PZC Lot poorthuis nog onzeker Molen De Hoop netjes voor kerst 21 Toeristenveer op de tocht Vlissingse enquête wankel 1 9 1 SCHOUWEN-DUIVELAND Zuid-Korea geeft Nederlandse hockeyers pak slaag 33 Brouwershaven weer helemaal bij de tijd Goese apparatuur voor Roemeens ziekenhuis 27 Gemeenteraad is verdeeld over plan om monument te slopen. Metselwerk van monument kan er weer 25 jaar tegen. Vuilnis JÊw jlSLJill JfULJBk i MW MÈMM Hl 1 Dinsdag 4 december 2007 Tip? redzzee@pzc.nl BROUWERSHAVEN - Het bladgoud van de cijfers op de wijzer plaat blinkt je tegemoet en ook de cijferring zit weer strak in de lak. Gisteren werd het geheel gerestaureerde uurwerk na enkele weken afwezigheid teruggeplaatst in de voorgevel van het voormalig stadhuis van Brouwershaven. De verlichtingsele- ster-riedeltje waarmee elke kwartier wordt gemarkeerd - vier menten zijn vernieuwd; hetzelfde geldt voor de computer die extra wijsjes worden gespeeld. Brouwershaven is daarmee het torenuurwerk en het bijbehorende vierkloks-carillon aan- weer helemaal bij de tijd. Vader Cats keek vanaf zijn sokkel on- stuurt. Voortaan kunnen er - naast het bekend Westmin- bewogen toe. foto Dirk-jan Cjeltema door Martijn de Koning ZIERIKZEE - Er is nog hoop voor het 'aanleunhuisje' tegen de Noordhavenpoort in Zierikzee. Een deel van de gemeenteraad keerde zich gisteren in een com missievergadering tegen de plan nen van het college om het monu ment te slopen. Alleen de WD stelde haar beslissing uit tot de raadsvergadering op 20 december. Door de verdeeldheid in de raad geeft de uitspraak van die partij de doorslag. B en W vinden dat de Noordha- PERKPOLDER - Het voortbestaan van een aantal toeristische veerver- bindingen in Zeeland loopt gevaar. De provincie niet langer bereid bij te dragen in de exploitatiekosten. Voor enkele veerdiensten, waaron der Perkpolder/Hansweert van De Brouwer, valt dan het doek. Medio januari hopen de zeventien deelnemers aan Rondje met een Pontje definitieve duidelijkheid te krijgen. venpoort beter tot zijn recht komt zonder het pandje ertegenaan. Ze zien op die plaats liever informatie borden en een fontein. Verder zou het huisje belemmerend werken voor het verkeer door de poort. In een felle discussie kreeg het col lege gisteren steun van de PvdA, SGP en Christenunie. Het CDA, Leefbaar Schouwen-Duiveland (LSD), Alert! en GroenLinks zien liever dat het gebouw verkocht wordt. Daardoor zou het behou den blijven én het levert de ge meente extra geld op. In de huidi ge staat moet het huisje zo'n twee ton opbrengen. De tegenstanders van het plan rea geerden fel. Nadat de heemkundi ge vereniging Stad en Lande zich in de persoon van bestuurslid D. Schorer nogmaals had uitgespro ken tegen het 'verkwistend beleid' van het college, spuwde raadslid J. Hoeijmakers van Alert! er zijn gal over. Hij had het over een plan dat 'te zot is voor woorden' en verbaas de zich erover dat het college de 'deskundige mening van Stad en Lande en de monumentencommis sie', die eerder een negatief advies gaf, naast zich neerlegt. Het idee om een watersculptuur bij de poort te plaatsen die 'de strijd te- PW De WD is de enige partij die nog geen mening heeft over sloop van het huisje tegen de Noordha venpoort. De beslissing van die partij is doorslaggevend. gen het water en de vijand' moet weerspiegelen, kreeg van hem het predikaat 'infantiel'. De discussie spitste zich daarna toe op de vraag of het pand nog te renoveren is. CU-fractievoorzitter M. de Pagter was duidelijk; „On mogelijk." Volgens CDA, LSD en GroenLinks kan het best. „Probeer het dus eerst te verkopen. Slopen kan altijd nog", vond W. Stouten (LSD). Volgens wethouder W. Renden is het een kwestie van prioriteiten stellen. „Natuurlijk; als we verkopen komt er geld binnen én blijft er een monument staan. Daar is wat voor te zeggen. Maar wij kiezen voor een betere uitstra ling van de poort. Dat weegt voor ons het zwaarst." door Marijke Vael ZIERIKZEE - De 'schoonheidsbehan deling' kostte vijftigduizend euro. Nu ziet de buitenzijde van koren molen De Hoop aan de Lange Nobelstraat in Zierikzee er weer gaaf uit. De afgelopen twee maanden werd het voeg- en metselwerk onder de stelling (het balkon rondom de molen) op een aantal plekken gere pareerd of vervangen en de stel ling aan de onderzijde geschilderd. Dat werd mogelijk nadat een inge nieuze steiger tegen de schuine wand van het gebouw was gezet. De Hoop was hard toe aan de op knapbeurt, zegt molenkenner D. Haak. Hij leidde de klus namens de gemeente. „Delen van het voeg werk waren verweerd en er zaten VUSSINGEN - GroenLinks in Vlissin- gen is bang haar politieke kindje, de raadsenquête naar het woning bouwproject Scheldekwartier, te verliezen. Volgens de partij pro beert de PvdA het aangenomen initiatief te torpederen. Begin november besloten raadsle den dat via een enquête moet wor den uitgezocht hoe colleges beslis singen namen over het Scheldeter- ijsselsteentjes los. Een slechte zaak, want het metselwerk is be langrijk is om de molen water dicht te houden." De romp boven de stelling werd vorig jaar al onder handen geno men. De afgelopen twee maanden werkten twee bedrijven aan het ge deelte daaronder. Volgens Haak kan het metselwerk er nu weer 25 jaar tegen. „Volgend jaar moeten de balkkoppen nog worden ver nieuwd." W UÜWSI-. Tip? redactie@pzc.nl Zondagavond, uur of acht. Waar een eindje verderop in de straat zich twee zwarte Pieten naar binnen bonsden, zette die Vlissingse in alle eenzaamheid een vuilniszak buiten tegen de gevel. En nog een, en nog een. En nog een kartonnen doos. Morgen zou de vuilniswagen het Vierwindenpleintje aandoen. Ineens klonk er gepiep. Een flits. Een camera. Een fiets. En een agent. Oh nee, schoot het door haar hoofd, het is natuurlijk veel te vroeg om het vuilnis buiten te zetten. Snel en geruisloos haalde ze alles weer binnen. „Wat doet u daar?", vroeg ze voorzichtig. „Een foto maken. Ik heb een nieu we camera! Mooi ding, he?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 53