een avondje op chic Een strapless robe, met rijgsluiting op de rug Een leven lang op het podium als bestuurder en acteur EU wil jaarlijks maritieme dag Personeel zorgcentra meet stollingswaarde Extra geld gemeenten opvang asielzoekers Protest provincie tegen dienstregeling NS PZC Woensdag 5 december 2007 I 31 door Ondine van der Vleuten Het galafeest van vorig jaar heeft Babur Noerlandi uit Middelburg tot zijn spijt niet meegemaakt. „Mensen die kei bezopen waren en dan keurig net jes aangekleed heel lomp gingen dansen, met hun haar door de war en zo. Achteraf hoorde ik die ver halen en dacht: hmm. Ik heb toch wat gemist." Dat zal de Goese ROC-leerling de ze keer niet overkomen. Het pak, a tweehonderd euro, hangt al klaar, de schoenen zijn - bij wijze van spreken - gepoetst. Margreet Maliepaard uit Nieuwer- kerk en Annie de Visser uit Hoek vinden het gala een prima initia tief maar ze moeten allebei wer ken. Margreet: „Als ik nou een partner mee mocht nemen, had ik wel geruild." Ja, jammer dat alleen ROC-leerlin- gen welkom zijn, knikken de ande- T heater loopt als een rode draad door het leven van Ge rard Baijens. Hij speelde Spoel de Wever in de Midzo- mernachtsdroom van William Sha kespeare, Asdac de goede rechter in De Kaukasische Krijtkring van Bertold Brecht, Salieri in Amadeus van Peter Schaffer en talrijke ande re personages uit de toneellitera tuur. Baijens heeft al zijn rollen ge speeld. Hij is maandag op 75-jarige leeftijd plotseling overleden na een dagje uit in Gent. Baijens was oprichter, voorzitter, ren aan het tafeltje in de school kantine. Zelfs oud-leerlingen mo gen niet komen. Dat was vorig jaar nog wel zo, en er waren genoeg oud-leerlingen die dat hartstikke leuk vonden, omdat ze nog echt een band hadden met hun oude school. Misschien zit daarin wel een ver klaring voor de wat tegenvallende kaartverkoop: als je je vriend of vriendin niet mee mag nemen, is het voor sommigen toch wat min der aantrekkelijk. Annie de Visser, bijvoorbeeld, doet de beroepsbege leidende leerweg en in haar groep variëren de leeftijden nogal. „Er zitten zelfs mensen van vijftig tus sen. We gaan op school allemaal heel leuk met elkaar om, maar per soonlijk heb je dan toch weinig met elkaar." Lieske Boske uit Zierikzee is het daarmee eens. Het feest is haar trouwens ook een maatje te groot, NECROLOGIE Gerard Baijens 1932-2007 door Ali Pankow acteur en regisseur bij het Middel burgs Theater. Hij was, verdeeld over twee perioden, voorzitter en vice-voorzitter van het Zeeuws Centrum voor het Amateurthea ter, waarvan hij ook erevoorzitter was. Vanuit het Nederlands Cen trum voor Amateurtheater was hij maar plaatsgenoot Carlos Meijer vindt het juist prima dat het gala in de Zeelandhallen wordt gehou den: kun je tenminste een beetje rondzwerven. „Stel dat je de tek sten van Partysquad te grof vindt, dan ga je lekker naar een andere zaal. Maar als je zo'n grote ruimte hebt, moeten er wel genoeg men sen zijn om 'm te vullen. Vorig jaar was het een beetje te leeg, dan wordt het ongezellig." Carlos vindt het een minpuntje dat de kledingvoorschriften zo streng zijn. „Een beetje netjes, dat begrijp ik nog, maar wie heeft nu een echt pak in de kast hangen?" Benjamin Rasakotta uit Oost-Sou burg wél. En hij is vast van plan op het feest te zijn. Net als Vera Traas uit Heinkenszand. „Gewoon gezellig, toch? Ik ga in een zwarte jurk tot over mijn knieën, van een stof die een beetje glittert. Niet he lemaal in het lang dus, maar cock- afgevaardigde van het Comité Amateurtoneel België-Nederland. Van 1999 tot 2005 was hij penning meester van Het Getij, Werkplaats Amateurkunsten Zeeland. Verder vervulde hij bestuursfunc ties bij de Walcherse Operette Ver eniging, de Bond Heemschut en het Zeeuws Museum. Voor de NCRV-televisie speelde hij een ro! in de speelfilm De stem van het Wa ter. Naast zijn betrokkenheid bij cultuur, vervulde Baijens veel ta ken op maatschappelijk gebied: voorzitter AJC, secretaris PvdA Zie- tailjurkjes mochten ook." Carla Lindenberg uit 's-Gravenpolder