Vlissingse geschiedenis Gezond snoep op school Qt WWp Knoflook visolie Q10 in één capsule! Palladium houdt activiteiten SP uitgesloten, Knijper in beeld als formateur DE RODE PILAREN Scheldemond plaatst 'snoepautomaten' met fruitdrank en rijst wafels Beauté Urker vissers zingen in Nieuwe Kerk Boerdam mag niet optreden in Belfort Garlic Vitaal Forte: 3 halen 2 betalen! Drogisterij Kruiderij www.derodepilaren.nl w PZC Dinsdag 4 december 2007 23 Eigenaren Albert Bosma en Melanie Koning voor hun winkel Foto Back in Vlissingen. Omdat ze de winkel per 1 januari sluiten, hebben de ze de collectie negatieven uit de periode van 1964 tot 1997 gedoneerd aan het gemeentearchief van Vlissingen. foto Lex de Meester VLISSINGEN - Snoep gezond, eet een rijstwafel. Of een Snelle Jelle, een Breakers-yoghurtdrankje of Pe- ijnenburg Bammetjes. En verdien er nog bonuspunten mee ook. Scholieren van Scheldemond in Vlissingen kunnen vanaf morgen 'verantwoorde tussendoortjes' uit automaten halen. Bovendien krij gen ze elke keer een bonuspunt als ze een gezonde snack trekken. Wie genoeg bonuspunten heeft, krijgt er één gratis. Volgens Scheldemond is het bo nussysteem een primeur. De ko mende zes maanden wordt nauw keurig gevolgd of leerlingen hun eet- en snoepgedrag gaan verande ren door de twee automaten. Scheldemond laat de automaten plaatsen omdat de school wil uit stralen dat zij goed let op de ge zondheid van de leerlingen. Dus niet alleen door sportklassen en veel beweging, maar ook door ge zond eten te stimuleren. Omdat de automaten op 5 decem ber in de school worden gezet, krij gen de scholieren van Sint en Piet wat lekkers: geen pepernoten maar een fruitdrankje. Middelburg MIDNIGHT POISON DA Beauté Lange Delft 64 Middelburg Nu verkrijgbaar Midnight Poison van Dior OOST-SOUBURG - Stichting Palla dium houdt deze week verschillen de activiteiten in Oost-Souburg en Vlissingen. Vanavond is er een bingo in wijk centrum De Zwaan in Oost-Sou burg. Aanvang: 19.30 uur. Kosten: 6 euro. In jongerencentrum Walk-Inn in Vlissingen wordt donderdag een damtoernooi gehouden voor kin deren van 8 tot 12 jaar. Aanvang: 16.00 uur. Toegang gratis. Vrijdagmiddag wordt in wijkcen trum De Kwikstaart in Oost-Sou burg een bingo met verloting ge houden. Aanvang: 13.30 uur. Kos ten: 2 euro. MIDDELBURG - Het Urker Vissers koor Crescendo treedt op 8 decem ber op in de Nieuwe Kerk in Mid delburg. Het in klederdracht gesto ken koor, opgericht in 1953, is ge specialiseerd in geestelijke koor zang. Tijdens het optreden wordt er ge collecteerd voor de actie 'Zeeland helpt vluchtelingen Cartagena Co lombia'. Het concert begint om 19.00 uur. SLUIS - Musicalster Maaike Boer dam mag niet optreden in het Bel fort in Sluis. Haar verzoek voor een concert in dit monumentale gebouw is geweigerd door het ge meentebestuur. In het Belfort mogen geen com merciële activiteiten worden ge houden, luidt de verklaring van het college. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - De SP doet definitief niet mee aan een nieuw college in Vlissingen. Dat hebben de overige partijen - PvdA, PSR, WD en LPV - en de socialisten zelf beslo ten na een 'zakelijk doch vriende lijk gesprek'. Bij de coalitiebespreking van giste ren moesten de partijen zich uit spreken over bevindingen van in formateur Els Kuijper. Daarin staat onder meer dat oud-bestuurders niet gewenst zijn in een nieuw stadsbestuur en dat de WCT een struikelblok is voor de SP. Dat blijft zo, heeft Trix de Roos gister middag herhaald. „Bovendien wil de ze nu al praten over bepaalde onderwerpen als de sportboule- vard waar ze niet op wilde terugko men en wij ook niet", zegt Pv- dA-fractievoorzitter Henk de Haas. „Toen was het voor ons dui delijk. Het heeft geen zin dat de SP betrokken blijft bij de coalitiebe sprekingen." Dus de vier gaan verder. „Wat we verder geconcludeerd hebben, is dat we een formateur willen. En Els Kuijper geniet blijkbaar zoveel vertrouwen bij iedereen dat we haar verzoeken die rol op zich te nemen. Haar gaan we vragen een opzet te maken van hoe we het proces de komende weken moeten organiseren. We hopen nog altijd vóór de kerst een nieuw college te hebben. Over mogelijke wethou ders hebben we het niet gehad." De SP druipt niet verbitterd af Trix de Roos: „Wij konden de be vindingen van Els Kuijper niet on derschrijven, de rest wel. Daar was niet tussen te komen." En Els Kuijper, die wacht het tele foontje uit Vlissingen af „Het zou best kunnen dat ze mij vragen. Als dat zo is, geef ik dan antwoord. Nu niet." Nu 180 capsules van 38,85 VOOr 25,90! normale prijs 12,95 per stuk Verbeterde Zwitserse formule:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 25