Geen finale Italië-Frankrijk Van Eupen en Van der Kolk herenigd EURO Rangers mag zich concentreren op duel met Lyon Mijlpaal binnen handbereik Wijziging in EK-schema lijkt vooral gunstig te zijn voor Duitsland. Austria-Switzerland v de '\a^ Roeisters willen samen een tweede olympische medaille winnen. PZC Dinsdag 4 december 2007 35 GLASGOW - De Schotse voetbal bond geeft Glasgow Rangers alle ruimte om zich zo goed mogelijk voor te bereiden op de cruciale Champions Leaguewedstrijd tegen Olympique Lyon. De federatie besloot het competi tieduel van de Rangers tegen Gret na (zondag) uit te stellen, zodat de Schotse club fris aan de Europese wedstrijd kan beginnen. De Ran gers hebben volgende week vol doende aan een gelijkspel om zich te scharen bij de beste zestien. Het is niet voor het eerst dat de Schotse bond het landsbelang bo- ven de competitie laat prevaleren. Voor de cruciale EK-kwalificatie- wedstrijd tegen Italië werden ook al competitieduels van onder meer Rangers en Celtic uitgesteld om de internationals te sparen. Het natio nale elftal verloor wel, waardoor Schotland op het EK ontbreekt. Spelers met meeste duels in Champions League 113 Rau] Real Madrid 112 Roberto Carlos Fenerbahce (5), Real Madrid (107) 107 Paolo Maldini AC Milan 103 David Beckham Manchester United 103 Oliver Kahn Bayern München 100 Luis Figo Barcelona (24), Real Madrid (58), Internazionale (18) 99 Clarence Seedorf AC Milan (63), Real Madrid (25), Ajax (11) 99 Ryan Giggs Manchester United 98 Gary Neville Manchester United 97 Paul Scholes Manchester United door Gijs van Oosten DEN HAAG - Het is uitgesloten dat Frankrijk en Italië, de twee finalis ten van het wereldkampioenschap voetbal in 2006, elkaar volgend jaar tegenkomen in de finale van het Europees kampioenschap in Wenen. Dat is een gevolg van een subtiele wijziging in het toernooi- schema. De nummers één en twee van de vier afzonderlijke groepen komen elkaar, bij winst in de kwartfinales, opnieuw tegen in de halve finale. Dit is een gevolg van de beslissing om na de kwartfina les de laatste vier landen geen kruiswedstrijden te laten spelen. Frankrijk - Italië is dus als mogelij ke finale uitgesloten, maar ook Ne derland - Italië, Nederland - Frank rijk en bijvoorbeeld Duitsland - Po len of Duitsland - Kroatië. Als gevolg van het feit dat de groe pen A en B enerzijds en de groe pen C en D anderzijds in het sche ma tot de finale van elkaar zijn ge scheiden, is de EK-loting van zon dag in Luzern vooral goed geweest voor Duitsland. De Duitsers moe ten de groep met Oostenrijk, Po len en Kroatië kunnen overleven. En Duitsland komt Italië, Frank rijk, Nederland of Spanje niet eer der tegen dan in de finale. Volgens een woordvoerder van de Europese voetbalbond (Uefa) is de wijziging een gevolg van de wens van de deelnemende landen om het aantal rustdagen tussen de Door een subtiele wijziging in het toernooischema, kunnen lan den uit dezelfde poule elkaar in de finale van het EK voetbal niet opnieuw treffen. Nederlanders met meeste duels in Champions League 99 Clarence Seedorf 81 Frank de Boer 79 Phillip Cocu 74 Michael Reiziger 71 Patrick Kluivert 66 Ruud van Nistelrooy 65 Edwin van der Sar 62 Jaap Stam 56 Mare Overmars 53 Ronald de Boer AC Milan (63), Real Madrid (25), Ajax (11 Ajax PSV (33), Barcelona (46) Ajax (20), AC Milan (3), Barcelona (41PSV (10) Ajax (22), Barcelona (46), PSV (3) PSV (11), Manchester United (43), Real Madrid (12) Ajax (38), Juventus (6), Manchester