Zeeland PZC Behoefte aan Zeeuws bodemloket 'Het is wel hard werken voor die daalder' Besluit Sluis aan Zee 'Weigering concert Boerdam is nadert ontknoping dom en toont Sluis op zijn smalst' 21 ZEEUWS-VLAANDEREN 30 en 31 27 Informatie over bodemonderzoek mogelijk op internet. Fracties Hulst willen maatregelen om markt aantrekkelijk te maken. ROC Zeeland viert tienjarig bestaan in gala Bijbelvertelling als stripverhaal én in het Zeeuws Woensdag 5 december 2007 Tip? redtern®pzc.nl door Eugène Verstraeten MIDDELBURG - Bij de aan- en ver koop van huizen ontstaat steeds meer behoefte aan een Zeeuws 'bo demloket' met informatie over bo demverontreiniging, gesaneerde terreinen en percelen waar onder zoek is gedaan of nog loopt. Ook in de ruimtelijke ontwikkeling groeit die behoefte. Alle informatie vrij beschikbaar op het internet plaatsen zou een uit komst zijn voor makelaars, project ontwikkelaars, ingenieursbureaus en particulieren. Dat blijkt uit het klantenonderzoek dat de afdeling milieuhygiëne van de provincie heeft gehouden. De gemeenten en de provincie be schikken al over de onderzoeks- en saneringsgegevens uit de afgelo pen twintig jaar. Zij kunnen die via speciaal ontworpen software raadplegen. Particulieren en bedrij ven kennen die weg volgens de provincie inmiddels ook steeds meer. De gegevens kunnen indi rect geraadpleegd worden via tele fonische navraag bij de overheids instanties. Toch blijkt uit het on derzoek dat de informatiezoeker bij meerdere loketten moet aan kloppen om een afgerond beeld te krijgen van de bodemkwaliteit van een lap grond. Een direct toe gankelijk en compleet ontsloten in formatiesysteem zou de beste op- Er is behoefte aan een Zeeuws bodemloket met informatie over verontreiniging, gesaneerde ter reinen en percelen waar onder zoek is gedaan of nog loopt. lossing zijn, zo geven de makelaars in het klantenonderzoek aan. Die wens is voor de provincie aan leiding geweest om een deel van haar informatie beschikbaar te stel len via het landelijke bodemloket www.bodemloket.nl. Gegevens vanuit het hele land worden daar samen gebracht, maar die informa tie is lang niet volledig. Zo ont breekt bijvoorbeeld de gemeentelij ke inbreng. Bovendien voldoet de landelijke databank niet aan de wensen die uit het Zeeuwse klan tenonderzoek naar voren zijn geko men. De gegevens van de provincie en de dertien gemeenten zijn volgens de provincie inmiddels dermate betrouwbaar dat ze breed toegan kelijk kunnen worden gemaakt. Het is alleen nog zaak om de infor matie van de veertien deelnemers aan elkaar te koppelen, waarmee een Zeeuwse bodemloket een feit zou zijn. Of en wanneer het zo ver komt, is volgens de provincie nog niet dui delijk. Er moet nog een afweging gemaakt worden over kosten en hoe die in relatie staan tot de ba ten. door Sheila van Doorsselaer HULST - Marktkoopman Fons Ren sen moet heel wat wenskaarten verkopen, wil hij aan de maandag- markt in Hulst een goede boter ham overhouden. Hij betaalt in Hulst ruim het dubbele aan kraam- huur dan op markten in Goes en Middelburg. Van de gekke, zo vin den ook de Hulster fracties. Op de weekmarkt in Hulst is Ren sen de enige die nog 'ouderwets' kramen huurt. Voor zijn enorme assortiment wenskaarten heeft hij drie kramen nodig. Dat kost hem 682 euro per kwartaal. Op de week markten aan 'de overkant' kosten drie kramen hem 330 euro en in Axel is dat 480 euro per kwartaal. Rensen: „Een enorm verschil. Ik vind dat triest." Rensen is niet de enige. Het aanhoren van het tarief- verschil deed Hulster raadsleden het hoofd in schaamte buigen. De weekmarkt is immers een toeris tische, maar helaas tanende, trek ker en er is Hulst veel aan gelegen de maandagmarkt aantrekkelijk te houden voor zowel kooplieden als de bezoekers. De PvdA-fractie stelt daarom voor dat de gemeente Hulst zelf een paar kramen koopt en die voor een redelijke prijs verhuurt aan marktkramers. Komt het idee er door, dan stuurt Rensen een mooie dank-je-wel kaart. Het uitstallen van zijn wenskaarten kost marktkramer Fons Rensen in Hulst een lieve duit. foto Willem Mieras door Frank van Cooten en René Hoonhorst SLUIS - De maand van de waarheid is aangebroken voor het prestigieu ze project Sluis aan Zee. De ge- biedscommissie brengt vrijdag een advies uit en de Sluise raad moet 20 december knopen doorhakken na een inhoudelijke discussie in de commissie ruimte van volgen- Ide week dinsdag. Aan de raad wor- Iden drie keuzes voorgelegd. Stop pen, onverkort doorgaan of door gaan onder de voorwaarde dat ini tiatiefnemers garanties geven over alle elementen van het plan. „Het is belangrijk dat de raadsle den nu aangeven wat zij echt wil len", zegt wethouder Maria le Roy. „We moeten niet meer op elkaar wachten. Neem een wijs besluit, is de opdracht aan de raad." Zie pagina 22 en 23: maand van de waarheid door Frank van Cooten SLUIS - De Sluise oppositiepartijen CDA en Gemeentebelangen heke len de weigering van het dagelijks gemeentebestuur de bekende inter nationale musicalster Maike Boer dam uit Sluis op te laten treden in het belfort. Boerdam wilde graag concerteren in haar geboorteplaats in het bel fort onder de noemer 'Maike komt thuis'. B en W lieten haar echter weten dat in het belfort geen com merciële activiteiten mogen wor den gehouden. „Dom en Sluis op zijn smalst", oordeelt fractievoor zitter William Gijsel van Gemeen tebelangen Sluis. Fractievoorzitter Lia Flikweert van het CDA vindt het vreemd dat een internationale beroemdheid van ei gen bodem niet in het belfort mag optreden. „Ik vraag me af wat de precedentwerking is, waar het col lege over spreekt. Het was elegant van het college geweest om voor haar een uitzondering te maken. Met Boerdam zouden best afspra ken te maken zijn geweest om een deel van de opbrengst af te staan aan de gemeente." Flikweert vraagt het college ook schriftelijk of er in het afgelopen jaar geen commerciële activteiten zijn gehouden in het belfort. Het CDA-raadslid vermoedt van wel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 35