Zeeland Wanneer is iemand eigenlijk arm? Openbaar onderwijs over jaar zelfstandig Politie pakt drie mannen zonder rijbewijs op DE RODE PILAREN Gezond snoep op Scheldemond Lot Zierikzees poorthuis onzeker Eerste videoconferentie tussen scholieren en onderwijsexperts. Vooralsnog wordt geen samenwerking buiten de gemeente gezocht. Garlic Vitaal Forte: 3 halen 2 betalenl Drogisterij Kruiderij www.derodepilaren.nf B PZC Dinsdag 4 december 2007 23 De videoconferentie in het computerlokaal van het Ostrea Lyceum, met linksonder de onderwijsexperts en boven de leerlingen foto Willem Mieras door Paulus Houthuijs Goes - Scholieren op het Ostrea Ly ceum discussieerden gisteren via de webcam over armoede in en buiten Nederland. De videoconfe rentie is onderdeel van het Lear ning Circle project van de onder wijs website www.kennisnet.nl. Tij dens dit project e-mailen vierde jaars atheneumleerlingen met scholen uit andere landen over ar moede, aids en het dagelijkse le ven daar. Het is de nieuwe manier om via het internet meer te leren over andere landen. In het computerlokaal van het VLISSINGEN - Snoep gezond, eet een rijstwafel. Of een Snelle Jelle, Breaker-drinkyoghurt of Peijnen- burg Bammetjes. En verdien er nog bonuspunten mee ook. Scholieren van Scheldemond in Vlissingen kunnen vanaf morgen 'verantwoorde tussendoortjes' uit automaten halen. Bovendien krij gen ze elke keer een bonuspunt als ze een gezonde snack trekken. Wie genoeg bonuspunten heeft, krijgt er één gratis. Ostrea Lyceum kijken zeven leer lingen en een leraar naar het elek tronische schoolbord. Daarop zien ze een grote ronde tafel met der tien mensen erom. Het zijn inter nationale onderwijsexperts in Zoe- termeer. Via een webcam kunnen de leerlingen en experts elkaar zien en horen. De onderwijsspecialisten vragen de leerlingen wanneer iemand arm is. „Als je geen huis en geen eten hebt", zegt een van de kinde ren. Het onderwijsteam denkt daar anders over. „Je kunt een huis en veel geld hebben, maar jezelf toch arm voelen." De leerlingen zijn het er ook mee eens dat rijk dom en armoede niet alleen draait om geld, maar ook om geluk. Volgend onderwerp is merkkle- Volgens Scheldemond is het bo nussysteem een primeur. De ko mende zes maanden wordt nauw keurig gevolgd of leerlingen hun eet- en snoepgedrag gaan verande ren door de twee automaten. Scheldemond laat de automaten plaatsen omdat de school wil uit stralen dat zij goed let op de ge zondheid van de leerlingen. Dus niet alleen door sportklassen en veel beweging, maar ook door ge zond eten te stimuleren. ding. Kunnen ze ervoor uitkomen als ze kleding van de Wibra of de Zeeman dragen? De leerlingen kunnen hun lach niet inhouden. „Dat is goedkoop, iedereen vindt dat. We zullen het dus niet snel zeggen. Maar we zeggen het ook niet als we bijvoorbeeld Dolce 'De conferentie valt me toch wel een beetje tegen', zegt leraar Frans Peeters Gabbana dragen, we scheppen niet op met onze merkkleding." De vragen uit Zoetermeer worden steeds ingewikkelder en zitten vol vaktaal. Als ze vragen naar de Ne derlandse verzorgingsstaat, kijken door Martijn de Koning ZIERIKZEE - Er is nog hoop voor het 'aanleunhuisje' tegen de Noordhavenpoort. Een deel van de gemeenteraad keerde zich giste ren in een commissievergadering tegen de plannen van het college om het monument te slopen. Al leen de WD stelde haar beslissing uit tot de raadsvergadering van 20 december. Door de verdeeldheid in de raad geeft de uitspraak van die partij uiteindelijk de doorslag. de leerlingen elkaar vragend aan. De bel redt ze, de andere scholie ren in het computerlokaal moeten naar de volgende les. De leerlin gen die vertrekken, zwaaien la chend naar het grote beeldscherm. Een paar onderwijsspecialisten zwaaien enthousiast terug. Ten slotte vragen de specialisten wat de leerlingen vinden van het project. Zij hebben nu, door rechts reeks contact met studenten, een duidelijker beeld van armoede in andere landen. „Het valt me toch wel een beetje tegen", zegt leraar Frans Peeters. Het project vindt hij wel geslaagd, maar de conferentie minder. „De leerlingen begrepen de vragen lang niet altijd. We moeten ze qua Engels beter voorbereiden." Burgemeester en wethouders vin den dat de Noordhavenpoort be ter tot zijn recht komt zonder het pandje ertegenaan. Ze zien op die plaats liever informatieborden en een fontein. De tegenstanders van het plan rea geerden fel. Raadslid J. Hoeijma- kers van Alert! had het over een plan dat 'te zot is voor woorden'. Het idee om een watersculptuur bij de poort te plaatsen kreeg van hem het predikaat 'infantiel'. door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK - De verzelf standiging van het openbare on derwijs in Tholen moet op 1 janua ri 2009 een feit zijn. De Federatie Openbaar Onderwijs Tholen wordt dan een stichting. Samen werking met gelijksoortige instel lingen in andere gemeenten is vooralsnog niet aan de orde. De gemeenteraad besloot eerder dit jaar om het openbare basison derwijs te verzelfstandigen. Daar na is nog onderzoek verricht naar onder meer de vraag of een stich ting voor alleen de Thoolse scho len wel levensvatbaar is. Het ant woord op die vraag luidt in princi pe 'nee'. In het rapport staat dat een zelfstandige stichting op be stuurlijk niveau te klein is om echt goed te kunnen functioneren. Samenwerking is volgens de onder zoekers gewenst. Ze hebben daar over al mogelijke partners onder vraagt. Vier van de zes toonden zich positief over eventuele samen werking met de Thoolse stichting. Onder hen bevinden zich Nobego (Noord-Beveland en Goes), de Fe deratie Openbaar Onderwijs Rei- merswaal en de stichting Open baar Onderwijs West-Brabant. De medezeggenschapsraad van de Thoolse federatie toont zich, na enige aarzeling, nu ook voorstan der van het zoeken van partners, maar wil niet te hard van stapel lo pen. Eerst de Thoolse stichting op poten zetten en dan pas buiten de grenzen kijken. Burgemeester en wethouders komen aan die wens tegemoet in hun voorstel aan de gemeenteraad. Daarin staat dat de oprichting van de stichting uiter lijk op 1 januari 2009 een feit moet zijn en dat er op zijn hoogst twee jaar later sprake moet zijn van be stuurlijke samenwerking. WAARDE - De politie heeft gister nacht drie jonge Vlissingers aange houden die zich ophielden in een auto bij het BP-pompstation aan de A58 bij Waarde. De drie - ze ventien tot twintig jaar - werden gezien door enkele agenten, die vonden dat ze er nogal jong uitza gen. Ze bleken geen rijbewijs te hebben en deden vaag over hoe ze dan bij de BP waren gekomen en van wie de auto was. Later bleek die van een vriend te zijn. De man nen zijn in verzekering gesteld. Nü 180 capsules van 38,85 VOOr 25,90! normale prijs 12,95 per stuk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 63