Zeeland Bedrijfbegint 'Polenhotel' VERBOUWINGSOPRUIMING BIJ Woonburcht bij sportboulevard tussen Middelburg en Vlissingen Rode Kruis bus heeft vrijwilligers nodig smit schoenmode mode* GROTE SEIZOENOPRUIMING met schoenen kopen c-g pul lovers vesten vanaf 39,= kostuums vanaf 179,= vanaf 59,= kolberts vanaf 98,= dress shirts 2 voor 59,= pantalons vanaf 49,= casual shirts vanaf 29,= jack's vanaf 98,= :^E "o O d E -J Goes' uitzendbureau zoekt huisvestingsplek voor werknemers. Oude Mercedes brandt uit in Heinkenszand op alle niet afgeprijsde artikelen 20 korting. Plein 1940 nr. 20 - Middelburg - Tel. 0118 - 612508 Winterfair in Arnemuiden 'Burcht op grens gemeenten is fors maar niet te fors.' Steeds meer mensen doen een beroep op Thoolse voorziening. <u woensdag start de E cö co E O S PZC Woensdag 5 december 2007 I 25 door Lilian Dominicus GOES - Uitzendbureau Groenflex in Goes is op zoek naar een plek op Zuid-Beveland om een hotel voor Polen te beginnen. Het hotel moet zo'n 350 a 400 Poolse werk nemers kunnen herbergen. Eigenaar Pascal van den Broeke wil zijn medewerkers een 'moder ne huisvesting' bieden, met eigen badkamer, toilet, keukenblokje, te levisie en internet. Beneden komt een grote, gezamenlijke woonka mer. Nu zwerven Poolse uitzendkrach ten vaak over heel Zeeland. De ene keer in een tijdelijk gehuurde woning, dan weer antikraak of in een pension. „Hoe vaak gebeurt het niet in Zee land dat Poolse werknemers sla pen in een oude caravan op het terrein van de fruitteler?", aldus Van den Broeke. De eigenaar van het bureau zendt zijn, voor het merendeel Poolse, werknemers met name uit in de land- en tuinbouwsector en de in dustrie. In Zeeland is dat bijvoorbeeld in de paprika- en tomatenteelt, de fruitteelt en de mossel- en oester- HEINKENSZAND - Op de kruising van de Drieweg en de Sint Pieters- dijk in Heinkenszand is gistermid dag rond drie uur een oude Merce des in brand gevlogen. De bestuur der kon zichzelf in veiligheid brengen. Omstanders zijn meteen met brandblussers in de weer gegaan, waarna de brandweer het werk af maakte. De auto moet als verloren worden beschouwd. industrie. „We willen ze dezelfde leefomstandigheden bieden als de Nederlanders hebben. Met een beetje rust, voorzieningen om eten te kunnen koken en sociale contacten op te bouwen. We willen ze een echt thuisgevoel ge ven." Waar het hotel komt, is nog niet bekend. Van den Broeke: „We zoe ken iets in de gemeente Goes en Borsele. Nieuwbouw of de ver bouw van een bestaande locatie, dat weten we nog niet." De zustervestiging in het West- land verbouwde medio dit jaar een oud kantoorpand in Waterin gen om tot 'Polenhotel'. In het ho tel werken twee mensen die voor het beheer zorgen en het hotel schoonhouden. Op de begane grond is een Poolse supermarkt waar de bewoners Poolse waar, kranten en tijdschriften kunnen kopen. Van den Broeke: „In het begin wa ren omwonenden ongerust en sceptisch. Ze dachten dat de Polen in het hotel overlast zou veroorza ken. Maar nu is iedereen heel posi tief" tAVOW Uitzendbureau Groenflex in Goes wil een hotel beginnen voor Poolse werknemers. Veel Po len slapen nu nog in een oude ca ravan, pension of antikraak. ARNEMUIDEN - Winkeliers, vereni gingen en instellingen houden vrij dagavond open huis tijdens de Winter Fair in Arnemuiden. Er is een draaimolen, er worden babbe laars gebakken, het Zuid-Beve- lands koor treedt op en het histo risch museum, scheepswerf Meer man en de kerk op de Markt zijn open. Natuurlijk zijn ook de win kels geopend. De winterfair duurt van 18.00 tit 21.00 uur. door Emile Calon MIDDELBURG - Een driehoekige burcht