Groen licht voor plannen Julianahoeve op menu bij Zeeuwse Stromen Oud-wethouder Dreischor en Brouwershaven overleden L. M. Moermond Ondanks bezwaren tegen sloop van oude supermarkt. Vrachtwagenchaffeur botst tegen flitspaal Miriam de Goede exposeert haar werk Auto in de sloot na botsing Wolphaartsdijk Rijbewijs kwijt na veel te hoge score blaastest Provincie akkoord met groter bedrijventerrein Zorgstroom en Ter Weel fuseren Vis van formaat S PZC Woensdag 5 december 2007 23 Leendert Marinus Moermond, oud-burgemeester, oud-wet houder en politicus is op 92-jarige leeftijd in Zierikzee over leden. Moermond was agrariër (hij werkte op de boerderij bij zijn schoonvader) en begon zijn be stuurlijke carrière als brandweer commandant in Dreischor. Niet lang daarna ging hij de politiek in. Hij werd gevraagd zich kandidaat te stellen voor de Vrijzinnige kies vereniging in Dreischor en in 1954 werd hij verkozen en benoemd tot wethouder. Hij is achttien jaar wet houder geweest. Eerst in Dreischor en vanaf 1961 (na de ge meentelijke herindeling) voor de WD in de voormalige gemeente Brouwershaven. In 1972 maakte Moermond de over stap naar het burgemeestersambt in Westkapelle. Een baan die hij acht jaar, tot aan zijn pensioen, zou vervullen waarna hij werd be- NECROLOGIE 1916-2007 door Melita Lanting noemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Ten tijde van zijn burgermeesterschap was hij ook Statenlid voor de WD. Naast de politiek was Moermond ook actief op andere terreinen. Hij was on der meer voorzitter van het Zeeuws district van de vereniging voor kunstmatige inseminatie. In die functie reed hij heel Neder land door, op zoek naar geschikte stieren. Hij was taxateur voor Rijkswaterstaat en paardenkenner. In de jaren vijftig was hij herhaal delijk dressuur-kampioen en was een van de weinige ster-ruiters in Zeeland. Moermond wordt in fa miliekring begraven door Piet Kleemans RENESSE - Wat de provincie Zee land betreft kunnen de plannen voor kwaliteitsverbetering op cam ping De Julianahoeve aan de Hoo- genboomlaan in Renesse worden doorgezet. De plannen behelzen onder meer het verminderen van het aantal standplaatsen met onge veer vijfhonderd. Verder is het de bedoeling dat zowel de centrum voorziening op de camping - waar onder het zwembad - vernieuwd worden. Een goede zaak, vindt zowel de ge meente Schouwen-Duiveland als de provincie Zeeland. Kwaliteits verbetering van verblijfsrecreatie is een belangrijke doelstelling van het omgevingsbeleid. Bij nieuwe recreatieve ontwikkelingen wordt steeds gekeken of deze gepaard moet gaan met investeren in de omgevingskwaliteit. Dat is in dit geval volgens de provincie niet no dig. „Het aantal standplaatsen ver mindert. Er is geen ruimtelijke uit breiding aan de orde en ook de uit breiding van de centrumvoorzie ning blijft binnen de bestaande re creatieve bestemming. Onderdeel van de plannen is sloop van de oude supermarkt op de camping. Het is de bedoeling dat in de nieuwe centrumvoorzie ning plaats wordt vrijgehouden voor een nieuwe supermarkt. Uit bater van de huidige supermarkt Fennets Supermarkten BV heeft daar bezwaar tegen aangetekend. Volgens de gemeente gaat het hier bij echter om een civiel geschil over de hoogte van de huur. „De bestuurlijke weg is daar niet voor bedoeld." OOSTERLAND - Een 34-jarige vracht wagenbestuurder uit Herzogen- rath (D) is gistermiddag rond kwart voor een tegen een flitspaal op de N59 gebotst. De man kwam uit de richting van Zierikzee. Hij verloor de controle over zijn voertuig en botste tegen een flitspaal in de middenberm. Hierdoor kwam de paal, die ge deukt raakte, scheef te staan. OUDDORP - De hele maand decem ber wordt in 't Blaeuwe Huus in Ouddorp een expositie annex ver koop gehouden van schilderijen van Miriam de Goede-van der Maas. Meestal zijn haar schilde rijen kleurrijk en spelen bloemen, potten of dikke dames de hoofd rol. De expositie is te zien van maandag tot en met vrijdag tussen 9.00 en 17.00 uur en zaterdag van 9.00 tot 16.00 uur. WOLPHAARTSDIJK - Flinke blikscha de aan twee auto's was gisteroch tend het gevolg van een ongeluk op de Heerenpolderweg in Wol phaartsdijk. Een 21-jarige Middel burger verleende geen voorrang aan een 77-jarige man uit de ge meente Goes, die van rechts kwam. Die belandde na de botsing in de sloot. Zijn auto moest wor den weggetakeld. Er raakte nie mand gewond. MIDDELBURG - Een 41-jarige auto mobiliste uit Middelburg moest gisternacht haar rijbewijs inleve ren. De politie hield haar rond 1.30 uur aan op de Langevieleweg in haar woonplaats. De vrouw moest een blaastest on dergaan. Daaruit bleek dat ze drie keer de toegestane hoeveelheid al cohol had gedronken. STAVENISSE - De provincie gaat schoorvoetend akkoord met de uit breiding van het bedrijventerrein in Stavenisse. Eigenlijk is een ver groting van 1,2 naar 2,8 hectare wel een beetje veel van het goede, vinden Gedeputeerde Staten. Dat ze toch akkoord gaan, heeft te maken met redenen die de ge meente heeft. Met name van de verplaatsing van een bedrijf uit de kern naar het terrein ziet de pro vincie het nut wel in. GOES - De zorgorganisaties Zorg stroom (Walcheren) en Ter Weel (Bevelanden) fuseren per 1 januari van het volgend jaar. W. Hurkens, de huidige directeur van de zorg groep Ter Weel, wordt bij de nieu we organisatie voorzitter van de Raad van Bestuur. Zorgstroom is op Walcheren de grootste thuis zorgorganisatie. Ter Weel is vooral bekend van zijn verschillende zorg centra op Zuid-Beveland. PZC Rolant Quist en Felix Binicewicz ANP foto's Dirk-Jan Cjeltema De heilbot die in de Atlantische Oceaan is gevangen, heeft behoorlijke afmetingen, maar is nog geen recordhouder. iW 1? .riMvOCL 11 f eaan dm® !\y^f Heilbot gevangen in de noordelijke Atlantische oceaan. Atlantische Oceaan Rorvik O De 2,15 meter lange en 120 kilo zware vis is door kok Jasper Veenman en vishande laar Arie Schot gefileerd en tot ongeveer 300 porties verwerkt. Aan land gebracht in de haven van Rorvik. Atlantische heilbot heet officieel Hippoglossus hippoglossus en is een platvis in de klasse van de straalvinnigen. Roofvis, voedt zich met kabeljauw, haring en schelvis. Lengte: tot 4 meter (maar meer dan 2 meter is zeldzaam) Gewicht: tot 300 kilo. Bedreigde diersoort. Commercieel aangeboden vis is meestal de niet bedreigde soort hippoglossus stenolepis. Door vishandel Van As aan hotel De Zeeuwse Stromen verkochte vis is een ongeveer 40-jarige vrouwtjes heilbot.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 31