Zeeland PZC 21 Zeeuwland schroeft verkoop op Fusie Ter weel opknapbeurt muziektent Bruinisse en Zorgstroom r r Bands beuken in Brogum SCHOUWEN-DUIVELAND 30 en 31 27 Woningcorporatie biedt woningen aan via formule Koopgarant. Bloemetje en letter als goedmakertje voor alle overlast Gemeente is bereid geld te steken in vervallen bouwwerk. Nierstenen ROC Zeeland viert tienjarig bestaan in gala Bijbelvertelling als stripverhaal én in het Zeeuws Woensdag 5 december 2007 Tip? redzzee@pzc.nl door Esme Soesman ZIERIKZEE - Zeeuwland wil in 2008 zestig huurwoningen verkopen. Om dat ambitieuze plan te verwe zenlijken gooit de Schouwen-Dui- velandse woningcorporatie de koopgarantformuie als wapen in de strijd. Dat hulpmiddel is hard nodig. Van de vijftien huizen die Zeeuwland vorig jaar geprobeerd heeft te slij ten, zijn er maar zeven verkocht. Er valt dus nog een flinke slag te slaan. Toen ook is het plan gere zen om actie te ondernemen. Na uitvoerig onderzoek is gekozen voor de aanschaf van een koopga- rantlicentie. Via deze formule kunnen wonin gen met maximaal 25 procent kor ting op de marktprijs worden ge kocht, zodat ook mensen met lage re danwel middeninkomens mak kelijker over een eigen stulpje kun nen beschikken. Winst (of verlies) na verkoop worden door eigenaar en woningcorporatie gedeeld. Voor zover het gaat om waardestij ging voortkomend uit woningver betering door de bewoner, komt de meerwaarde wél volledig voor rekening van de eigenaar. Nog een belangrijke pijler van de formule is de zekerheid dat de wo ningcorporatie het gekochte huis, als de koper het weer kwijt wil, binnen drie maanden terugkoopt. Daarmee wordt het risico voor ei genaren geminimaliseerd. Inmid dels zijn er op landelijke schaal I** Via een speciale formule pro- beert Zeeuwland de verkoop op te voeren tot zestig woningen in 2008. In 2015 moeten rond de vijhonderd huizen zijn verkocht. een kleine tienduizend woningen via dit systeem verkocht, zegt di recteur R. Bakker van Stichting Koopgarant. Ruim honderd corpo raties zijn bij zijn in 2004 opgerich te stichting aangesloten. Dat houdt onder meer in dat zij formu le (en voorzieningen als helpdesk) mogen gebruiken en dat de (nogal specialistische) materie voor hen voortdurend geactualiseerd wordt. De wens van Zeeuwland om zes tig woningen van de hand te doen is ingegeven door financiële nood zaak. Om de flinke stapel nieuw bouw- en kwaliteitverbeterings plannen die er ligt te kunnen be kostigen, is er geld nodig. Maar, te kent Bakker aan: „Voor het geld al leen moet je dit als woningcorpora tie niet doen. Je moet er namelijk ook heel veel tijd en energie in ste ken." Een ander argument voor verkoop is de wens om de diversiteit in een wijk te vergroten. „Een aantrekke lijke mix van huur en koop", zoals Zeeuwlanddirecteur A. de Ceuster het eerder formuleerde. Met de zes tig woningen die volgend jaar in de etalage staan, is Zeeuwland er nog niet. De bedoeling is tot 2015 rond de vijfhonderd woningen te verkopen. ZIERIKZEE - „Ik wil u graag danken voor de mede werking." Wethouder Wijnand Renden heeft gis termiddag alle bewoners van de Minderbroeder straat in Zierikzee met een banketletter en bloe metje bedankt voor hun geduld en begrip. De straat heeft nieuwe riolering gekregen en dat heeft veel overlast gegeven. De riolering is ver plaatst van de tuinen naar de straat, maar de meeste huizen hebben geen achterom. Daarom moesten de werkmensen met materialen door de huizen sjouwen. Als eerste werd aangebeld bij de familie Malipaard. „Heel erg leuk", reageert