ontvang nu een Trendcheque! Kijk voor de actievoorwaarden op www.intratuin.nl Platmo8 In tempexbak. Van 2,49 nü -J99 Vaas 'Volume' Antraciet, hoogte 22 cm, doorsnede 13,5 cm. Per stuk O 79 Kerststukje 20 cm Wit of rood, met glas en kaarsen, schaal 25 cm Van 16,95 DEN HAAG - Met enige kanttekenin gen heeft een Kamermeerderheid gisteren aangegeven dat politie agenten met hoofddoekjes 'abso luut onwenselijk' zijn. Een motie van de PW waarin dat staat, kreeg steun van regeringspartij CDA en de oppositiepartijen SP, WD, D66, SGP, de Partij voor de Dieren en het lid Verdonk. SP-Kamerlid Ronald van Raak te kende daarbij echter aan dat zo'n verzoek voor alle religieuze uitin gen zou moeten gelden en niet al leen voor hoofddoekjes. De Chris tenunie steunde de motie niet, juist wegens die formulering. Vol gens Kamerlid Ed Anker moet de discussie breder worden gevoerd en niet alleen over agentes en mos lima's gaan. Vorige week liet Anker weten dat de Christenunie ook tegen het dra gen van religieuze symbolen bij de politie is, omdat dat het onafhan kelijke karakter van de overheid zou kunnen schaden. De kleding voorschriften van de politie zijn nu nog onduidelijk over de toelaat baarheid van geloofsuitingen. Minister Guusje ter Horst van Bin nenlandse Zaken kon gisteren nog niet inhoudelijk reageren op het verzoek van de Kamer. Zij werkt aan nieuwe kledingvoorschriften voor de politie en heeft de Com missie Gelijke Behandeling (CGB) daartoe om advies gevraagd. Die vindt dat het dragen van hoofd doekjes, keppeltjes en kruisjes al leen mag worden verboden als daar sterke argumenten voor zijn. Kledingvoorschriften die ervoor zorgen dat de politie neutraal over komt, kunnen leiden tot uitslui ting van agenten op basis van hun geloof, stelde de CGB vorige week. Ter Horst zal de Kamer op basis van het advies van de CGB ant woorden. Wanneer dat gebeurt, is nog onbekend. DEN HAAG - Het plan om pasfoto's voor reisdocumenten aan gemeen tebalies te laten maken, lijkt van de baan. De Tweede Kamer heeft staatssecretaris Ank Bijleveld van Binnenlandse Zaken gisteren ge vraagd hiervan af te zien. De Ka mer vindt het niet nodig om de pasfoto's op het gemeentehuis te laten maken. Dat kan beter wor den overgelaten aan fotowinkels. Aanbiedrngen zijn geidig Vm zaterdag na publicatie en zolang de voorraad strekt Prijs- en modelwijzigingen en zei- en druktouten voorbehouden Vermeide pn;zen zijn athaal- en adviesverkooppnjzen DEN HAAG - Minister Guusje ter Horst van Binnenlandse Zaken moet een fonds oprichten om te voorkomen dat klokkenluiders in financiële problemen raken. Een Kamermeerderheid steunde giste ren een motie waarin de SP om een dergelijk fonds vraagt. De SP vindt een compensatieregeling noodzakelijk, omdat mensen die misstanden in de openbaarheid brengen vaak worden ontslagen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 6