Celtic overwintert in de Champions League COMPLETE BRIL VANAF 49.- AZ wil in Neurenberg al zeker zijn van volgende ronde Uefa Cuptoernooi Schotse ploeg gaat door, ondanks verlies tegen AC Milan. Doelman Waterman is hersteld van bovenbeenblessure. Monica Seles wil volgend jaar haar rentree op de tennisbanen maken Samuel Eto'o weer fit om te spelen bij Bar^a Volleybalsters starten toernooi tegen Polen Afellay verlengt bij PSV contract tot 2011 Toernooi wereldbeker Sluiskil is volgeboekt 34 1 Woensdag 5 december 2007 PZC W MILAAN - Celtic verloor gistera vond de laatste groepswedstrijd in de Champions League van AC Mi lan (o-i). Toch verlieten de spelers van de Schotse club juichend sta dion San Siro. Omdat Sjachtar Do netsk op eigen veld verloor van Benfica (1-2), speelt Celtic ook na de winterstop nog in de Cham pions League. AC Milan begon het duel met Cel tic in de wetenschap dat het al ze ker was van een plaats tussen de zestien beste clubteams van Euro- pa,..Trainer Carlo Ancelotti van de Italiaanse winnaar van de Cham pions League maakte in zijn basis formatie toch plek vrij voor Kaka, Andrea Pirlo, Gennaro Gattuso, Fi- lippo Inzaghi, Massimo Ambrosini en Clarence Seedorf De Nederlan der speelde zijn honderdste duel in de Champions League. Bij Celtic moesten Jan Vennegoor of Hesselink en Evander Sno ge noegen nemen met een plaats op de bank. Ze zagen dat de thuisclub de eerste helft domineerde. Artur Boruc, de Poolse doelman van Cel tic, overleefde voor rust twaalf doelpogingen. Keeper Zleko Kalac moest in de eerste helft slechts Filippo Inzaghi heeft zijn ploeg de 1-0 bezorgd. eenmaal serieus in actie komen. Hij redde bekwaam op een schot van middenvelder Jiri Jarosik. AC Milan acteerde ook in de twee de helft sterker dan Celtic, dat vanaf de 65e minuut met Venneg oor of Hesselink speelde. De Tuk ker stond nog geen vijf minuten in het veld toen Inzaghi de thuisclub op voorsprong zette. Het betrof alweer de 73e treffer in een Europees bekertoernooi van de spits. Met dank aan Benfica bekert Cel tic ondanks de nederlaag verder in de Champions League. CHAMPIONS Sjachtar Donetsk (Oek)-Benfica (Por) 1-2 (1-2). 6. Cardozo 0-1, 22. Cardozo 0-2, 30. C Lucafelli 1-2 (straf schop). Scheidsrechter: Vassaras (Cri). Aantal toeschouwers: 25000. AC Milan (lta)-Celtic (Sco) 1-0 (0-0). 70. Inzaghi 1-0. Scheidsrechter: Ovrebo (Noo). Aantal toeschouwers: 38409. foto Matteo Bazzi/EPA AC Milan Celtic Benfica Sj. Donetsk 6 4 1 1 13 12-5 6 3 0 3 9 5-6 6 2 1 3 7 5-6 6 2 0 4 6 6-11 NEURENBERG - In het stadion waar vorig jaar het wereldkampioen schap voetbal voor Oranje eindig de, hoopt AZ vandaag kwalificatie voor de derde ronde van de Uefa Cup veilig te stellen. De Alkmaar- ders zijn bij een overwinning op 1. FC Nürnberg zeker van een langer verblijf in het Europese toernooi. Bij een gelijkspel of verlies geeft het laatste groepsduel tegen Ever- ton op 20 december de doorslag. Oranje was gisteren, bijna ander half jaar na de pijnlijke 1-0-neder- laag tegen Portugal, onbedoeld weer onderwerp van gesprek in het EasyCredit-stadion. Louis van Gaal liet doorschemeren opvolger te willen worden van Marco van Basten, die eerder op de dag zijn vertrek aankondigde. „Maar ik denk niet dat ze bij mij uitko men", zei de trainer van AZ. „De KNVB heeft intern al een geschik te kandidaat", doelde hij vermoe id Als AZ vanavond in Neurenberg wint, is de ploeg uit Alkmaar ze ker van een plaats in de volgen de ronde van het Uefa Cuptoer nooi. delijk op Jong Oranje-coach Foppe de Haan. Van Gaal was niet verrast door het besluit van Van Basten. „Hij is waarschijnlijk gestopt, omdat ik bij SBS6 als analist ook gestopt ben", grapte de coach, die nog maar eens uitlegde dat hij in zijn contract heeft laten opnemen