Sport PZC Huiswerk voor hockeyers Oranje Drie opties voor KNVB en Marco van Basten 33 35 36 Nederlands team krijgt behoorlijk pak slaag van Zuid-Korea: 2-6. Wembley omgetoverd tot racecircuit Teun de Nooijer maakt weer kans op eretitel Kromkamp staat tot winterstop buitenspel Opnieuw staking in stadion WK 2010 Carl Verheijen mist WB-wedstrijden Thialf Bondscoach zit vandaag aan tafel met delegatie van de voetbalbond. Dinsdag 4 december 2007 Seedorf kan vandaag mijlpaal in Champions League bereiken Glas bacardi-cola ten strengste verboden bij Open ZK schieten Tip? sport@pzc.nl door Robert-Jan Friele AMSTERDAM - Titelverdediger Ne derland kan vandaag bij het hock- eytoernooi om de Champions Trophy in alle rust bedenken waar het staat in het internationale hockey. De route naar de finale is door de 6-2-nederlaag tegen Zuid- Korea zo goed als afgesloten. De evenaring van de grootste Champions Trophynederlaag sinds 1980 (7-3-verlies tegen Au stralië) zorgde er in elk geval voor dat de coach en spelers weer flink nadenken over de zwakke punten. Vreemd genoeg lijkt één van die punten de fysieke gesteldheid van de spelers. Nadat Kim Sang Seek in de 55e minuut de 2-2 maakte, stortte Nederland volledig in el kaar. In een tijdsbestek van zeven minuten kreeg keeper Guus Vo gels nog eens vier doelpunten om de oren. De hockeyers oogden in hun vierde duel in het hete Kuala Lumpur ineens vermoeid, terwijl er juist alles aan wordt gedaan om goed te presteren in omstandighe den die vergelijkbaar zijn met die van volgend jaar op de Olympi sche Spelen in Peking. Zo voerde Oltmans onlangs de trai- ningsarbeid op om fysiek beter voor de dag te komen. Daarnaast moeten de spelers elke morgen ter analyse een plas inleveren bij in spanningsfysioloog Gerard Riet je De Nederlandse hockeyers gaan in het derde duel van de Cham pions Trophy hard onderuit te gen Zuid-Korea: 6-2. Een finale- plek is daardoor heel ver weg. jens. Hij werd speciaal meegeno men om te bestuderen wat het ef fect is van het spelen van acht zwa re wedstrijden in elf dagen. Ongetwijfeld zal Oltmans bij Riet- jens informeren of er fysieke aan wijzingen zijn voor het instorten van zijn ploeg tegen Zuid-Korea. Naar buiten toe wees de bonds coach er op dat de Aziaten op het laatste WK in de halve finales ston den en absoluut niet moeten wor den beschouwd als makkelijke te genstander. Daar heeft Oltmans ge lijk in. De conclusie in Maleisië moet dan ook zijn dat Nederland aan twee duels met sterke ploegen slechts één punt overhield: de ne derlaag tegen Zuid-Korea werd voorafgegaan door een 3-3-gelijk- spel tegen Spanje. De afloop van het toernooi om de Champions Trophy ziet er voor Nederland daardoor niet rooskleu rig uit. Morgen wacht wereldkam pioen Duitsland, donderdag speelt Nederland tegen olympisch kam pioen Australië en zaterdag tegen Pakistan. Alleen de eerste twee van de poule van acht spelen de fi nale. Nederland zakte door de ne derlaag naar de vierde plaats. LONDEN - Het Wembley stadion in Londen in gis- december verreden zal worden. In het stadion, nen. Ook Jenson Button, David Coulthard en rij- teren omgetoverd in een racecircuit. De komen- dat 90.000 toeschouwers kan herbergen, zal on- ders uit onder meer de World Rally en Nascar de tijd zal alles in gereedheid worden gebracht der andere zevenvoudig wereldkampioen Formu- gaan de strijd aan, om te bepalen wie de kam- voor'The Race of Champions', die op zondag 16 Ie 1 Michael Schumacher aan de start verschij- pioen der kampioenen is. foto