Economie Politiek conflict over Deltawinst >S Handelskamer groeit in Vlissingen uit tot kennisinstituut OVERWEEGT U EMIGRATIE NAAR OF INVESTERING IN CANADA?? ImÊÊmm,- MMmÊ Gedeputeerde Staten willen provinciebestuur niet tegemoetkomen. Vestiging bij Hogeschool past in visie van ondernemingshuis. Dow Chemical schrapt duizend banen Vliegveld Tempelhof mag dicht Government Emigreren naar Alberta Dinsdagavond 11 december 2007 Euroswiss Fondsimmobiliën VI AG Investeren in een modern appartementencomplex in Wenen met een vast rendement van 9,63% op jaarbasis. PZC Woensdag 5 december 2007 1 3 door Jeffrey Kutterink MIDDELBURG - De jaarlijkse winstuitkering van Delta wordt in zet van een frontale politieke bot sing. Het dagelijks provinciebe stuur weigert tegemoet te komen aan de wensen van de Staten. De discussie over de hoogte van de winstuitkering woedt al sinds begin dit jaar. Delta stelt dan voor om jaarlijks tussen de veertig en vijftig procent van de winst uit te keren, met een minimum van veer tig miljoen euro. Dat accepteert de grootste aandeel houder, de provincie, niet. Want het gaat goed met Delta. De winst groeit elk jaar en ook de toekomst verwachtingen zijn goed. Verschil lende voorstellen met tal van per centages gaan over tafel. De Staten omarmen uiteindelijk een voorstel van het CDA en eisen voor 2007 tot en met 2011 een jaarlijkse uitke ring van vijftig procent. Delta gaat overstag, maar stelt één voorwaarde. Over eenmalige mee vallers wil ze geen dividend beta len. Aanleiding is een belastingmeeval ler van 63,5 miljoen. Die krijgt Del ta verspreid over de komende ja ren. Directeur Peter Boerma schiet uit zijn slof „Zeeuwse politici moeten zich niet rijk rekenen", zegt hij in mei tegen de PZC. „Het is onverstandig om over eenmalige Het dagelijks provinciebestuur botst frontaal met de Staten over de hoogte van de Delta winstuitkering. Vrijdag nemen de Staten een besluit. meevallers een winstuitkering te geven. Dan moet je ook rekening houden met tegenvallers." Om uit de impasse te komen, wordt een speciale commissie inge steld. Die staat onder leiding van professor Zachariasse; zes gemeen ten en de provincie hebben er zit ting in. Die commissie stelt dat Delta wel degelijk onder bijzonde re omstandigheden moet kunnen afwijken van de dividendafspraak. Toch denkt een meerderheid van de Staten daar heel anders over. Ze waarschuwen het dagelijks provin ciebestuur vorige maand nog één keer. Maar Gedeputeerde Staten negeren dat signaal, blijkt uit het nieuwste voorstel. Het dagelijks provinciebestuur houdt vast aan de 'zorgvuldig voor bereide uitkomst van de aandeel houderscommissie'. Provinciale Staten nemen vrijdag een besluit. door Jeffrey Kutterink MIDDELBURG - Al jaren droomt Rob van Renterghem er van: een heus Zeeuws ondememingshuis. Nu is het zover. 'Zijn' Zeeuwse Kamer van Koophandel wordt een kennis instituut. Maar het plot neemt wel een heel andere wending. Acht jaar geleden ontvouwde de di recteur van de Zeeuwse Kamer van Koophandel de eerste ideeën. Het ondernemingshuis zou in Mid delburg moeten komen en tal van instanties zouden er in moeten trekken. In de voorbije jaren zijn de eerste stappen gezet. Onderne mers vinden in het kantoor aan de Buitenruststraat niet alleen de Ka mer, maar ook de Recron, MKB Zeeland, Syntens en het nieuwe ontwikkelingsbedrijf Economische Impuls. Niet voor niets werkt Eco nomische Impuls vanuit Portaka- bins. Want het KvK-kantoor is te PW Vestiging van de nieuwe Kamer van Koophandel in Vlissingen lijkt een logische stap. Het past in elk geval bij de doelstellingen van het