van 170 bij 170 meter en ze ven verdiepingen hoog. Zo'n mar kant gebouw moet de sportboule vard tussen Vlissingen en Middel burg mogelijk maken. Wethouder Albert de Vries (Mid delburg) toonde zich gisteren zeer ingenomen met het idee van archi tect Sjoerd Soeters en Arcus Pro jectontwikkeling om op de grens van de twee gemeenten zo'n domi nant gebouw neer te zetten. In die burcht komen straks 60 recreatie woningen, 96 zorgappartementen, 32 recreatieappartementen en ook nog eens 58 hotelappartementen. Daarnaast nog eens tal van voor zieningen op het gebied van sport, vrije tijd en gezondheid voor zo wel de vaste als tijdelijke bewoners en de recreanten. Gedeputeerde Harry van Waveren vindt het schetsontwerp fors. „Niet te fors, wel fors", verduide lijkte hij zijn visie bij de presenta tie van het plan in het Middelburg se stadskantoor. Wat hem betreft kan zo'n gebouw er komen mits het omringende landschap in overeenstemming is met die burcht. Wat dat betreft moet er volgens hem nog werk worden geleverd. Hij verzekerde dat dat gebouw niet verstopt hoeft te worden. Op de grens van de beide gemeen ten mag volgens hem iets stevigs I** Dankzij de bouw van een mar- kant gebouw kunnen vier hockey velden en een wielerbaan op grens Middelburg en Vlissingen worden aangelegd. komen, iets dat als een echt bol werk betiteld kan worden. Dat gebouw moet het financieel mogelijk maken om daar bij het zwembad de sportboulevard aan te leggen. Het gaat om vier hockey velden en een atletiekbaan en in de toekomst mogelijk ook een wie lerbaan. De Vries stelde dat er nog even tueel over gedacht kan worden om die burcht misschien iets kleiner uit te voeren. Maar dan moeten er wel enkele kleinere gebouwen bij gezet wor den om de kosten van de sport boulevard te dragen. Van Waveren plaatste onlangs kri tische kanttekeningen bij het eer ste ontwerp voor de gebouwen bij de sportboulevard. Toen ging het om drie stevige gebouwen waar van twee in de vorm van een burcht. Dat was wat hem betreft 'echt te fors'. door Rob Paardekam THOLEN - De vervoersservice van de afdeling Tholen/Sint Philips- land van het Rode Kruis is zo po pulair dat de organisatie dringend op zoek is naar nieuwe vrijwilli gers. „De huidige mensen moeten dermate veel rijden, dat het af en toe te belastend wordt", zegt Jany Boogaard. De Thoolse afdeling beschikt over een bus die van alle gemakken is voorzien. Onlangs is er zelfs een defibrillator in geïnstalleerd. Dat al les blijft niet onopgemerkt, want er wordt steeds vaker een beroep gedaan op het Rode Kruis. Vorig jaar maakte de bus ruim 15.000 ki lometer. „Daar gaan we dit jaar ruimschoots overheen", weet Boo gaard. Het voertuig wordt voor de meest uiteenlopende zaken inge zet, waaronder het wegbrengen van mensen naar Rode Kruis-va- kanties, het vervoer van ouderen naar familie of activiteiten en het ophalen van mensen uit het zie kenhuis die liggend vervoerd moe ten worden, maar geen aanspraak kunnen maken op de ambulance. Ook de zorginstellingen doen regel matig een beroep op het Rode Kruis om bijvoorbeeld met bewo ners naar de Intratuin of een mu seum te rijden. De ritten worden meestal voor een kleine financiële bijdrage uitgevoerd. „Geen bedra gen waar je steil van achterover slaat", benadrukt Boogaard. „Het is maar dat we uit de kosten kun nen komen." Om alle ritten te kun nen blijven uitvoeren, zijn meer vrijwilligers nodig. Zowel chauf feurs als begeleiders. Informatie via telefoonnummer 06-51399318. st(Dp Q_ CU O ■=,~o "ni CU 2 CU KRABBENDIJKE DORPSSTRAAT 100, TEL. (0113) SOI 589

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 33