Zeeland Snelheid op N66o omlaag VERBOUWINGSOPRUIMING BIJ unit schoenmade ■Ie Het voelt goed al zo lang bij elkaar te zijn GROTE SEIZOENOPRUIMING mei schoenen kepen f| nfodew pullovers vanaf 39,= kostuums vanaf 179,= vesten vanaf 59,= kolberts vanaf 98,= dress shirts 2 voor 59,= pantalons vanaf 49,= casual shirts vanaf 29,= jack's vanaf 98,= Vrijspraak van oplichting restaurant woensdag start de "S a> §oz Provincie kiest toch voor behoud van Walchers landschap. Fusie Zorgstroom met Bevelands Ter Weel Oude Mercedes in brand in Heinkenszand op alle niet afgeprijsde artikelen 20 korting. Plein 1940 nr. 20 - Middelburg - Tel. 0118 - 612508 Briljanten huwelijk voor echtpaar De Konink - Holster. <5 w PZC Woensdag 5 december 2007 25 door Maurits Sep KOUDEKERKE - Fietsers houden hun vrijliggende fietspad tussen Koudekerke en Middelburg. Het wordt zelfs breder dan het nu is. Auto's krijgen daarentegen minder ruimte en moeten langzamer gaan rijden: 60 in plaats van 80 kilome ter per uur. Het dagelijks provinciebestuur heeft dat gisteren besloten. Het komt hiermee tegemoet aan de wensen van de gemeenten Veere en Middelburg, de Dorpsraad Kou dekerke, de Fietsersbond en organi saties die opkomen voor natuur en landschap, zoals ZMF, Tuin van Zeeland, Heemkundige Kring Wal cheren en De Groene Kamer. Gedeputeerde Toine Poppelaars had al eerder laten doorschemeren dat de snelheid op de weg (N660) voor auto's omlaag zou gaan. Lan ge tijd weigerde de gedeputeerde dat, omdat de weg een doorgaan de verbinding vormt tussen Kou dekerke en Middelburg. Een verla ging van de snelheid zou volgens hem leiden tot sluipverkeer op plattelandswegen in de buurt, zo als de Breeweg die ook van Koude kerke naar Middelburg leidt. GOES - De zorgorganisaties Zorg stroom (Walcheren) en Ter Weel (Bevelanden) fuseren per 1 januari van het volgend jaar. W. Hurkens, de huidige directeur van de zorg groep Ter Weel, wordt bij de nieu we organisatie voorzitter van de Raad van Bestuur. Zorgstroom is op Walcheren de grootste thuis zorgorganisatie. Ter Weel is vooral bekend van zijn verschillende zorg centra op Zuid-Beveland. Gedeputeerde Staten hebben nu toch besloten van de N660 een 6o-kilometerweg te maken. Dan hoeven namelijk (bijna) geen bo men gekapt te worden. In het oor spronkelijke plan moest dat wel - er zouden ruim honderd bomen verdwijnen - en daartegen was veel verzet omdat mensen vonden dat het karakter van het Walcherse land zou worden aangetast. In het belang van het landschap is bij nader inzien besloten ook geen parallelweg aangelegd. Fietsers hoe ven hun ruimte dus niet te delen met auto's en traktoren die naar huizen en bedrijven langs de weg moeten. Het gescheiden houden van fietsers en bestemmingsver keer wordt bovendien toch veiliger geacht. Het bestemmingsverkeer blijft over de weg rijden en moet dus af remmen om af te slaan. Dat was voor de provincie nu juist reden de weg opnieuw in te richten. Af slaand verkeer dat moet remmen en ook het fietspad kruist, zorgt voor gevaarlijke situaties. Dit pro bleem wordt kleiner als de andere auto's langzamer rijden. Fietsers krijgen tussen Koudeker- ke en Middelburg meer ruimte, auto's juist minder. Ook gaat de snelheid omlaag van 80 naar 60 kilometer per uur. HEINKENSZAND - Op de kruising van de Drieweg en de Sint Pieters- dijk in Heinkenszand is gistermid dag rond drie uur een oude