Sport Zeeuwse keeper met houten kont Plopsaland eigenaar van voetbalclub Turnhout Marianne Vos debuteert in Peking op de baan Van Nieuwenhuijzen een eeuwige reserve in betaald voetbal w PZC Woensdag 5 december 2007 35 door Dennis van Bergen ROTTERDAM - Al meer dan tien jaar loopt hij rond in het betaalde voetbal. Nou ja, lopen. De Zeeuw se keeper ]örg van Nieuwenhuij zen (29) zit vooral. Eerst vijf seizoe nen op de bank van RBC Roosen daal, nu al voor het zesde jaar op die van Excelsior. Jörg van Nieuwenhuijzen is wissel keeper van beroep. „Welk stadion de lekkerste bank heeft? Geen één eigenlijk", bekent hij. En als er iemand kennis van zaken heeft, is het Van Nieuwenhuijzen wel. Hij onderscheidt kwaliteitsver schillen als geen ander. Van de oude, houten, splinterige reser vebanken van Stormvogels Telstar en Haarlem tot de luxe, pluche en zelfs verwarmde dug-outstoelen in de Amsterdam Arena, hij heeft overal op gezeten. Geen antiquair die meer weet over dit type zit meubel dan de doelman uit Tho- len. De Willem II-bank? Geen aanra der. Zeker niet op een stormach tige zaterdagavond in december, waarop je je ploeg met 6-0 kopje onder ziet gaan, zoals Excelsior overkwam. Doe dan maar de zach te sofa bij moeder in Tholen. Van Nieuwenhuijzen, tijdelijk thuiswo nend: „Die bank zit wél fijn, ja. Jörg van Nieuwenhuijsen duikt op training de ballen uit de goal, in wedstrijden zit hij op de reservebank. foto Awe Krijger/GPD Toch is het niet zo dat ik, zoals in Tilburg, stiekem zit te juichen als Ronald Graafland, eerste keeper, er zes tegen krijgt. Ik moet mijn plek onder de lat zélf afdwingen. Niet door de fouten van een an der." De hoop op de eerste keepersrol heeft hij namelijk nog steeds. An ders, zo vindt hij, kun je beter stoppen. Van Nieuwenhuijzen moest de voorbije jaren zijn meerdere erken nen in onder meer Sieb Dijkstra, Jurgen Belpaire, Oscar Moens Jörg van Nieuwenhuijzen uit Tholen heeft bij al zijn clubs de rol van reservekeeper. (RBC), Zbigniew Malkowski en Cor Varkevisser (Excelsior). „Des ondanks heb ik nooit het gevoel ge had minder te zijn. Het zicht op de nummer één positie heb ik al tijd gevoeld." Alleen vorig seizoen niet. Toen fungeerde hij zelfs als derde sluit post bij Excelsior. AZ-huurling Theo Zwarthoed kwam, Graafland werd eerste stand-in. Van Nieu wenhuijzen verruilde de reser vebank voor een tribunestoel. „Toen heb ik wél gezegd: dit nooit meer. Gelukkig zit ik nu weer elke week bij de selectie." Elke dag rijdt de optimist met fris se moed van Tholen naar Rotter dam. Trainen doet hij, coach Ton Lokhoff beaamt het, vol overgave. Zijn wedstrijdjes speelt de bijna dertigjarige goalie met Jong Excel sior. Om fit te blijven. Én scherp. „Ik ben hier niet voor spek en bo nen. Zo voel ik het niet. Ik bereid me elke dag voor op het moment dat ik het doel in moet. Dat mag een club van me verwachten", is de full prof vakbewust. Er waren ooit wel kansen om eer ste man te worden. Als 19-jarige RBC-keeper startte hij eens twin tig duels in de basis. „Ik was te jong, er nog niet aan toe", zegt Van Nieuwenhuijzen nu. In het seizoen 2000/2001 verving hij in Roosendaal de fout op fout stape lende Dijkstra. Twee wedstrijden, die de club ook nog eens dik ver loor. Berustend. „Toen haalde RBC top- keeper Moens. Dan weet je het wel." Balen deed Van Nieuwen huijzen wél drie seizoenen terug, toen hij zijn laatste officiële wed strijden speelde. Eindelijk droeg hij het Excelsiorshirt met nummer één. In de eerste divisie weliswaar, maar toch. Hij keepte. De eerste ze ven duels. „Ik ging in mijn