Zeeland Verbouwing stadhuis Sluis begint later Oorlogsmuseum Switchback verhuist deels naar Breskens O Adviesraad Sociale Zaken Sluis voelt niet voor werkgroep Ook jongeren in omroepraad 1 Wethouder Le Roy wil wel haast maken met gezonde werkplekken. Jonge kunstenaars exposeren in stadhuis Oprichter Adriaansen wil ook deel museum in Oostburg behouden. Westerschelde Container Terminal Razorblade houdt andermaal reünie pzc Dinsdag 4 december 2007 I 25 door Frank van Cooten OOSTBURC - Pas na de zomer van 2008 is wat te zien van de noodza kelijke verbouwing van het ge meentehuis in Oostburg. Bij de presentatie van het aange paste plan, dat in juni dit jaar werd aangenomen door een meer derheid van de Sluise gemeente raad, ging oud-wethouder Leen Wille er nog van uit dat de ver bouw eind dit jaar zou starten. Dat gaat dus niet lukken. „We heb ben een planning. Net na de zo mer is er wat van te zien. We moe ten wel doorpakken", zegt wethou der Maria le Roy die nu het dos sier gemeentehuis in portefeuille heeft. Voor de wethouder staat wel de ur gentie van de verbouwing vast. Ze wijst op de luchtverfrisser in een stopcontact in haar werkkamer. Symbolisch voor de noodzakelijke verbouwing. „Toen ik hier kwam, was het muf en bedompt. De ruimte was na tuurlijk een tijdje niet gebruikt. Ik heb er maar snel een luchtverfris- R* Gezondere werkplekken en een klanteninformatiecentrum zijn de belangrijkste elementen van het te verbouwen gemeentehuis in Oostburg. ser in het stopcontact gestopt. En de verwarming doet het ook niet goed." Gezonde werkplekken en de bouw van een klantencontactcen- trum in het gebouw van de Rabo bank, dat bij het gemeentehuis wordt getrokken, zijn de belang rijkste elementen van de verbou wing. „Het zal geen luxe-verbouwing worden: wegaan werkplekken ma ken waar onze medewerkers con form de Arbo-voorwaarden recht op hebben. Daarnaast moeten de inwoners van West-Zeeuws- Vlaanderen de weg naar het ge meentehuis weer weten te vinden. Wij hechten daarom veel waarde aan het klantencontactcentrum waar onze inwoners alle informa tie kunnen krijgen op het ge bied van wonen, werken en inko men." Om zo optimaal en efficiënt moge lijk vanuit het klanteninformatie centrum te kunnen werken, hoopt Le Roy dat zowel Woongoed Zeeuws-Vlaanderen als het Cen trum voor Werk en Inkomen (CWI) een plekje krijgt in het ver nieuwde gemeentehuis. „Dan kun nen we bijvoorbeeld ook bepaalde thema's in het leven roepen, zoals de maand van het wonen of net voor het zomerseizoen het thema 'werken in de toeristische sector'. De wethouder hoopt ook op de VW en een filiaal van de Rabo bank in het gemeentehuis. sluis - De Adviesraad Sociale Za ken Sluis voelt vooralsnog weinig voor deelname aan een werkgroep voor de Wet Werk en Bijstand (WWB). De gemeente Sluis wil kennis en ervaringen van een aantal adviesor ganen bij elkaar brengen in een werkgroep na de invoering van de Wet Maatschappelijke Ondersteu ning (WMO). Hoewel het college benadrukt dat de individuele ad viesraden blijven bestaan, vrezen enkele leden van de Adviesraad So ciale Zaken dat de afstand tussen TERNEUZEN - Zeven jonge kunste naars exposeren tot 7 januari in het Terneuzense gemeentehuis on der de noemer 'Nieuwe Zeeuwse Nieuwe'. Thijs Persijn laat een drie meter hoge humoristische pentekening zien, Tamara Dees toont een video film over het thema 'wachten' en van Femke Gerestein zijn er pren tten. Joy Jille exposeert schilderijen Els Dominicus laat film- en fo- pgrafische schetsen zien. Laura zoekt met tekeningen naar akters en expressie. Ko de Kok schilderij ten toon. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - In het programmabe- leidbepalend orgaan (pbo) van Omroep Terneuzen moeten ook de jongeren vertegenwoordigd worden. Dat vinden burgemeester en wethouders. Volgens de mediawet moet het or gaan representatief zijn voor de be langrijkste in de gemeente voorko mende maatschappelijke, cultu reel, godsdienstige en geestelijke stromingen. De leden van het or gaan worden benoemd door burge meester en wethouders. Op dit moment zijn de meeste sectoren in het pbo vertegenwoordigd. Stichting Omroep Terneuzen is nog op zoek naar mensen uit de de velden maatschappelijke zorg en welzijn, en werknemers. Vol gens B en W moeten daar dus ook de jongeren nog bij. Dat er nu nog enkele sectoren ont breken, is voor B en W geen be zwaar voor het toekennen van zendtijd. De huidige machtiging loopt af en er moet een nieuwe aanvraag ingediend worden. door Frank Gijsel breskens - Een gedeelte van de col lectie van het oorlogsmuseum Switchback uit Oostburg verhuist waarschijnlijk naar het Visserijmu seum in Breskens. Het oorlogsmuseum is het levens werk van Erik Adriaansen. In 1995 opende de tentoonstellingsruimte voor het eerst de deuren. De collec tie is inmiddels zo groot dat het ge bouw in de Oudestad te klein is ge worden. Het bestuur van het Visse- UJ Oorlogsmuseum Switchback in Oostburg verkast vanwege ruim tegebrek waarschijnlijk deels naar een ruimte naast het Visse rijmuseum in Breskens. rijmuseum wil voor de uitbreiding graag gebruikmaken van een naast gelegen ruimte. Henk Fenijn, be stuurslid van de Stichting Visserij museum, wil met de mogelijke komst van de collectie naar Bres kens een duidelijk link leggen naar De Slag om de Schelde. „Hiermee willen we de gevallenen uit de oor log in ons dorp eren. Hier zijn im mers veel slachtoffers gevallen." Voor Adriaansen van Switchback zou een samenwerking een goede oplossing zijn. „Maar eerst moeten we nog alle randvoorwaarden in vullen. Deze maand hopen we een besluit te nemen." Hij is niet van plan Switchback in Oostburg helemaal af te stoten. De gemeen te Sluis vroeg hem of hij belangstel ling had voor het onderbrengen van zijn collectie in een bunker bij Groede Podium, maar dat plan vindt hij te vaag. Provinciale Staten laat twee leden aap het woord raad en gemeentebestuur nog gro ter wordt. Tevens zou de juridi sche status van de werkgroep een stuk minder zeker zijn. Een be leidsambtenaar verzekerde de ad viesraadsleden gisteren dat hun status én die van hun adviezen ze ker niet verminderd. Voorzitter Jan Popken beloofde dat de advies raad vrijdag het concept voor de op te richten serieus bekijkt. De raad wil ook dat Sluis nog meer zijn best doet om mensen die op of onder bijstandsniveau le ven op al hun rechten te wijzen. SAS VAN GENT - De Sasse cover band Razorblade houdt op zater dag 22 december voor de tweede keer in een jaar een reünie. Waar de band in juni na dertien jaar weer bij elkaar kwam voor een op treden op het festival Rock Around The Bridge, pluggen ze nu in voor een concert in café D'ouwe brug in Sas van Gent. De band speelt vanaf 21.00 uur, maar daarvoor is er al een mini-fototen toonstelling te zien van Razorbla de in zijn jonge jaren. Razorblade richt zich op rockklassiekers. Dj Tee doet dat na afloop ook. Provinciale Staten Zeeland Provincie Zeeland Al jaren steggelt het provinciaal bestuur over de aanleg van een diepzee-container- terminal in de Westerschelde, de WCT. En of het allemaal al niet