PZC Bedrijf begint 'Polenhotel' CU-raadslid hekelt geheim besluit 21 Behoefte aan bodemloket Borsele promoot veilige honken Auto in sloot Wolphaartsdijk BEVELAND EN-TH 01 30 en 31 27 Goes' uitzendbureau zoekt huisvestingsplek voor werknemers. m Nierstenen Jumelet uit diepe teleurstelling in open brief college en raad. Sint arriveert op de valreep ROC Zeeland viert tienjarig bestaan in gala Bijbelvertelling als stripverhaal én in het Zeeuws Woensdag 5 december 2007 Tip? redgoes@pzc.nl door Lilian Dominicus GOES - Uitzendbureau Groenflex in Goes is op zoek naar een plek op Zuid-Beveland om een hotel voor Polen te beginnen. Het hotel moet zo'n 350 a 400 Poolse werk nemers kunnen herbergen. Eigenaar Pascal van den Broeke wil zijn medewerkers een 'moder ne huisvesting' bieden, met eigen badkamer, toilet, keukenblokje, te levisie en internet. Beneden komt een grote, gezamenlijke woonka mer. Nu zwerven Poolse uitzendkrach ten vaak over heel Zeeland. De ene keer in een tijdelijk gehuurde woning, dan weer antikraak of in een pension. „Hoe vaak gebeurt het niet in Zeeland dat Poolse werknemers slapen in een oude ca ravan op het terrein van de fruitte ler?", aldus Van den Broeke. De eigenaar van het bureau zendt zijn, voor het merendeel Poolse, werknemers met name uit in de land- en tuinbouwsector en de in dustrie. In Zeeland is dat bijvoor beeld in de paprika- en tomaten teelt, de fruitteelt en de mossel en oesterindustrie. „We willen ze dezelfde leefomstandigheden bie den als de Nederlanders hebben. Met een beetje rust, voorzieningen om eten te kunnen koken en socia le contacten op te bouwen. We willen ze een echt thuisgevoel ge ven." Waar het hotel komt, is nog niet bekend. Van den Broeke: „We zoe- Uitzendbureau Groenflex in Goes wil een hotel beginnen voor Poolse werknemers. Veel Po len slapen nu nog in een oude ca ravan, pension of antikraak. ken iets in de gemeente Goes en Borsele. Nieuwbouw of de ver bouw van een bestaande locatie, dat weten we nog niet." De zustervestiging in het West- land verbouwde medio dit jaar een oud kantoorpand in Waterin gen om tot 'Polenhotel'. In het ho tel werken twee mensen die voor het beheer zorgen en het hotel schoonhouden. Op de begane grond is een Poolse supermarkt waar de bewoners Poolse waar, kranten en tijdschriften kunnen kopen. Van den Broeke: „In het be gin waren omwonenden sceptisch. Maar nu is iedereen heel positief" MIDDELBURG - Bij de aan- en ver koop van huizen ontstaat steeds meer behoefte aan een Zeeuws 'bo demloket' met informatie over bo demverontreiniging, gesaneerde terreinen en percelen waar onder zoek is gedaan of nog loopt. Ook in de ruimtelijke ontwikkeling groeit die behoefte. Vrij beschikbare informatie zou een uitkomst zijn voor makelaars, projectontwikkelaars, ingenieurs bureaus en particulieren. Dat blijkt uit een provinciaal klanten- onderzoek. Een deel van de infor matie is al beschikbaar via de lan delijke website www.bodemlo- ket.nl. Maar die is niet volledig. door Rob Paardekam HEINKENSZAND - De veilige honken in Borsele moeten beter bekend worden. Daarom start de gemeen te een promotie-offensief Morgen is de aftrap. Bij het gemeentehuis in Heinkenszand wordt een reus achtige opblaasposter onthuld. Als een van de eerste gemeenten in Zeeland introduceerde Borsele drie jaar geleden de veilige hon ken. Dat zijn adressen op school- routes, waar fietsende scholieren terecht kunnen als ze problemen hebben: een lekke band, een ver wonding of pesterijen. Er zijn