ondernemingshuis. MIDLAND - Dow Chemical, het grootste chemieconcern van de Verenigde Staten, sluit een reeks fa brieken. Het concern neemt daar voor een eenmalige last van 500 tot 600 miljoen dollar. Bij de ingreep gaan duizend banen verloren. Het gaat om fabrieken in Noord-Amerika, Azië en La- tijns-Amerika. Ook wordt een ves tiging in het Franse Lauterbourg gesloten. Dow heeft ook een fabriek in Ter- neuzen, waar onder meer polyol wordt gemaakt. klein. Het nieuwe zou in het Mid delburgse Stationsgebied (Kanaal- weg) moeten komen. Maar de grond is er te duur. De Kamer zou voor de kavel 750.000 euro moeten neertellen. Ook al wringt Middel burg zich in bochten om dat be drag te verlagen, kan dat niet op te gen de kosten van de Kenniswerf in Vlissingen: een euro. De grond is in handen van Hogeschool Zee- land. De Kamer heeft nu de bakens ver zet en mikt op nieuwbouw in Vlis singen. Daar kan, zo blijkt uit vertrouwelij ke stukken, de Kamer van Koop handel uitgroeien tot een kennisin stituut. Uitwisseling van kennis in tern, maar ook extern met onder andere de hogeschool, moet een een bijdrage leveren aan het ver sterken van de Zeeuwse economie. Hoe? Door met elkaar samen te werken en projecten op te zetten. Het nieuwe gebouw wordt daar ook op ingericht. Bijkomend voor deel is dat ook gebruik kan wor den gemaakt van vergaderzalen en de catering. De Kamer heeft haast, want het nieuwe gebouw moet er in 2009 staan. Om dat te halen moet de aanbesteding van de bouw dit jaar nog worden aange kondigd. Marktberichten 1 Aardappelen: frites geschikt 8,75- 9,65, export 9,50-10,50. Uien: zaaiuien 30 grof droog uit schuur 8,25-9,00, zaaiuien 60% grof droog uit schuur 9,00-9,25, zaaiuien klasse 1 droog uit schuur 9,50-10,00. Granen, zaden en peulvruch ten: tarwe maal 220,- per ton, tarwe voer 205,- per ton, brouwgerst 250,- per ton, voergerst 205,- per ton, blauw maanzaad 2.500,- per ton, karwijzaad 1.150,- per ton, kapucijners 650, - per ton, bruine bo nen 700, - per ton. Fourage: veldbeemd uit schuur 65,- 75,- per ton, roodzwenk uit schuur 70,- 80,- per ton, Engels raai- gras goede kwaliteit uit schuur 80,- 90,- per ton, tarwestro grote pakken uit schuur 100,- 120,- per ton, tarwestro klei ne pakken uit schuur 120,- 140,- per ton gerstestro grote pakken uit schuur 70 90,- per ton, gerstestro kleine pakken u schuur 90,- 105,- per ton. Zie O' www.zlto.nl. Sill Einigratif hi'uc.I culm g Canada'I* Alberta heeft veel ruimte voor landbouwers, ondernemers en werkzoekenden. Samen met onze Nederlandse partner "FAPS-emigratiebegeleiding" organiseren wij een informatie-avond over Hotel Goes (van der Valk), Anthony Fokkerstraat 100, Goes, tel. 0113-315 800 Aanmelden vooraf via telefoon, fax of mail is gewenst (zie onderstaand) Tel. 0320 262 643 mob. 06 13 217 858 fax. 0320 262 544 e-mail: info@fapsemigratie.nl www.fapsemigratie.nl Investeren vanaf 5000,-. (464 obligaties beschikbaar) Vast rendement van 9,63% per jaar. Rendement per kwartaal uitgekeerd. Looptijd vastgoedobligatie 3 jaar. Winstdeling van 25% per obligatie Tweede hypothecaire zekerheid www.esi-investments.n I info@esi-investments.nl 030-2919894 (op maandag t/m donderdag tussen 12.00 - 20.00 en op vrijdag tussen 12.00 en 16.00) BERLIJN - De Duitse luchthaven Berlijn-Tempelhof, die worden gesloten. Dat heeft de hoogste administratieve een sleutelrol innam tijdens de Beriijnse luchtbrug aan rechtbank in Duitsland gisteren bepaald. Tegen de uit- het eind van WO II, mag op 31 oktober volgend jaar spraak is geen beroep mogelijk, foto Markus Schreiber/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 13