enthou siasme hardlopen in het bos. Wat gebeurt er? Ik struikel over een boomstronk en blesseer mijn en kel. Wég seizoen." TURNHOUT - Het Vlaamse amuse mentsbedrijf Studio 100, bekend van Plopsaland en K3, mag een voetbalclub overnemen. De ge meenteraad van Turnhout ging ak koord met de voorwaarden. Zo wil Plopsaland op zondagmid dag voetballen, wat nu alleen bij uitzondering is toegelaten. Ook moet de derdeklasser KV Turn hout kunnen promoveren naar de eerste klasse. De Raad van Bestuur van Studio 100 staat op het punt de onderhandelingen af te ronden, zo meldde het bedrijf Studio 100 is onder andere opgericht door Gert Verhulst, bekend van het tv-duo Samson en Gert. Het be drijf zette drie Plopsalandparken op en produceert films en optre dens van K3, kabouter Plop, Piet Piraat en Bumba. Deze actie wordt mede mogelijk gemaakt door: door Peter van Leeuwen PEKING - Wielrenster Marianne Vos maakt vrijdag in Peking al haar debuut bij wereldbekerwed strijden baanwielrennen. Dat ge beurt op het onderdeel scratch. Daarnaast komt ze uit op de pun- tenkoers, meldde haar ploegleider Thijs Rondhuis van DSB gisteren vanuit de Chinese hoofdstad. Marianne Vos bereidt zich buiten de nationale ploeg van Peter Pie- ters om voor op de wedstrijden in de olympische stad. Ze is ook in Peking om het parkoers van de wegwedstrijd te verkennen. „Dat heeft eigenlijk prioriteit", zei Rond huis, die liet weten dat een optre den op de individuele achtervol ging voorlopig nog niet aan de or de is. De nationale selectie arriveerde gis teren in Peking. Het eerste wereld- bekerweekeinde in Sydney leverde de ploeg drie gouden en twee bronzen medailles op. Willy Kanis was afgelopen weekeinde met twee keer goud en een keer brons het succesvolst. In Peking zal ze, net als Yvonne Hijgenaar, op nieuw uitkomen op sprint, keirin, 500 meter tijdrit en teamsprint. Adrie Visser (puntenkoers, scratch) en Marlijn Binnendijk (puntenkoers, scratch, individuele achtervolging) zijn de andere Ne derlandse deelneemsters. Bij de mannen rijden op de kop- pelkoers ditmaal Robert Slippens en Danny Stam. De laatste was niet in Sydney actief Slippens maakte daar deel uit van de achter- volgingsploeg. Zijn plaats wordt in genomen door Jens Mouris, die een team vormt met Peter Schep, Jenning Huizenga en Levi Hei mans. Voor de sprintonderdelen heeft bondscoach Pieters Theo Bos, Teun Mulder en Tim Veldt ter beschikking. op 10 Algemeen klassement Naam: Woonplaats: Punt 1 Stijn Steunenberg Steunenberg Vlissingen 475 2 Paul Scheldemondl Vlissingen 470 3 Marie de Jonge Vosje Heerenhoek 461 4 Kees Huizen TobCoach Goes 460 5 Bianca Bodhil Goes 457 6 Niek Rentmeester Rentmeester Goes 456 7 J. Zoon Aidje Goes 456 8 Jerrem de Smit Groenoord boys Philippine 454 9 Joop Hanse Team Hanse Burgh-Haamst. 453 10 Erik De Schipper De jekko's Vlissingen 453 Top 10 Rondeklassement Positie: Naam: Pim Henk A. Stawny Ruud de Jonge Paula Toorn-meeusen Daan Ron Le Roij Annie Dijkstra Charlie Frank En Roos Teamnaam: FC Nelson X F.C. Lato F.C. De Kampioenen Fc droit au but VVV Splekaro Havenwerkers Charlie's angels FC Rossicky Woonplaats: Vlissingen Wolphaartsdijk Middelburg Kwadendamme Terneuzen Kwadendamme Nw en St.Joosland Vlissingen Middelburg Serooskerke Top 5 Superleague Klassement Volharding Ovezande 3944 Scheldemond Vlissingen 3940 Appeltje eitje Lewedorp 3903 Meeuwen Zoutelande 3877 Zeelandia/Middeburg Middelburg 3815 Ga voor de volledige klassementen van Voetbalcoach van het Jaar naar www.pzc.nl/voetbalcoach

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 57