Zeeland Woonburcht niet te fors VERBOUWINGSOPRUIMING BIJ (Smit schoenmode mode Ervaring van Dijkstra maakt indruk bij alle fracties Vlissingen PvdD Zeeland zet in op diervriendelijke kerst GROTE SEIZOENOPRUIMING mei schoenen kopen pullovers vanaf 39,= kostuums vanaf 179,= vesten vanaf 59,= kolberts vanaf 98,= dress shirts 2 voor 59,= pantalons vanaf 49,= casual shirts vanaf 29,= jack's vanaf 98,= Steun voor Terneuzens carillon woensdag start de •=L "o -e «PÏ-" -O o Markant gebouw bij sportboulevard op grens Vlissingen/Middelburg. op alle niet afgeprijsde artikelen 20 korting. Plein 1940 nr. 20 - Middelburg - Tel. 0118 - 612508 Positieve reacties op benoeming van Wim Dijkstra. Dierenpartij deelt flyers met recepten en gratis walnoten uit. 2: B PZC Woensdag 5 december 2007 25 door Emile Calon MIDDELBURG - Een driehoekige burcht van 170 bij 170 meter en ze ven verdiepingen hoog. Zo'n mar kant gebouw moet de sportboule vard tussen Vlissingen en Middel burg financieel mogelijk maken. Wethouder Albert de Vries (Mid delburg) toonde zich gisteren zeer ingenomen met het idee van archi tect Sjoerd Soeters en Arcus Pro jectontwikkeling om op de grens van de twee gemeenten zo'n domi nant gebouw neer te zetten. In die burcht komen straks 60 re creatiewoningen, 96 zorgapparte- menten, 32 recreatieappartemen ten en ook nog eens 58 hotelappar tementen. Daarnaast nog eens tal van voorzieningen op het gebied van sport, vrije tijd en gezondheid voor zowel de vaste als tijdelijke bewoners en de recreanten. Gedeputeerde Harry van Waveren vindt het schetsontwerp fors, „Niet te fors, wel fors", verduide lijkte hij zijn visie bij de presenta tie van het plan in het Middelburg se stadskantoor. Wat hem betreft kan zo'n gebouw er komen mits het omringende landschap in overeenstemming is met die burcht. Wat dat betreft moet er volgens hem nog werk worden geleverd. Hij verzekerde dat dat gebouw niet verstopt hoeft te worden. Op de grens van de beide gemeen ten mag volgens hem iets stevigs komen, iets dat als een echt bol werk betiteld kan worden. Dat gebouw moet het financieel mogelijk maken om daar bij het zwembad de sportboulevard aan te leggen. Het gaat om vier hockey velden en een atletiekbaan en in de toekomst mogelijk ook een wie lerbaan. De Vries stelde dat er nog even tueel over gedacht kan worden om die burcht misschien iets kleiner uit te voeren. Maar dan moeten er wel enkele kleinere gebouwen bij gezet worden om de kosten van de sportboulevard te dragen. Volgens de wethouder kan het sportgedeelte van de sportboule vard in de zomer van 2009 klaar zijn. Directeur Gey Habets van Arcus Projectontwikkeling hoopt dat de burcht in 2011 in gebruik kan wor den genomen. Dankzij de bouw van een mar- kant gebouw kunnen vier hockey velden en een wielerbaan op grens Middelburg en Vlissingen worden aangelegd. UM3W TERNEUZEN - De Terneuzense CDA-fractie krijgt steun in het stre ven om het carillon van de Willi- brordustoren in de Terneuzense binnenstad weer regelmatig te la ten klingelen. „Tot mijn genoegen las ik dat er eindelijk weer iemand geïnteres seerd is in mijn geliefd carillon", reageert oud-stadscarilloniste Jan- neke Veling (88). Zij heeft enige jaren op het caril lon gespeeld. De speeltafel stond toen nog in de hal van het stad huis en de klokkenstoel stond bui ten. Het carillon werd daar in 1995 ontmanteld, omdat het muziekin strument niet in het beeld zou pas sen van het plan Steenen Beer. De gereviseerde klokken werden in 1999 in de Willibrordustoren ge hangen. Een paar jaar later werd het carillon het zwijgen opgelegd door de rechter. Het klokkenspel zou te veel ge luidsoverlast geven. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Geen een fractievoor zitter ging zaterdag met een onbe haaglijk gevoel weg uit het huis van Karla Peijs. Wim Dijkstra; dat had de commissaris van de konin gin goed bedacht. En het klikte nog ook. Ja, hij wordt waarne mend burgemeester van Vlissin gen. Een Bourgondiër. Een bruggenbou wer. Een aimabel man. Geen luid ruchtig figuur. Het lijkt lang gele den dat Vlissingse politici zich zo positief uitlieten over een bestuur der. Hun bestuurder, want Wim Dijkstra komt per 1 januari het bur gemeesterschap van Vlissingen waarnemen voor tenminste twee jaar. PvdA'er Henk de Haas ziet het wel zitten. En heus niet alleen omdat Dijkstra van dezelfde partij is. „Dat is op zich leuk, maar capaci teiten zijn belangrijker. Hij kent de situatie hier en daar is hij niet van geschrokken." Maar hij moet de or ganisatie van het stadhuis wel aan pakken, zegt Cock Kapaan van de RPCU. „Zeggen wie je bent, waar je voor staat en desnoods met de vuist op tafel slaan." Dat Dijkstra politiek al veel heeft meegemaakt, spreekt Wim Hirdes (LPV) aan. „Ik zeg altijd maar: hoe meer te genwind, hoe beter je kan bestu ren." Marianne Reinders van de WD zag een zekere gelouterd- heid. „De motie van ongenoegen, De fracties in de Vlissingse ge- meenteraad zijn louter positief over waarnemend burgemeester Dijkstra. Hij begint in januari, voor een periode van twee jaar. die in Sittard-Geleen tegen hem werd ingediend, betrof zaken waar van ik denk dat hij integer is geble ven. Dat werd daar niet gewaar deerd. Dat doen wij hier wel." Wim Dijkstra foto Bart Homburg OUD-SABBINGE - Vooraf een Porto- bello-champignon gevuld met gei tenkaas, als hoofdgerecht een spa ghetti a la rucola en na chocolade- kwark met perzik. U watertandt al? Dat is precies de bedoeling van de Werkgroep Zeeland van de Par tij voor de Dieren. Die heeft een diervriendelijk kerstdiner samenge steld. Het feestmaal is overigens niet ge schikt voor mensen met een no tenallergie, want walnoten zijn de inspiratiebron voor zowel het voor-, hoofd- als nagerecht. Om het diervriendelijke kerst menu onder de aandacht te breng en, worden zaterdag vanaf 13.00 uur op de markt in Goes en Mid delburg flyers met daarop het re cept en gratis walnoten uitge deeld. De actie is bedacht door Margot Weijters van de Zeeuwse werkgroep van de Partij voor de Dieren. Door middel van het alter natieve kerstdiner wil de partij mensen stimuleren om keuzes te maken die bijdragen aan het wel zijn van dieren. „Het kerstdiner en gezellig samenzijn met familie en vrienden zijn voor de meeste men sen de hoogtepunten van de feest dagen. Naastenliefde staat deze da gen hoog in ons vaandel. De Partij voor de Dieren vindt dat niet al leen mensen, maar ook dieren recht hebben op die naastenliefde. Vandaar de diervriendelijke menu suggestie, met gerechten die ook nog eens lekker en gezond zijn", al dus het begeleidend schrijven. „Waarom zou je goede voorne mens voor het nieuwe jaar bewa ren als je er eind 2007 al mee kunt beginnen", besluit Weijters. st(Dp Q. o -Q CU o CU "nj c CU O O r£ -1 C n? Lo KRABBENDIJKE 5 DORPSSTRAAT 100, TEL. (0113) 501589 I SZ U

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27