draagt een zwarte strapless robe, met rijgsluiting op de rug. En ook Annabel Sinke heeft voor chic zwart gekozen, tot op de enkel, met een hakje eronder. „De volgen de ochtend, vrijdag, heb ik de eer ste twee uur vrij. Als ik het ruim tevoren aangeef, is dat wel te rege len op mijn stageplek." Dat roept reacties op. „Een feest op donderdag! Ze hadden dat feest op vrijdag moeten geven!", roept Mieke de Jonge uit Zierikzee. Jessi ca van Asse knikt: ze heeft de dag na het feest een beoordelingsge sprek op haar stageplek. „Dus ik ga niet." Mieke: „Ik moet vrijdag sta ge lopen en dan wil ik toch fris ver schijnen. Die stage is voor mijn toekomst, daar kun je toch niet gaar aankomen? Als het op vrijdag gehouden was, kwam ik zeker. Nu weet ik het nog niet." rikzee, bestuurslid SWOM/ SWM (welzijn). Tot zijn dood toe was hij actief voor de Stichting Welzijn Ouderen Middelburg, als adviseur Boodschappen PlusBus, als hoofd redacteur van de Seniorenkrant en als voorzitter van het provinciaal bestuur Hartstichting. Baijens was als voorlichter van Rijkswaterstaat nauw betrokken bij de aanleg van de pijlerdam. Daarna werd hij hoofd bureau voorlichting van de gemeente Middelburg. Baijens zou vrijdag worden benoemd tot Rid der in de Orde van Oranje Nassau. middelburg - Personeel van zorg- huizen in Zeeland gaan zelf de bloedstollingswaarde meten bij hun bewoners die aan trombose lijden. Het Zelfmeet Opleidingscentrum (ZOC) bij de Trombosedienst Zee land in Middelburg is begonnen met het opleiden van medewer kers van verpleeghuizen en zorg centra. Ze leren de stollingsmeter te hanteren en de waarden door te geven opdat de juiste medicatie ge geven wordt. Via het ZOC meten al vierhonderd patiënten hun waarden zelf thuis. middelburg - De provincie geeft tweehonderdduizend euro aan de Zeeuwse gemeenten voor noodop vang van asielzoekers. Vorig jaar werd hiervoor ook al dat bedrag uitgetrokken. Het is bedoeld als bij drage in de hoge kosten die de ge meenten maken. Tegelijkertijd stopt de provincie de subsidie voor de stichting Inlia/OnderDak, die voor gemeen ten opvang en huisvesting van asielzoekers regelt. Voor de af bouw van de stichting wordt dit jaar nog wel geld gegeven. middelburg - Het dagelijks provin ciebestuur ondersteunt het protest van Brabantse gemeenten en enke le belangenorganisaties tegen de nieuwe dienstregeling van de NS voor het treinverkeer rond Roosen daal. Daardoor rijden minder trei nen van en naar Antwerpen en wijzigen vertrektijden. De reismo gelijkheden verminderen van twe- maal in eenmaal per uur. Ook ver vallen vroege en late treinen. Het gezamenlijke protest is per brief bij minister Eurlings (CDA, ver keer) ingediend. goes - Zeeland Seaports en Zee land Port Promotion Council zijn positief over het voorstel van de Europese Commissie voor een Eu ropese Maritieme dag. De dag, jaarlijks op 20 mei, moet extra aandacht geven aan de zee- en binnenvaart. De eerste viering staat al gepland voor 2008. De feestdag is onderdeel van het nieu we Europese maritieme beleid, dat momenteel opgezet wordt. De Eu ropese Commissie roept alle be trokkenen op mee te doen. „Alle positieve promotie is goed voor de havens", zegt voorzitter W. Vrijland van het Zeeland Port Promotion Council. „Ik ben wel benieuwd wat men er precies mee wil. Er zijn al havendagen in Rot terdam, Vlissingen en Terneuzen. De commissie moet uitleggen wat de toegevoegde waarde is." D. Moolenburgh van Zeeland Seaports: „We zijn blij met erken ning voor de havens. Ze zijn van groot economisch belang. We heb ben natuurlijk al lokale activitei ten, maar er is nog geen groot Eu ropees initiatief. Dat is te prijzen. We zullen bekijken of we iets extra's kunnen doen op 20 mei." Op het galafeest dat het ROC vorig jaar heeft gehouden was het volgens een student 'een beetje te leeg, dan wordt het ongezellig.' Een andere student baalde echter na het horen van de verhalend, dat hij er vorig jaar niet bij was. Hij laat volgende week geen verstek gaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 53