United (21 PSV (5), Manchester United (30), Lazio Roma (10), AC Milan (17) Ajax (27), Arsenal (10), Barcelona (19) Ajax (37), Barcelona (10), Glasgow Rangers (6) WÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊIttlKÊÊÊÊKÊÊIÊÊÊÊÊÊKÊÊÊÊÊÊÊÊÊH PZC Rolant Quist bron: Rudy Boogert foto's EPA speelronden voor twee teams niet meer dan één dag uiteen te laten lopen. Dit probleem is ontstaan als gevolg van het om commer ciële redenen (televisie) uitsmeren van wedstrijden. De vier kwartfi nales worden bijvoorbeeld op vier opeenvolgende dagen gespeeld. De eerste kwartfinalist zou dan een voordeel van drie rustdagen heb ben op de vierde kwartfinalist. Dat is voortaan uitgesloten. Sinds 1996 heeft de eindronde van het EK een deelnemersveld van zestien landen. In het schema wer den, net als in 2000 en in 2004, na de kwartfinales kruiswedstrijden gespeeld. Nederland had als gevolg daarvan voor de halve finale tegen Portugal op het EK van 2004 slechts drie rustdagen. Portugal had vijf rustdagen en won die wed strijd met 2-1. Griekenland had in de andere halve finale hetzelfde voordeel; vijf rustdagen tegen drie Clarence Seedorf kan vanavond tegen Celtic als eerste Nederlandse voetballer zijn honderdste wedstrijd in de Champions League spelen. Hij maakte zijn debuut op 14 September 1994 voor Ajax, tegen zijn huidige club AC Milan. Seedorf won de Champions League vier keer; twee keer met AC Milan en een keer met Real Madrid en Ajax. voor- Tsjechië. Griekenland won met 1-0. De extra rustdagen maak ten mogelijk het verschil en om die reden is het schema aangepast. Clarence Seedorf in de Champions League Seizoen Duels Goals 2007/2008 2006/2007 2005/2006 2004/2005 2003/2004 2002/2003 1999/2000 1998/1999 1997/1999 1994/1995 Totaal AC Milan AC Milan AC Milan AC Milan AC Milan AC Milan Real Madrid Real Madrid RealMadrid Ajax door Robert-Jan Friele AMSTERDAM - De lichte roeisters Marit van Eupen en Kirsten van der Kolk willen samen een tweede olympische medaille winnen in Pe king. Daarmee wordt een ploeg die, met onderbrekingen, sinds 1999 samen is, wederom nieuw le ven ingeblazen. Van Eupen (38) en Van der Kolk (31) namen in de lichte dubbel- twee deel aan de Spelen van Syd ney (2000) en Athene (2004). In Griekenland won het duo brons, waarna ze hun eigen weg gingen. Van der Kolk werd moeder en richtte zich op haar maatschappe lijke carrière. Van Eupen pakte in 2005, 2006 en 2007 de wereldtitel in de lichte skiff. Dat roeinummer staat echter niet op het olympische programma. Het enige lichte nummer bij de vrouwen is de dubbeltwee. Op de NK vorig seizoen kropen Van der Kolk en Van Eupen weer bij elkaar in de boot en pakten ze meteen de titel. Daarna focuste Van Eupen zich weer op de skiff, waarmee ze een historische derde wereldtitel op rij pakte. Van der Kolk deed mee aan de WK in een lichte dubbelvier, die zesde werd. Sinds het toernooi in München trainen de twee roeisters, wier sa menwerking altijd heikel is vanwe ge hun verschillende karakters, weer regelmatig samen. Nadat coach )osy Verdonkschot dit week einde met de roeisters de planning van de route richting Peking had afgerond, maakten ze officieel be kend wat al enkele weken boven de markt hing. „Ons doel is een medaille", aldus Verdonkschot. Daarvoor moeten ze zich in juni in Poznan op het olympisch kwali ficatietoernooi zien te plaatsei voor de Spelen. Er zijn in Pole nog twee tickets te verdienen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 37