Zeeland Wie wordt de bruid van zwarte Piet? Fanfare geen stap verder na overleg Op het Calvijn ben je geen nummer Knoflook visolie Q10 in één capsule! Politie pakt drie mannen zonder rijbewijs op DE RODE PILAREN mm I Ludieke sintactie zorgt ervoor dat bovenbouw viering óók leuk vindt. Havo-afdeling van reformatorische school is beste van Nederland. Oosterlanders moeten op zoek naar ruimte met beschikbaar budget. Garlic Vitaal Forte: 3 halen 2 betalen! Verbeterde Zwitserse formule: I) rogis te r ij K ru i der ij www.derodepilaren.nl S P2C Dinsdag 4 december 2007 23 In afwachting van de 'grote dag' presenteren enkele juffen zich al in hun bruidsjapon. VInr.: Marja, Matty, Cora, Willeke, Esther, Els en jeanine. foto Dirk-Jan Cjeltema door Ali Pankow ZIERIKZEE - „Zo juf, u bent wel de blootste van allemaal hoor! Ik denk dat zwarte Piet u wel kiest", roept een leerling van christelijke basisschool Jan Wouter van den Doel in Zierikzee als hij de juffen allemaal mooi uitgedost naar het schoolplein ziet gaan. Ze zijn alle maal verkleed als bruid en staan op de uitkijk voor zwarte Piet. Hij heeft alle juffen een brief geschre ven dat hij met hen wil trouwen. De vraag is alleen: met wie nou precies? Dat maakt het spannend. Vooral voor de leerlingen. Van door Lilian Dominicus GOES - De havo-afdeling van het Goese Calvijn College: de beste van Nederland, bleek dit weekein de uit het jaarlijkse schoolpresta tie-onderzoek van dagblad Trouw. Echt verbaasd zijn ze er zelf niet groep één tot en met acht leven ze intens mee. „Dat was nou precies de bedoe ling", zegt Marja van den Bos. Zij is leerkracht in groep zes en consta teert dat het 'Sint-idee' dit jaar goed aanslaat. „Meestal kijken de leerlingen in de hoogste klassen vanaf de zijlijn toe. Dit keer tonen ze zich heel betrokken. Ze ver wachten dat er echt een huwelijks aanzoek zit aan te komen voor één van de drie nog ongetrouwde juf fen." Volgens Van den Bos doen de ge huwde collega's overigens net zo enthousiast mee. Eén van de kleu ters heeft daar overigens moeite mee. Zij wees haar juf terecht toen die zei dat ze best voor 'één dagje' met zwarte Piet getrouwd wilde over. De sfeer is goed op school, vinden de leerlingen. „Hier ben je geen nummer." Het is tekenend voor de verhou dingen op het Calvijn College: de leerlingen eten elke dag in de klas, samen met hun leraar, hun boter hammen. Pas daarna gaat een ie der zijns weegs. „Het voorkomt dat leerlingen in de pauze alleen komen te zitten", verklaart ha vo-leerlinge Marleen Eerland (15). zijn. „Dat kan niet. U bent al ge trouwd en trouwen doe je voor al tijd", aldus het meiske. Gehuwd of vrijgezel, alle vrouwelij ke collega's voelen zich gevleid door de liefdesbrief van zwarte Piet. Zijn schrijfstijl, hoe simpel ook, vertedert hen. Bovendien 'Dat kan niet. U bent al getrouwd en trouwen doe je voor altijd' blijkt hij de moeite te hebben ge nomen allemaal verschillende epis tels op rijm te schrijven. Zijn brie ven eindigen echter allemaal met de oproep woensdag 5 december hun mooiste jurk aan te doen, zo- 'Samen' is een belangrijk thema op het Calvijn College, dat voort komt uit de reformatorische grond slag van de school. Als iemand pro blemen heeft, moet hij of zij altijd bij iemand aan kunnen kloppen. Dus is er onder meer een 'leerling voor jou'-groep (lvj) in het leven geroepen. „Als je problemen hebt maar het gat tussen jou en een do cent is te groot, dan kun je naar zo'n lvj'er gaan, die van ongeveer dat hij zijn toekomstige vrouw al van verre ziet staan. „Ik had mijn eigen trouwjapon van anderhalf jaar geleden nog in de kast hangen", zegt Cora, die 'blootste juf. Het is een wit katoe nen japonnetje met spaghet- ti-bandjes. Beetje koud voor op het schoolplein in december en daarom trekt ze er in afwachting van de komst van zwarte Piet snel een rood vestje over aan. „Ik krijg de rits niet meer dicht", grinnikt juf Jeanine. Ze heeft een goed ex cuus voor het feit dat ze sinds haar trouwdag nogal is uitgedijd. „Ik ben 33 weken zwanger." Wie de uitverkoren bruid wordt, blijkt morgenochtend pas tijdens het Sinterklaasfeest bij de Jan Wouter van den Doelschool. dezelfde leeftijd is", zegt Elisabeth Luiten (18), zelf een lvj'er. De conservatieve manier van on derwijs vormt volgens de leerlin gen geen belemmering om zich zelf te ontwikkelen. „Mensen heb ben vaak het beeld dat we hier aan heel veel regels zijn gebonden, dat we geen vrijheid hebben, maar dat is echt niet zo. We worden echt wel vrijgelaten", vindt Harm van den Hoek (18). door Martijn de Koning OOSTERLAND - Een snelle oplos sing voor het ruimteprobleem van de Oosterlandse Fanfare lijkt er niet in te zitten. Dat blijkt na over leg tussen het bestuur van de mu ziekvereniging en de gemeente Schouwen-Duiveland. „We zijn weer terug bij de situatie van 2002", verzucht secretaris Ria Da ne. De fanfare zoekt al zes jaar naar een plek om spullen als instrumen ten, kleding en bladmuziek op te slaan. De groep oefent in basis school De Oosterburcht, maar kan daar niet alles kwijt. Daardoor moet iedere vrijdagavond mate riaal uit allerlei delen van het dorp naar school worden getranspor teerd. Dat kost veel tijd en is bo vendien slecht voor de spullen. Vorig jaar leek eindelijk een oplos sing in zicht. Het beschikbare pot je van de gemeenteraad, dat dertig duizend euro bevat, zou aange wend worden om samen met schoolbestuur Obase een aan bouw aan de school te maken. Daar zou de fanfare alle materiaal in kwijt kunnen. Maar Obase haak te vorige week af: de aanbouw bleek te duur. Oosterlands Fanfare bleef met lege handen achter. „En met die bijdrage van de gemeente kunnen wij niet bouwen", weet Dane. „We proberen mee te denken", zegt wethouder W. Renden. „Zo hebben we de suggestie gedaan eens met Zeeuwland over moge lijkheden in het dorpshuis te pra ten." Dat is op vrijdagavond vaak bezet, reageert Dane. „Bovendien is ook daar niet genoeg plaats voor al onze spullen." „Maar wie weet kan dat nu juist veranderen door die dertigduizend euro in te zet ten", oppert Renden. WAARDE - De politie heeft gister nacht drie jonge Vlissingers aange houden die zich ophielden in een auto bij het BP-pompstation aan de A58 bij Waarde. De drie, van zeventien tot twintig jaar, werden gezien door enkele agenten, die vonden dat ze er jong uitzagen. Ze bleken geen rijbewijs te hebben. Ook deden ze vaag over hoe ze bij de BP waren geko men en van wie de auto was. Die bleek van een vriend te zijn. De mannen zijn opgesloten. Nu 180 capsules van 38,85 VOOr 25,90! normale prijs 12,95 per stuk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 55