Zeeland Tholen verruimt subsidie op arbeid benefiet kerst-cd Populaire Rode Kruisbus heeft dringend meer vrijwilligers nodig euro is wel een extreme boete Bedrijfsterrein in Stavenisse mag uitbreiden WD Goes stelt vragen over opruimen fietsen die buiten stalling staan. College wil grote groep langdurig werklozen weer perspectief geven. Steeds meer mensen doen een beroep op Thoolse voorziening. B PZC Woensdag 5 december 2007 23 door Paulus Houthuijs GOES - De fiets netjes in een fiet senrek, anders wordt hij in beslag genomen. De inwoners van Goes voelen er weinig voor, de Goese WD evenmin. Toch worden fiet sen die buiten een stalling staan voortaan weggehaald als het aan het college van B en W ligt. Voor vijftig euro krijgt de eigenaar ze te rug. Maar hoeveel mensen zetten hun fiets netjes in het rek? De fietsenstalling op het stations plein is netjes gevuld met fietsen. Maar tussen hotel Terminus en het station staan veel fietsen schots en scheef in en buiten de rekken. Ook de rekken bij de bus sen puilen uit. Veel fietsers zetten noodgedwongen hun fiets tegen een struik of op de standaard. „Vijftig euro is wel een heel extre me boete, zegt Els van Driel, die net met de trein aankomt. „Er zijn nog steeds te weinig fietsenrekken op het plein. Je moet toch je fiets kwijt kunnen, rek of geen rek." De boetes zullen volgens haar niet veel uitmaken. Sinds er nieuwe fietsenrekken staan, oogt het stationsplein wel een stuk opgeruimder. „Vroeger moest je zigzaggend door de fiet- senmassa. Nu kan ik er zo langslo pen." Op de Grote Markt maken weinig fietsers gebruik van stallingen. Het is vandaag markt en de meeste mensen zetten hun fietsen op de standaard bij de kraampjes. Wil- ma Mulder parkeert haar fiets net voor het postkantoor. „Het was me nog nooit opgevallen dat er zelfs fietsenrekken stonden." Ze plaatst haar fiets altijd recht voor 'Het was me nog nooit opgevallen dat er zelfs fietsenrekken stonden.' het kantoor en niet verderop in een stalling, „ledereen zet zijn fiets hier gewoon tegen een boom of op de standaard." Verderop bij de groentekraam par keert een man als een van de wei nigen zijn fiets in het rek. Wat vindt hij van de harde aanpak? „Grote onzin! Zolang mensen er geen last van hebben zijn die boe tes onzin." Hij heeft zelf geen last van de andere fietsen buiten de rekken op het plein. „Als je even een boodschap wilt doen, zet je je fiets zo dichtbij mogelijk neer. Als het kan in een rek, maar anders ge woon op de standaard." De WD in Goes stelt vragen aan het college van B en W over het boetebeleid. „Het is grote flauwe kul als mensen die hun fiets op de standaard buiten het rek zetten, een boete krijgen", zegt fractie voorzitter Sjoerd Heijning. Vol gens hem zijn er veel mensen die bewust hun fiets niet in een stal ling zetten, uit angst voor schade. door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK - De gemeente Tholen wil dat meer werkloze in woners aan het werk gaan. Daar om verruimt ze de regeling voor gesubsidieerde arbeid. Het Thoolse uitkeringsbestand be staat volgens het college voor een steeds groter deel uit mensen die zeer moeilijk aan een baan zijn te helpen. De gemeente telt momen teel zo'n vierhonderd werkzoeken den, waarvan ruim de helft al lan ger dan vier jaar zonder werk zit. Hoe langer mensen werkloos zijn, des te moeilijker het wordt om ze weer de arbeidsmarkt op te hel pen, zo stellen B en W. Daarom ondernemen ze actie door de reïn- tegratieregeling uit te breiden. In de bestaande regeling kunnen bedrijven voor een half jaar finan ciële bijstand krijgen als ze ie mand in dienst nemen die moei lijk aan een baan komt. Die perio de wordt nu opgetrokken naar een jaar met de mogelijkheid om nog eens twee jaar te verlengen. STAVENISSE - De provincie gaat schoorvoetend akkoord met de uit breiding van het bedrijventerrein in Stavenisse. Eigenlijk is een ver groting van 1,2 naar 2,8 hectare wel een beetje veel van het goede, zo vinden Gedeputeerde Staten. Dat ze toch akkoord gaan, heeft te maken met de goede redenen die de gemeente heeft om het terrein meer dan te verdubbelen. Met na me van de verplaatsing van een be drijf uit de kern naar het terrein ziet de provincie het nut wel in. Een nog verdere uitbreiding in de toekomst is uitgesloten, zo laat ze de gemeente weten. voor Splendid dit weekeind op de kerstmarkt van Heinkens- zand. Tussen de kerststallen en de gliihweinkraampjes presente ren ze de kerst-cd, met de titel From Heaven to Cradle. Daar ho pen Inger Ouwerkerk, Lenny Poortvliet, Danny de Feyter en Jan-Willem Schiebaan de volledi ge oplage van 500 cd's te kun nen verkopen. De vier zingen op de cd zowel klassieke als minder bekende kerstnummers als Fum Fum Fum en I wanna hear the Angels sing. Bijzonder is de jazz-versie van Stille Nacht, Heilige Nacht. Ze hebben daarbij alleen de begelei ding van de elektrische piano, be speeld door Danny de Feyter. „Het is een hele pure en eerlijke cd geworden", vindt Inger zelf „Je hoort precies zoals we zijn. Geen trucages. We hebben alle num mers twee keer opgenomen en de beste eruit gekozen." Dochter Rosan reikt vrijdagavond om 19.00 uur het eerste exemplaar uit aan een medewerker van de stichting Sam op de kerstmarkt. Splendid treedt er op en op een be- amer is te zien hoe Rosan de dol fijntherapie beleefd heeft. Kerstmarkt, Bloemerij Wisse Hein- kenszand: vrijdag 7 december 13.30 tot 21.00 uur. Zaterdag 8 december van 9.30 tot 17.00 uur en zondag 9 december van 10.30 tot 17.00 uur. Informatie: www.stichtingsam.nl. De community van Rosan is te bereiken via www.google.nl met de zoekter men Rosan en dolfijntherapie. door Rob Paardekam THOLEN - De vervoersservice van de afdeling Tholen/Sint Philips- land van het Rode Kruis is zo po pulair, dat de organisatie dringend op zoek is naar nieuwe vrijwilli gers. „De huidige mensen moeten dermate veel rijden, dat het af en toe te belastend wordt", zegt Jany Boogaard. De Thoolse afdeling beschikt over een bus die van alle gemakken is voorzien. Onlangs is er zelfs een defibrillator in geïnstalleerd. Dat al les blijft niet onopgemerkt, want er wordt steeds vaker een beroep gedaan op het Rode Kruis. Vorig jaar maakte de bus ruim 15.000 ki lometer. „Daar gaan we dit jaar ruimschoots overheen", weet Boo gaard. Het voertuig wordt voor de meest uiteenlopende zaken inge zet, waaronder het wegbrengen van mensen naar Rode Kruis-va- kanties, het vervoer van ouderen naar familie of activiteiten. Maar ook voor het ophalen van mensen uit het ziekenhuis die liggend ver voerd moeten worden, maar geen aanspraak kunnen maken op de ambulance. Verder verzorgt het ro de kruis een boodschappendienst en is onlangs een vervoersservice voor ouderen naar de bibliotheek in Tholen-stad opgezet. Ook de zorginstellingen doen regelmatig een beroep op het Rode Kruis om bijvoorbeeld met bewoners naar de Intratuin of een museum te rij den. De ritten worden meestal voor een kleine financiële bijdrage uitgevoerd. „Geen bedragen waar je steil van achterover slaat", bena drukt Boogaard. „Het is maar dat we uit de kosten kunnen komen." Om alle ritten te kunnen blijven uitvoeren, zijn meer vrijwilligers nodig. Zowel chauffeurs als begelei ders. „En het liefst mensen die op werkdagen overdag beschikbaar zijn", zegt Boogaard. Informatie via telefoonnummer 06-51399318. De fietsenstallingen aan de zuidkant van het station. Staat je fiets niet netjes in een rek, dan riskeer je een boete. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 25