ingewikkeld genoeg is, liggen er nu ook plannen voor de aanleg van een terminal in de Sloehaven, de Ver- brugge Container Terminal (VCT|. Wat gaat het worden, een grote aanlegsteiger voor diepzeeschepen aan de Westerschelde of komt er een terminal in de haven van Vlissingen-Oost zelf? In de eerstvolgende vergadering van vrijdag 7 december pra ten de statenleden er weer over. De dis cussie tussen de verschillende partijen is via www.zeeland.nl en Omroep Zeeland televisie rechtstreeks te volgen. Hier geven Johan Robesin (Partij voor Zeeland) en Dick Visser (Christenunie) alvast hun mening. Johan Robesin "Onze fractie is absoluut vóór de aanleg van de WCT en wel op een zo kort mogelijke ter mijn. Dat vinden we omdat die terminal van het grootste belang is voor de maritieme toekomst van Zeeland. Leg je die niet aan. dan hebben we op dat gebied onvoldoende of geen toekomst, sterker nog, dan lopen we meer achterstand op dan nu het geval is. Bovendien is de WCT een banenmotor, die een impuls geeft aan zowel de Vlissingse haven als die van Terneuzen. De WCT komt - in tegenstelling tot de VCT - direct aan diep vaarwater te liggen, 's Werelds grootste con tainerschepen kunnen er afmeren en hun lading direct op binnenschepen overladen. En dat is gunstig, want hoe meer containers over water worden vervoerd, hoe minder er over de weg moeten. Zonder hinder aan het milieu heb je dus snel en efficiënt verlading van goederen. We moeten eens knopen doorhakken. Laat Zeeland Seaports eindelijk eens doen wat hard nodig is. Voor de Raad van State hoeft het dagelijks provinciebe stuur met te vrezen, want we hebben ons huiswerk goed gedaan. Kiezen tussen een WCT en VCT doen wij niet, omdat je geen appels met peren kunt vergelijken. Onze partij zegt wel dat als de terminal er komt, de infrastructuur moet voldoen en dat er geen onacceptabele hinder voor omwonen den mag ontstaan. Maar we zijn nog niet zo ver. Eerst moet het Omgevingsplan nog wor den aangepast. Daar zal onze partij alle medewerking aan verlenen." Dick Visser "De ChristenUnie is voor het realiseren van containeroverslag binnen de Zeeuwse ha vens. Het wordt tijd dat daar een snelle start mee wordt gemaakt. We willen meewerken aan havenontwikkelingen, maar wel naar aard en schaal van de provincie. De WCT lijkt ons weinig kansrijk en heeft al veel te veel geld en tijd gekost. Er ligt er nu een plan om een terminal in de Sloehaven aan te leggen, de Verbrugge terminal. Die gaat de WCT zeker evenaren. Wel maken we ons zorgen over het verdere vervoer van de containers. Op het spoor zit genoeg ruimte, maar elke vijf minuten een trein door woonwijken is een probleem. Wat vervoer over de weg betreft, vrachtwagens zijn grote vervuilers en we willen niet onze toeristische trekpleis ter weggeven. En dan nog iets: het aantal banen dat een WCT lijkt op te leveren valt tegen als je naar de enorme investering kijkt die de overheid moet doen. In het begin was sprake van 2.500 arbeidsplaatsen, inmiddels is dat bijgesteld naar 250 banen. Natuurlijk komen er steeds grotere en dieper stekende containerschepen, dat is een wereldwijde ontwikkeling. Om nu alleen voor die heel grote schepen een WCT aan te leggen in de Westerschelde die door rijk en provincie onder het regime van Natuurbescherming is gebracht? Nieuwe onderzoeken zijn dus noodzakelijk om de plannen af te wegen. Ons huiswerk is dus nog niet klaar." Volg vrijdag de Statenvergadering via www.zeeland.nl of Omroep Zeeland televisie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 49