Sean Dempsey/AP KUALA LUMPUR - Teun de Nooijer is opnieuw genomineerd voor de uitverkiezing tot beste speler van het jaar. De middenvelder van Bloemendaal (31) won de eretitel van de internationale hockeyfede- ratie (FIH) al drie keer. Rob Reekers (Oranje Zwart) behoort, enigszins verrassend, eveneens tot het groepje van acht kanshebbers. De uitreiking van de prijzen is za terdag in Kuala Lumpur. EINDHOVEN - Jan Kromkamp komt dit jaar niet meer in actie. De ver dediger van PSV onderging giste ren in het St. Annaziekenhuis van Geldrop een kijkoperatie aan de linkerknie. Bij de ingreep werd lit tekenweefsel verwijderd en een scheurtje in de meniscus hersteld. De verwachting is dat Kromkamp vier weken nodig heeft om te reva lideren. Daarna kan hij de groeps training hervatten. NELSPRUIT - Opnieuw wordt de bouw van een van de nieuwe Zuid-Afrikaanse accommodaties voor het WK van 2010 vertraagd door een staking. Gisteren weiger den zo'n 800 bouwvakkers in Nel- spruit het werk aan het Mbombe- la-stadion te hervatten. Ze eisen een bonus bovenop hun salaris en een tegemoetkoming in de reiskos ten. Eerder waren er al stakingen in Kaapstad en Durban. CELDROP - Carl Verheijen zal van wege een blessure de wereldbeker wedstrijden in Heerenveen, ko mend weekeinde, missen. De schaatser van TVM liep zondag door een valpartij tijdens de WB- wedstrijd over 10 kilometer in Ko lomna een diepe vleeswond in zijn enkel op. Gistermiddag werd duidelijk dat er in zijn enkel geen pezen of spieren zijn beschadigd, maar Verheijen moet wel mini maal vijf dagen rust houden. door Leon ten Voorde DEN HAAG - Het nieuws zal pas in januari officieel bekend worden ge maakt, maar bondscoach Marco van Basten laat de top van de KNVB vandaag wel weten hoe hij zijn toekomst ziet. Welke scena rio's zijn er denkbaar? Scenario 1: De bondscoach laat het EK schieten en richt zich volledig op een carrière als clubtrainer. Onzin, ben je geneigd te zeggen. Maar bij Marco van Basten weet je het nooit. Het zou zomaar kun nen dat hij de bond laat weten dat hij het mooi geweest vindt zo. Het enige dat hem nog in de armen van het volk kan drijven is de schoonheid van de titel. Maar ge zien de weinig hoopgevende ont wikkeling van het elftal en de zwa re loting, lijkt dat een utopie. Laat dan een ander de klus maar kla ren, zou een overweging van Van Basten kunnen zijn, die zich dan volledig kan richten op een ver volg van zijn trainersloopbaan. Scenario 2: De bondscoach doet het EK en zwaait daarna af. Een reële optie. Marco van Basten heeft straks een WK en een EK meegemaakt. Sportief zijn daar mee de grenzen bereikt. Vooral ook, omdat hij nu wel in de gaten heeft dat hij er niet in slaagt het elf tal zo te laten spelen zoals hij dat in zijn hoofd heeft. Bovendien is 1^ Marco van Basten praat vandaag met de KNVB over zijn toekomst als bondscoach. Voorafgaand aan het gesprek zijn er drie verschil lende scenario's denkbaar. de kans aanwezig dat hij na vier jaar toe is aan een nieuwe uitda ging. En misschien heeft hij al wel signalen 'uit de markt' dat hij straks ergens terecht kan. Scenario 3: De bondscoach verlengt zijn contract tot en met 2010. Marco van Basten heeft onlangs nog aangegeven dat hij het uitste kend naar de zin heeft bij de bond waar hij in een ideaal klimaat en met de mensen die hij vertrouwt kan werken. Omdat de KNVB ook verder met hem wil, zou het een verrassing zijn als Van Basten van daag zijn vertrek aankondigt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 35