Merce des in brand gevlogen. De bestuurder kon zichzelf in vei ligheid brengen. Omstanders zijn meteen met brandblussers in de weer gegaan, waarna de brand weer het werk afmaakte. De auto moet als verloren worden be schouwd. wvepy DEN HAAG - Een 30-jarige man is in hoger beroep vrijgesproken van op lichting van restaurant De Leuge naar in Vlissingen. Wel is de man met onbekende verblijfplaats voor diefstal van een lepel en een vork en belediging van een poli- tie-agente door het Haagse ge rechtshof veroordeeld tot een ge vangenisstraf van vijftien dagen. Ook moet hij een werkstraf van 6o uur verrichten vanwege een eer dere voorwaardelijke veroordeling. De man was eerder door de Mid delburgse politierechter wel ver oordeeld wegens oplichting van het restaurant alsmede de diefstal en belediging. Hij kreeg daarvoor een gevangenisstraf van vier we ken en het uitzitten van zes weken voorwaardelijk opgelegd. Tegen de man was twee weken geleden door de hofaanklager zeventien da gen gevangenisstraf. Verlengd met die zes weken geëist. Het echtpaar De Konink was gisteren 65 jaar getrouwd, foto Lex de Meester door Dewi Gigengack MIDDELBURG - „Hoe heet het als je vijfenzestig jaar getrouwd bent? Een diamanten huwelijk? Of was het briljant, of smaragd?" Willem de Konink (87) en zijn vrouw Jan na (86) komen er niet uit, maar dat geeft niet. Het voelt goed om al zo lang bij elkaar te zijn, en daar gaat het om. Het Middelburgse echtpaar was al tijd erg sportief en ondernemend. Dat was al zo toen ze 16 en 17 jaar waren en elkaar ontmoetten. Jan na zat samen met de zus van Wil lem bij de reddingsbrigade van zwemvereniging Luctor et Emer- go. Op een dag haalde Janna haar vriendin thuis op. Willem deed de deur open en was direct verkocht. „Ik had daar helemaal geen erg in", vertelt Janna lachend. „Pas la ter hoorde ik van zijn zus dat hij me leuk vond." Een afspraakje volgde snel. De twee gingen wan delen op het Noordbolwerk. „Bij een bankje was onze eerste kus. Dat bankje staat er nu nog." Na twee jaar verkering verloofde het stel zich. Vlak daarna moest Willem in dienst. „Ik was gelegerd in Baarlo, in Limburg", vertelt hij. Toen de Duitsers Nederland bin nenvielen namen ze Willem mee als krijgsgevangene. Vijf zware we ken lang werd hij vastgehouden in de buurt van de Russische grens. De Konink werd vrijgelaten omdat hij kuiper was. „Ik maakte houten tonnen in het bedrijf van mijn va der. De Duitsers vonden dat be langrijk werk. Ik kreeg een Aus- weis en kon naar huis." Nog in de oorlog, in 1942, trouwde het paar. „Het is nog steeds genieten", zegt Janna. Het echtpaar reisde veel. „Voor onze bridgeclub organiseer- 'Ons eerste bankstel maakte hij van aangespoeld Japans eikenhout.' de ik de wintersport in Oostenrijk, en wandelvakanties in Duitsland, Italië en Engeland", vertelt Wil lem. „Vooral Wales is me bijgeble ven. Prachtige omgeving en aardi ge mensen." Knutselen is een andere passie van De Konink. „Ik ben een echte doe-het-zelver." Zijn vrouw be aamt dit. „Weet je nog, ons eerste bankstel maakte je van aange spoeld Japans eikenhout." Het zijn mooie herinneringen. 'Oü est ie temps?', vraagt Willem de Konink zich af Waar blijft de tijd? st(S)p O QJ <D O r- 0 ;E,"0 (M V- ÖJD -0 SI T3 <D TJ O fmm £m -—J E cö cn KRABBENDIJKE DORPSSTRAAT 100, TEL. (0113) 501589 C O

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 47