Verhofstadt informateur OPHEFFINGSUITVERKOOP!' (H)EERLIJKE LEEGVERKOOP! SLA GW SlAGl KORTINGEN TOT 70% OP OP! van Baven Sudan geeft lerares teddybeer-crisis gratie Gemummificeerde hadrosaurus ontdekt Siciliaanse maffiabaas op vlucht omgekomen Eerste verkiezingen miss landmijn Angola Iran 'werkt al jaren niet meer aan kernwapen' Israël laat Palestijnen vrij Demissionaire premier moet België redden uit politieke crisis. 25% korting! 50% korting! 20% 20% extra korting! 20% 20% extra korting! CE DORA 35% korting en 25% op de 35% korting! van 32,- voor 15,-! 50% - 60% korting! 25% korting 35% extra korting! Qfiui WUeUy PZC Dinsdag 4 december 2007 7 LONDEN - Groot-Brittannië heeft met vreugde gereageerd op de vrij lating van lerares Gillian Gibbons die in Sudan was opgepakt, omdat zij haar leerlingen had toegestaan hun teddybeer Mohammed te noe men. President Omar al-Bashir ver leende Gibbons gratie na onder handelingen met twee vooraan staande Britse moslims die naar Sudan waren gereisd. De 54-jarige Gibbons werd tot vijf tien dagen cel veroordeeld, omdat Mohammed als naam voor een knuffelbeer als blasfemisch werd beschouwd. WASHINGTON - Een tiener heeft de mogelijk compleetste dinosauriër tot nu toe ontdekt. Het gaat om een gedeeltelijk gemummificeerde hadrosaurus. Van het fossiele dier is weefsel bewaard gebleven, mis schien zelfs zacht weefsel. De intac te huid met schubben toont bewij zen van strepen. De hadrosaurus blijkt gespierder te zijn geweest dan was aangenomen. De 17-jarige lyler Lyson trof de 67 miljoen jaar oude overblijfselen aan op het land van een oom in het Amerikaanse North Dakota. ROME - Een van de dertig gevaar lijkste maffiosi van Italië is giste ren omgekomen toen hij op Sicilië voor de politie op de vlucht was geslagen. Daniele Emmanuello (43) werd gevonden in een ravijn, waar hij volgens de politie in lijkt te zijn gevallen toen hij probeerde te ontkomen aan de politie die zijn schuilplaats was genaderd. Volgens de persbureaus Ansa en Apcom is hij echter in zijn achter hoofd geschoten. Anonieme re chercheurs zeiden dat er enkel waarschuwingsschoten zijn gelost. LUANA - In april vinden 's werelds eerste missdandmijnverkiezingen plaats in Angola. De wedstrijd wordt medegehouden door de An golese regering en ondersteund door de EU. Tien Angolese vrou wen die door een landmijn zijn verwond, strijden om de titel. Doe len van de miss-strijd zijn opko men voor vrouwen en gehandicap ten en informatie verschaffen over de gevolgen van landmijnen. De verkiezing valt samen met de internationale VN-dag tegen het gebruik van landmijnen. WASHINGTON - Iran is al in 2003 ge stopt met een programma om kernwapens te maken. Sindsdien heeft het islamitische land, in te genstelling tot wat de Amerikaan se regering beweert, ook geen po gingen meer gedaan om kernwa pens te ontwikkelen. Het land heeft een mogelijke hervatting van het atoomprogramma overigens nadrukkelijk niet uitgesloten. Dat staat volgens Amerikaanse me dia in een rapport waarin de zes tien Amerikaanse geheime dien sten hun visie presenteren. door onze correspondent Max Steenberghe BRUSSEL - De Belgische demissio naire premier Guy Verhofstadt moet als informateur een uitweg zoeken uit de al maanden durende politieke crisis. Daarbij mag hij de macht van zijn regering tijdelijk uitbreiden om knopen van 'drin gende regeringszaken' te kunnen doorhakken. Een 'snelle oplossing' vinden voor de muurvast zittende regeringson derhandelingen. Die opdracht kreeg Verhofstadt gisteravond na lang aarzelen van koning Albert II. Een nieuwe informateur is nodig, omdat beoogd premier Yves Leter- me zijn formatiepoging zaterdag opgaf Verhofstadt is leider van een 'rege ring van lopende zaken'. Die mag, in afwachting van een nieuw kabi net, geen ingrijpende beslissingen De Belgische demissionaire pre- mier Verhofstadt moet als infor mateur de politieke crisis oplos sen. Daarbij mag hij de macht van zijn regering uitbreiden. nemen. Door het machtsvacuüm dreigt het land echter in de proble men te komen en daarom mag Verhofstadt nu ook 'dringende za ken' aanpakken. Hij noch zijn partij, het Open VLD, zijn daar blij mee. Liberaal voorzitter Bart Somers vindt het niks dat Verhofstadt, na wegge stemd te zijn en een halfjaar dui men draaien, opeens de redder in de nood moeten worden, met alle kans op politieke beschadiging van de voorman en van de partij. Ook vanuit de oppositie klinkt ge mor. Elke partij weet een andere uitweg uit de crisis: de PS (Waalse socialisten) wil een regering van nationale eenheid, de SP.a (Vlaam se sociaal-democraten) absoluut niet, de liberale MR wil er een met uitsluitend sociaaleconomisch mandaat, de christendemocrati sche CD&.V eist nog steeds de pre mierzetel voor haar Leterme en Vlaams Belang wil opnieuw gaan stemmen. Maar dat kan niet. Vraag is welke mogelijkheden Bel gië nog resten. Zelden had de Bel gische kiezer zich zo duidelijk uit gesproken als een half jaar gele den: het paars van Verhofstadt werd het bos ingestuurd en de christendemocraten van Leterme wonnen glansrijk. RAMALLAH - Een vrijgelaten Palestijn omhelst een familielid bij zijn aan komst met de bus in Ramallah. Israël is gisteren begonnen 429 Palestijnse gevangenen vrij te laten, een gebaar tegenover de Palestijnse president Mahmoud Abbas in het kader van de afspraken die de twee partijen vorige week op een Midden-Oostenconferentie in het Amerikaanse Annapolis heb ben gemaakt. Het is de derde ronde van vrijlatingen sinds juli. Israël houdt negenduizend Palestijnen vast. Abbas had gevraagd om de vrijlating van tweeduizend van hen, maar dat weigerde Israël. foto Pavel Wolberg/EPA Horloges alle merken Raymond Weil, Seiko, Pulsar, Dolce Gabana, Lorus, Edore etc. Tal van extra aanbiedingen Gouden dames en heren horloges, topmodellen, topmerken! Alle gouden armbanden en colliers I TA LY De gehele collectie bedels incl. Alle parelcolliers en armbanden aanbiedingen! Vanaf 9,50 heeft u al een mooi collier! Alle zilveren sieraden Tal van extra aanbiedingen met 50 60 70% korting! Zilveren ringen Slavenarmbanden 6 breedtes nog meer korting! Relatieringen 25% korting! Fantastische collectie. Ook veel uitzoek met 50% korting en veel andere aanbiedingen! Alle briljant sieraden: ringen, armbanden en colliers 35% korting! en tal van extra aanbiedingen met prijzen vanaf 25,- tot 5.000,- en colliers Alle occasions dat is 70% - 80% voordeliger dan nieuw! Geopend van dinsdag t/m zaterdag, vrijdag koopavond, zondag koopzondag Walstraat 90 Vlissingen Tel.: 0118-413635 Ruil uw oude goud of zilver in tegen een hoge inruilprijs!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 7