Buitenland Duitsland: 'Rusland geen democratie' DE EXCLUSIEVE VERZAMELBOX PZC Chavez verliest referendum grondwetswijzigingen Kremlin ontkent fraude en intimidatie tijdens gang naar stembus. Vanaf 1 december verkrijgbaar! DE SUSKE EN WISKE VERZAMELBOX Chimpansees hebben beter kortetermijngeheugen dan mensen 8 Dinsdag 4 december 2007 PZC MOSKOU - Westerse landen heb ben zich gisteren kritisch uitgela ten over het verloop van de Russi sche parlementsverkiezingen. Zij willen dat Moskou een onderzoek instelt naar de beschuldigingen van fraude en intimidatie tijdens de stembusgang, die de partij Vere nigd Rusland van president Vladi mir Poetin een overweldigende meerderheid opleverde. De hardste kritiek kwam uit Duits land. „Gemeten naar onze maatsta ven waren het geen eerlijke en de mocratische verkiezingen", zei een regeringswoordvoerder. Hij voegde er aan toe dat Rusland 'geen demo cratie was en geen democratie is'. Ook onder meer Groot-Brittannië, Italië en Frankrijk uitten kritiek, maar zij gingen minder ver dan Duitsland. Het Kremlin meldde la ter op de dag dat de Franse presi dent Nicolas Sarkozy wel met Poe tin had getelefoneerd om hem zijn 'hartelijke felicitaties' over te breng en. Het Witte Huis liet weten dat de Amerikaanse president George Bush geen plannen heeft om met Poetin te bellen. „Wij hebben de Russen aangespoord om de schen dingen van de rechten van kiezers nader te bestuderen." Buitenlandse waarnemers van on der meer de Organisatie voor de Vrijheid en Samenwerking in Euro pa (OVSE) meldden tal van onre gelmatigheden op de verkiezings dag. Mensen die niet wilden stem men, deden dat uit angst voor re presailles toch. Stembiljetten wer den gefotografeerd. Ook is gemeld dat kiezers werden betaald om Ver enigd Rusland te stemmen. President Poetin twijfelt niet aan het democratische gehalte van de parlementsverkiezingen. Verenigd Rusland weet zich verze kerd van ruim 64 procent van de stemmen. Het opkomstpercentage was met 62 procent beduidend ho ger dan voorgaande verkiezingen voor de Doema, de Russische Tweede Kamer. CARACAS - President Hugo Chavez van Venezuela heeft een referen dum verloren over grondwetswijzi gingen die zijn positie vrijwel on aantastbaar hadden moeten ma ken. De voorstellen werden met 51 tegen 49 procent verworpen. Als de wijzigingen waren aangeno men, had Chavez zich onbeperkt verkiesbaar kunnen stellen en had hem nog maar weinig in de weg gestaan om van Venezuela een so cialistische staat te maken. Chavez benadrukte het kleine verschil waarmee zijn voorstellen werden weggestemd. De president zei dat zijn respect voor de uitslag laat zien dat hij, in tegenstelling tot voorgaande Vene zolaanse regeringen, de wil van het volk respecteert. Maak uw Suske Wiske verzameling helemaal compleet met deze mooie verzamelbox! Ook in het bezit komen van de Suske en Wiske verzamelbox? Abonnees van de PZC leveren onderstaande abonneebon volledig ingevuld in bij een verkooppunt van de PZCm in de buurt. Bijvoorbeeld bij een krantenkiosk, benzinepomp of de supermarkt. Bezoek onze website: www.pzc.nl/suskeenwiske voor alle deelnemende verkooppunten. In nagenoeg iedere winkel waar de PZC te koop is, is de verzamelbox af te halen tegen 3 euro* per box. Ook mensen die (nog) geen abonnement hebben op de PZC, kunnen in het bezit komen van deze exclusieve verzamelbox. Bij aankoop van de PZC in de losse verkoop bij een van onze verkooppunten, is de verzamelbox af te halen tegen 3 euro* per box. (De bon uit de krant is dan uiteraard niet nodig). Voor de actievoorwaarden verwijzen wij naar onze website: www.pzc.nl/suskeenwiske Tegen inlevering van deze volledig ingevulde originele abonneebon uit de krant, ontvang ik zonder aankoop van de PZC bij alle deelnemende verkooppunten, een verzamelbox** van Suske en Wiske voor maar 3 euro* Naam: Adres: Postcode: Woonplaats: 'Prijs is voor de box zonder inhoud. 1 box per persoon. 8 711688 002225 NEW YORK - In een Japans onderzoek hebben chimpan sees studenten weten te verslaan in een test van het kortetermijngeheugen. Dat schrijft onderzoeker Tetsuro Matsuzawa van de universiteit van Kyoto. Drie chimpan sees die geleerd was de cijfers van 1 tot 9 te lezen, na men het op tegen twaalf mensen. Daarbij zagen de deel nemers in willekeurige volgorde negen cijfers op een scherm, die vervolgens vervangen werden door witte vlakjes. In de test was het zaak deze vlakjes aan te ra ken in de volgorde van de oorspronkelijke getallen. Hoe wel apen en mensen even goed scoorden, hadden de apen minder tijd nodig. foto Tetsuro Matsuzawa/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 8