M. Malipaard. „De mannen hebben perfect werk geleverd en als alles opengebroken is, heb je nu eenmaal veel zand." foto Marijke Folkertsma GOES - De zorgorganisaties Zorg stroom en Ter Weel fuseren per 1 januari van het volgend jaar. W. Hurkens, de huidige directeur van de zorggroep Ter Weel, wordt bij de nieuwe organisatie voorzitter van de Raad van Bestuur. Zorgstroom is actief in de thuis zorg op Schouwen-Duiveland en is ook op Walcheren een grote aan bieder. Ter Weel is vooral bekend van zijn verschillende zorgcentra op Zuid-Beveland. door Piet Kleemans BRUINISSE - De Bruse muziektent krijgt hoogstwaarschijnlijk een op knapbeurt. De gemeente is voorne mens vijftienduizend euro te inves teren in herstel van het karakteris tieke bouwwerk op het Kerkplein. De Bruse muziektent dateert van 1965. Het is een geschenk van de bevolking van de gemeente Gors- sel na de watersnoodramp van 1953. De muziektent is vorig jaar tijdens de jaarwisseling bescha digd geraakt door vuurwerk. Een Chinese vuurwerkbom sloeg een gat in het stucwerk van de koepel. Dat de muziektent vervolgens veel vuldig als voetbalgoal is gebruikt, heeft de situatie er volgens wet houder Wijnand Renden niet be ter op gemaakt. Er is zelfs overwogen het gebouw tje te slopen, maar daar kwam Bruinisse tegen in opstand. Wach ten tot de Structuurvisie voor Brui nisse helemaal uitgekristalliseerd is en concrete herinrichtingsplan nen in gang zijn gezet, wil de wet houder niet. „Want dat zou best nog even kunnen duren." Het is de bedoeling dat het stuc werk van de koepel op redelijk kor te termijn hersteld wordt. Wan neer precies kon Renden niet zeg gen. De mededeling dat de ge meente wil investeren, heeft Ren den gekoppeld aan een oproep aan Bruenaren om zuinig te zijn met de muziektent en vandalisme te melden bij gemeente of politie. ZIERIKZEE - Het gaat zondag flink tekeer in poppodium Brogum in Zierikzee. Tijdens Metal Matinee gaan vijf 'heftige' bands aan de bak. De jonge Zeeuwen van Remains openen de middag met death me tal van de oude stempel. De band haalde onlangs de finale van de Metal Battle. Daarna is het de beurt aan Flesh Made Sin. De mu zikanten van deze band gaan voor trash metal uit de jaren tachtig. Het internationale tintje komt van Jack Frost. De Oostenrijkers hou den het op donkere stoner en doom, vermengd met Britse wave- en gothicsounds uit de jaren zeven tig en tachtig. De meest opvallende verschijnin gen zijn de Gelderse bandleden van Heidevolk. Zij storten zich, ge kleed in middeleeuwse kleding, met strijdliederen in het folkmetal- gedruis. De afsluiting is voor de oudste deathmetalformatie van Neder land: Thanatos. De band, opge richt in 1984, last na het optreden in Brogum een adempauze in door drukke werkzaamheden van de leden bij andere groepen. Metal Matinee begint om 15.00 uur. Toegang kost 7,50 euro. Tip? redactie@pzc.nl „Nierstenen", luidde de diagnose van de huisarts en hij stuurde zijn patiënt onmiddellijk door naar het Vlissingse ziekenhuis. Daar ligt hij nu, al een weekje of wat, en er is inmiddels twee keer in hem gesneden. Omdat de pa tiënt een beminnelijk man is, zijn vrienden, buren en collega's zeer met hem begaan. Ze sturen hem bloemen, licht verteerbare lectuur en kaarten met bemoedi gende tekstjes als: 'De onderste steen moet boven'. Vorige week ontving hij een in feestelijk sinter klaaspapier verpakt pakket, dat hij haastig opende. Er zat een baksteen in. Met een troostbiedend briejje: Het kan nog erger! I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 29