in middels 21 veilige honken en daar wordt volgens de gemeente regel matig gebruik van gemaakt. Toch vindt ze het nodig om het be staan van de honken weer eens on der de aandacht van de scholieren te brengen. Zeker omdat sinds de invoering ervan een aantal nieuwe lichtingen schoolkinderen op de fiets is gestapt. Behalve het opbla zen van een reuzeposter, deelt de gemeente kaartjes uit waarop scho lieren vanaf elke plek in Borsele kunnen zien waar het dichtst bij- zijnde veilige honk is. De onthulling van de reusachtige opblaasposter staan gepland voor morgenochtend negen uur. Tip? redactie@pzc.nl „Nierstenen", luidde de diagnose van de huisarts en hij stuurde zijn patiënt onmiddellijk door naar het Vlissingse ziekenhuis. Daar ligt hij nu, al een weekje of wat en er is inmiddels twee keer in hem gesneden. Omdat de pa tiënt een beminnelijk man is, zijn vrienden, buren en collega's zeer met hem begaan. Ze sturen hem bloemen, licht verteerbare lectuur en kaarten met bemoedi gende tekstjes als: 'De onderste steen moet boven'. Vorige week ontving hij een in feestelijk sinter klaaspapier verpakt pakket, dat hij haastig opende. Een baksteen zat er in. SAet een troostbiedend briefje: Het kan nóg erger! WOLPHAARTSDIJK - Flinke blikscha de aan twee auto's was gisteroch tend het gevolg van een ongeluk op de Heerenpolderweg in Wolphaartsdijk. Een 21-jarige Middelburger verleen de geen voorrang aan een 77-jarige man uit de gemeente Goes, die van rechts kwam. De Goesenaar belandde na de bot sing in de sloot. Zijn auto moest vervolgens worden weggetakeld. Bij het ongeluk in Wolphaartsdijk raakte niemand gewond. door Luc Oggel YERSEKE - Fractievoorzitter Andries Jumelet van de Christenu nie in Reimerswaal maakt zich zor gen over de openheid en eerlijk heid van het debat in de gemeen te. Dat schrijft hij in een open brief aan college en raad. Directe aanleiding voor Jumelet om de brief te schrijven is een vori ge week genomen voorbereidings- besluit om uitbreiding van inten sieve veehouderij in de Molenpol der bij Yerseke te voorkomen. Dat collegevoorstel was vertrouwelijk, maar lekte uit. De gang van zaken rondom het besluit heeft het aan zien van de gemeente Reimers waal volgens Jumelet ernstig be schadigd. Jumelet geeft in zijn schrijven aan nog steeds niet te begrijpen waar om het voorstel in beslotenheid be handeld moest worden. De keuze van het college om het besluit al vóór de vergadering op te stellen en te verzenden naar de krant, noemt hij 'buitengewoon schade lijk en respectloos voor de verhou ding tussen gemeenteraad en colle ge'. Het raadslid laat verder weten zich 'buitengewoon geërgerd' te hebben aan de communicatie naar de burgers over de kwestie. 'Neem initiatief en probeer uit te leggen wat het doel is van het gemeente lijk beleid'. Jumelet besluit de brief dat het hem niet gaat om politiek gelijk of gewin. 'Politiek is een ere zaak'. WEMELDINGE - Het scheelde niet veel of de kinde ren in Wemeldinge hadden vanavond vergeefs op cadeautjes gewacht. Een dag voor pakjesavond kwam Sinterklaas gisteren alsnog aan bij de klei ne sluis in Wemeldinge. Er moest zelfs een poli- tieboot aan te pas komen om de Sint naar de juis te plek te brengen. Des te groter was het plezier bij de kinderen toen de goedheiligman uiteinde lijk toch aan wal stapte. Eenmaal aan land ver volgde Sint zijn weg in een luxe BMW cabrio, naar wij aannemen om de opgelopen vertraging goed te maken. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 23