Zeeland PZC Woonburcht bij sportboulevard 'Inzamelen oud papier kan beter' 21 WALCHEREN 30 en 31 27 'Burcht op grens gemeenten is fors maar niet te fors.' Middelburgse probeert goederen te stelen Borsele brengt veilige honken onder aandacht Geen extra container voor oud papier in gemeente Middelburg. Nierstenen Reuzenheilbot op menu bij Zeeuwse Stromen ROC Zeeland viert tienjarig bestaan in gala Bijbelvertelling als stripverhaal én in het Zeeuws Woensdag 5 december 2007 Tip? redwalch@pzc.nl door Emile Calon MIDDELBURG - Een driehoekige burcht van 170 bij 170 meter en ze ven verdiepingen hoog. Zo'n mar kant gebouw moet de sportboule vard tussen Vlissingen en Middel burg mogelijk maken. Wethouder Albert de Vries (Mid delburg) toonde zich gisteren zeer ingenomen met het idee van archi tect Sjoerd Soeters en Arcus Pro jectontwikkeling om op de grens van de twee gemeenten zo'n domi nant gebouw neer te zetten. In die burcht komen straks 60 recreatie woningen, 96 zorgappartementen, 32 recreatieappartementen en ook nog eens 58 hotelappartementen. Daarnaast nog eens tal van voor zieningen op het gebied van sport, vrije tijd en gezondheid voor zo wel de vaste als tijdelijke bewoners en de recreanten. Gedeputeerde Harry van Waveren vindt het schetsontwerp fors. „Niet te fors, wel fors", verduide lijkte hij zijn visie bij de presenta tie van het plan in het Middelburg se stadskantoor. Wat hem betreft kan zo'n gebouw er komen mits het omringende landschap in overeenstemming is met die burcht. Wat dat betreft moet er volgens hem nog werk worden geleverd. Hij verzekerde dat dat gebouw niet verstopt hoeft te worden. Wl Dankzij de bouw van een mar- kant gebouw kunnen vier hockey velden en een wielerbaan op grens Middelburg en Vlissingen worden aangelegd. Op de grens van de beide gemeen ten mag volgens hem iets stevigs komen, iets dat als een echt bol werk betiteld kan worden. Dat gebouw moet het financieel mogelijk maken om daar bij het zwembad de sportboulevard aan te leggen. Het gaat om vier hockey velden en een atletiekbaan en in de toekomst mogelijk ook een wie lerbaan. De Vries stelde dat er nog even tueel over gedacht kan worden om die burcht misschien iets kleiner uit te voeren. Maar dan moeten er wel enkele kleinere gebouwen bij gezet worden om de kosten van de sportboulevard te dragen. Van Waveren plaatste onlangs kri tische kanttekeningen bij het eer ste ontwerp voor de gebouwen bij de sportboulevard. Toen ging het om drie stevige gebouwen waar van twee in de vorm van een burcht. Dat was wat hem betreft 'echt te fors'. Volgens de wethou der kan het sportgedeelte van de sportboulevard in de zomer van 2009 klaar zijn. Directeur Gey Ha- bets van Arcus hoopt dat de burcht in 2011 in gebruik kan wor den genomen. MIDDELBURG - Een 34-jarige Mid delburgse is gisteren in een winkel aan de Pottenbakkerssingel in haar woonplaats aangehouden wegens poging tot winkeldiefstal. De vrouw had diverse goederen uit de verpakking gehaald en in haar tas, die in een winkelmandje lag, ge stopt. Toen zij merkte dat zij in de gaten werd gehouden door het per soneel, gooide zij de tas weg en re kende de goederen af die nog in het mandje lagen. Ze werd aange houden wegens poging tot winkel diefstal. HEINKENSZAND - De veilige honken in Borsele moeten beter bekend worden. Daarom start de gemeen te een promotie-offensief. Morgen is de aftrap. Bij het gemeentehuis in Heinkenszand wordt een reus achtige opblaasposter onthuld. Als een van de eerste gemeenten in Zeeland introduceerde Borsele drie jaar geleden de veilige hon ken. Dat zijn adressen op school- routes, waar fietsende scholieren terecht kunnen als ze problemen hebben: een lekke band, een ver wonding of pesterijen. Er zijn in middels 21 veilige honken. Heerlijke Kerstschotels bij Restaurant Het Station Bekijk zaterdag onze advertentie "X voor het complete overzicht Bestellen? Stationsplein 5 Vlissingen 0118 www.hetstationvlissingen.nl 465 909 /'"WW MIDDELBURG - Ongeveer de helft van de mensen in Middelburg le vert oud papier gescheiden van het gewone afval in. Dat kan beter, vindt de gemeente. Gemiddeld zou iedere Middelburger jaarlijks 75 kilo papier moeten inleveren bij een vereniging. Als mensen een speciale container voor papier thuis krijgen, wordt er meer papier opgehaald, is de erva ring van andere Zeeuwse gemeen ten. Toch kiest Middelburg er ook in de toekomst voor om het papier nog maandelijks te laten ophalen door verenigingen. Containers uit delen kost de gemeente elk jaar ruim tachtigduizend euro. Verenigingen en kerken in Middel burg verdienen jaarlijks ruim 130.000 euro met het inzamelen van oud papier. De zendingscom missie van de gereformeerde ge meente is marktleider, met ruim 70.000 euro. De gemeente denkt dat er meer pa pier apart wordt ingeleverd als er meer verenigingen meedoen met het inzamelen, bijvoorbeeld door een papiercontainer op het terrein te zetten. Verder moet meer be kendheid worden gegeven aan het tijdstip waarop het papier wordt opgehaald. Tip? redactie@pzc.nl „Nierstenen", luidde de diagnose van de huisarts en hij stuurde zijn patiënt onmiddellijk door naar het Vlissingse ziekenhuis. Daar ligt hij nu, al een weekje of wat en er is inmiddels twee keer in hem gesneden. Omdat de pa tiënt een beminnelijk man is, zijn vrienden, buren en collega's zeer met hem begaan. Ze sturen hem bloemen, licht verteerbare lectuur en kaarten met bemoedi gende tekstjes als: 'De onderste steen moet boven'. Vorige week ontving hij een in feestelijk sinter klaaspapier verpakt pakket, dat hij haastig opende. Een baksteen zat er in. Met een troostbiedend briefje: Het kan nog erger! RENESSE - Eters in hotel De Zeeuwse Stromen in Renesse kunnen vooruit. 2,15 meter lange heilbot af. Het gaat om een veertig jaar oud vrouwtjes- Vishandel Van As uit Yerseke leverde er gisteren een 120 kilo zware en dier. De vis werd gistermiddag meteen gefileerd. foto Dirk-Jan Gjeitema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 43