Van Basten na EK weg bij Oranje NEWCASTLE KRAS.NL Henneptelers opgepakt m w HET WEER: Regen Winst Delta inzet politiek conflict 13 NS en Rover zijn ontevreden over schrappen 120 ritten. boek online i J Vandaag is bij u de Ondernemer bezorgd 1 B Ondernemer Bondscoach vindt termijn van vier jaar lang genoeg. Word ook abonnee! Zeeuwse keeper eeuwige reserve in betaald voetbal Sint draait proef in Oostkapelle 12° Woensdag 5 december 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 287 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 www.pzc.nl OOSTKAPELLE - Zelfs al miezert het op pakjes avond, Sinterklaas zal zich niet uit het veld laten slaan. In Oostkapelle nam hij daar gisteravond al een voorschot op. Niet gehinderd door de nattig heid en slechts bijgelicht door een stallantaarn begon hij aan zijn tocht langs de huizen. Overal waar de sint even inhield, renden kinderen zin gend naar hem toe. De goedheiligman trakteerde hen op een praatje, en zijn Pieten strooiden met snoep. Al tien jaar maakt de sint er een gewoon te van in Oostkapelle proef te draaien. Want het dorp weet hoe het de sint kan paaien. Zij zetten er graag de Berenburger voor hem klaar. Als het moet op elke straathoek. foto Ruben Oreel pagina 10 en 11: geloof in Sinterklaas Klachten tegen ProRail door Jan Salden DEN HAAG - De Nederlandse Spoor wegen dienen twee klachten in te gen spoorbeheerder ProRail bij de Vervoerkamer van de Nederlandse Mededingingsautoriteit (NMa). Dat is gisteren bekendgemaakt. De klachten gaan over de nieuwe ver deling van de capaciteit op het spoor en een onverwachte verho ging van de tarieven voor toegang tot het spoorwegennet. De NS, die dertigduizend ritten per week uitvoeren, zeggen in de nieuwe dienstregeling 120 ritten per week te moeten schrappen door de manier waarop ProRail de spoorwegcapaciteit heeft verdeeld. Het gaat vooral om ritten in de late avond en de vroege ochtend. Duizenden reizigers zouden wor den gedupeerd. Ook reizigersor- gansiatie Rover dient daarom een klacht bij de NMa in. Het nieuwe spoorboekje gaat zondag in. „ProRail heeft eerst gekeken wat nodig was om onderhoud te ver richten en daarna wat er overbleef om reizigers en goederen te vervoe- 3-daagse cruise Engeland Supervoordelig kerstshoppen! Boek deze 3-daagse minicruise per luxe cruiseferry naar Newcastle vanaf slechts 59! Er zijn slechts 4 vertrekdata in december, profiteer direct! VAARPROGRAMMA IN 'T KORT: Dag 1: afvaart vanuit IJmuiden. Dag 2: aan komst, transfer naar het centrum. Tijd om sfeervol Newcastle te ontdekken en uw kerstinkopen te doen. Einde van de middag vertrek schip. Dag 3: aankomst in IJmuiden. Alleen in december! INCLUSIEF: 2 overnachtingen aan boord in binnenhut, live optredens en entertainment aan boord, busvervoer terminal-centrum Newcastle, reisinfo gidsje Newcastle. December 10-11-16-17 €59 Voor meer informatie zie www.kras.nl/29026 waarom zou je verder zoeken of bel 0900 - 9697 =1- 2*0, ren", aldus een NS-woordvoerder. Ook zou ProRail geen oog hebben gehad voor alternatieven, bijvoor beeld om meer werk in het week einde te verrichten. ProRail noemt het weekeinde geen alternatief „Wij zitten aan het maximum van wat wij van aannemers kunnen vragen", aldus een woordvoerster. De NS zijn ook niet blij met een De NS dienen klachten in tegen spoorbeheerder ProRail over het schrappen van vroege en late treinritten. Duizenden reizigers zouden worden gedupeerd. ZIERIKZEE - In twee panden in Zie- rikzee en in gebouwen in Burgh- Haamstede, Kerkwerve en Wissen- kerke zijn door de politie hennep kwekerijen ontdekt. In Kerkwerve werden 430 planten aangetroffen, in Wissenkerke 738. In verband met het onderzoek zijn gisteren drie mannen van respectievelijk 25, 38 en 59 jaar uit de gemeente Schouwen-Duiveland aangehou den. Nieuwe aanhoudingen wor den niet uitgesloten. pagina 2 en 3: in het nauw gedreven onverwachte verhoging van de ta rieven om gebruik te mogen ma ken van het spoor. Die tarieven stijgen jaarlijks, afhankelijk van de inflatie en de mate waarin het spoor wordt gebruikt, met enkele procenten. Daar bovenop verlangt ProRail echter 28,6 miljoen euro wegens hogere kosten voor het uit voeren van onderhoudswerk. De spoorbeheerder bestrijdt dat de ta riefsverhoging onrechtmatig is. „De wensen van de NS dwingen ons meer onderhoud 's nachts uit te laten voeren. Dat is duurder." pagina 5: 'ProRail kun je vergelijken met zaterdagmiddagamateur' Heeft u de Ondernemer niet ontvangen? Bel gratis met lezersservice 0800 - 0235444 Zeist - Marco van Basten stopt komende zomer na het Europees kampioenschap voetbal als bonds coach van het Nederlands elftal. Dat heeft hij gisteren aan directeur Henk Kesler van de KNVB laten weten. Ook assistent John van 't Schip heeft kenbaar gemaakt dan te ver trekken. „Als Euro 2008 is afgelopen heb ben we het Nederlands elftal vier jaar met veel plezier geleid", moti veerde Van Basten zijn besluit. „Na vier jaar wordt het tijd voor een nieuwe omgeving. Hoewel John en ik absoluut geen idee heb ben wat de toekomst ons brengt, vonden we het onze plicht om de KNVB tijdig te informeren." Directeur Kesler van de KNVB be treurt de beslissing van Van Bas ten. Hij liet in een korte reactie we ten dat hij het besluit van de bondscoach respecteert. pagina 33: Van Basten wil iets nieuws Van Basten kan beter vóór het EK opstappen reageer op www.pzc.nl Gedwongen ontpoldering is onvermijdelijk Óens g 21% oneens aantal reacties: 425 79% Zeeland: 2,3,21 t/m 27, 30 en 31; Binnenland: 4 t/m 6; Buitenland: 7 en 8; Meningen: 9; Beurs: 12; Eco nomie: 13; Weer: 18; Strips: 19; Agenda: 28; Cultuur: 29; Sport: 33 t/m 36; Televisie: 38 en 39. Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 I 1 I I 8 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1