uyr Van Basten wil nieuwe prikkel 9? IÉLU Topklasse zonder profclubs Het Net 95 33 35 Bondscoach merkt dat hij steun van het volk aan het verliezen is. Ook Hoek en Kloetinge kunnen in 2008/2009 promotie afdwingen. Probeer gewoon Internet Gewoon Het Net Marianne Vos maakt haar debuut op de baan in Peking _Ii£l sport@pzc.nl Marco van Basten gaat met het Nederlands elftal zijn laatste kunstje tegemoet. Na het EK in 2008 zwaait hij af als bondscoach, foto Ed Oudenaarden/ANP door Leon ten Voorde DEN HAAG - Marco van Basten meldde nog geen maand geleden dat hij een langer verblijf als bondscoach wel zag zitten, omdat hij van mening was dat hij met de ze spelers voor de prijzen kon gaan. Maar gisteren liet hij aan de KNVB weten dat hij er samen met zijn assistent John van 't Schip na het EK mee ophoudt. Het is de vraag wat er in zijn hoofd is gevaren sinds die eerste uitspraak en zijn uiteindelijke be- Wedstrijden slissing. Het heeft er alle schijn van dat de hij al sinds de kwalifica tie voor het EK wist dat het eind- toernooi zijn laatste klus als bonds coach zou worden. De officiële re den is dat hij na vier jaar toe is aan een nieuwe prikkel. Van Basten heeft Oranje naar het WK en het EK geleid en daarom valt er spor tief niet veel eer meer te behalen. Maar er speelt ongetwijfeld meer. In de persverklaring die de KNVB gisteravond de deur heeft uitge daan, zegt Van Basten dat hij nog geen idee heeft hoe zijn toekomst eruit ziet. Dat is haast niet voor te stellen. Het kan bijna niet anders of Van Basten heeft een signaal uit de markt gekregen dat er ergens Oranje onder Van Basten Hoe doet het Nederlands elftal het onder bondscoach Marco van Basten? Gelijk Doelsaldo een club op hem wacht. Zo is zijn oude jeugdliefde Ajax nog altijd op zoek naar een coach voor vol gend seizoen. Hoewel Van Basten het prima naar de zin zegt te hebben bij de bond, was het wel duidelijk dat hij zich de laatste tijd begon te erge ren aan de kritiek op hem en Oran je. Hij liet de vele twijfels die er over hem waren lange tijd stoï cijns van zich afglijden, maar voor en na de laatste interlands kwa- Marco van Basten vertrekt na het EK als bondscoach van het Nederlands elftal. Na vier jaar en kwalificatie voor WK en EK is hij toe aan een nieuwe prikkel. men er steeds meer scheurtjes in zijn vermeende masker van onver schilligheid. Van Basten merkte dat hij na zijn flitsende entree de steun van het volk aan het verlie zen was. Ook bleek uit enquêtes dat de meerderheid in dit land met Fop- pe de Haan naar het EK wilde. Van Basten merkte aan alles dat hij de slag op vele fronten niet meer kon winnen. Dat gold ook voor de coach Van Basten. Hoewel hij zijn spelers roemde, slaagde hij er maar niet in de ploeg te laten functioneren zo als hij dat voor ogen had. Wat hij ook probeerde: hij kreeg Oranje niet aan de praat. DEN HAAG - De topklasse in het voetbal komt er, maar de schei ding tussen de eerste divisie en de hoogste amateurklassen blijft voor lopig gehandhaafd. De amateur clubs kunnen voorlopig nog niet promoveren naar het profvoetbal. De beste clubs uit het zaterdag- en zondagvoetbal komen vanaf het seizoen 2009-2010 uit in twee of drie topklassen. De speeldag wordt zaterdag, bij voorkeur om vier uur 's middags. Maar zondagclubs mogen tegen el kaar op zondag uitkomen, zo wordt geopperd in de jongste rap portage van het onderzoek. De scheiding tussen de eerste divi sie en de hoogste amateurklassen blijft voorlopig bestaan. Eerdere pogingen om deze scheiding op te heffen zijn ook al gestrand. „Er is uitsluitend sprake van een nieuwe laag bóven het amateur voetbal", zegt Rob de Leede van de KNVB. „Meer of minder dan dat is niet aan de orde geweest. We gaan eerst dit verder helemaal uitwerken, dan zien we wel ver der." De hoogst spelende amateurclubs, onder meer met Hoek en Kloetin ge, kunnen de topklasse halen op basis van de eindstand in de com petitie van 2008/2009. EK-kwalificatie ©15-5 WK-kwalificatie 27-3 WK-eindronde ©3-2 Totaal Vriendschappelijk 28-14© /mi>« Ga naar hetnet.nl ofADSLwinkel.nl PZC Rolant Quist bron CPD foto ANP Woensdag 5 december 2007 Seedorf wint met AC Milan in jubileumduel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 55