dat hij in 2009 bij AZ mag vertrekken voor een baan als bondscoach van Argentinië, Engeland, Duitsland, Spanje en Nederland. Tegen Nürnberg kan Van Gaal weer beschikken over Boy Water man. De doelman is voldoende hersteld van een blessure aan zijn linkerbovenbeen, waardoor hij zondag het duel tegen FC Twente (2-1 verlies) miste. In vergelijking met het duel in En schede voert Van Gaal noodge dwongen nog een wissel toe. Ari is geschorst naar aanleiding van zijn rode kaart in de uitwedstrijd tegen Zenit Sint Petersburg. De Brazili aan kon door zijn schorsing ook donderdag tegen Larissa al niet meedoen. Toen verving Haris Me- dunjanin hem, omdat Graziano Pellè ziek was. „Als Pellè niet ziek is, speelt hij", verklapte Van Gaal. Vermoedelijke opstelling AZ: Water man; Steinsson, Jaliens, Mendes da Silva en Opdam; Agustien, De Zeeuw, Cziom- mer en Pocognoli; Pellè en Dembélé. Uit onze categorie Ster Prijs kiest u al vanaf 49.- een complete bril met gratis PENTAX standaard enkelvoudige glazen op sterkte. Of een complete varifocale bril met PENTAX standaard varifocale glazen vanaf 128.-. Dat is inclusief eventuele prisma- en cilinder-correcties en een uitgebreide oogmeting. Alle monturen en glazen zijn ISO en CE gecertificeerd. Specsavers Goes Ganzepoortstraat 7 (tegenover 't Kruidvat) 0113 - 22 93 03 Specsavers Middelburg Lange Delft 1 7 (tegenover Blokker) 0118 - 64 22 60 LOS ANGELES - Monica Seles wil volgend jaar in Key Biscane terug keren op de tennisbaan. Dat heeft: de de Servische voormalige num mer een van de wereld twee dagen na haar 34e verjaardag verklaard. „Ik ben nog steeds gek op tennis, dat is niet veranderd", verklaarde Seles, die in 2003 op Roland Gar ros haar laatste partij speelde. Een gebroken botje in haar rechtervoet leidde een reeks aan blessures in die een comeback verhinderde. Het zou haar tweede terugkeer na lange afwezigheid betekenen. In t993 werd ze in Hamburg op de baan door een verdwaasde tennis- fan met een mes in de rug gesto ken. Lichamelijke en psychische proble men hielden haar toen ruim twee jaar aan de kant. „Een compleet seizoen kan ik niet meer aan", ver wacht ze. „Ik denk eerst over deel name aan de grandslams en een paar andere grote toernooien." MADRID - Samuel Eto'o is weer speelklaar voor zijn club FC Barce lona. Trainer Frank Rijkaard kan de Kameroener zondag al inzetten in de wedstrijd tegen Deportivo La Coruna. Eto'o is drie maanden uit de roula tie geweest door een peesontste king. De 26-jarige spits speelde dit seizoen pas één duel. Vorig jaar stond de aanvaller vier maanden aan de kant met een knieblessure. HALLE - De Nederlandse volleybal vrouwen zijn bij het preolympisch kwalificatietoernooi in het Duitse Halle ingedeeld in een groep met Duitsland, Turkije en Polen. Het team ontloopt in de groepsfase Rusland en het sterke Servië. Het toernooi wordt half januari af gewerkt. Nederland begint tegen Polen. Eén land plaatst zich voor de Spelen van Peking. EINDHOVEN - Ibrahim Afellay heeft een nieuw contract ondertekend bij PSV. De 21-jarige middenvelder heeft: een overeenkomst gesloten tot 2011. Bovendien zijn de voor waarden opgewaardeerd. De huidige verbintenis van Afellay liep af in 2010. PSV onderhandel de lang met de international van het Nederlands elftal. Afellay komt uit de jeugdopleiding en draagt al twaalf jaar het rood-witte shirt. SLUISKIL - Het wereldbekertoer nooi driebanden in Sluiskil, dat van 21 tot en met 27 januari wordt gehouden, is met 152 volgeboekt. De inschrijving van de wereld bond is vorige week geopend. Bin nen vier dagen hadden het maxi male aantal spelers zich gemeld. De deelnemers komen uit 22 ver schillende landen. Nederland vaar digt 47 spelers af.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 56