PZC Dijkstra gaat voor gedegen aanpak Hillebrand wil opdracht voor brug :ren 21 'PvdA blokkeert raadsenquête' 33 27 Beoogd waarnemer van Vlissingen heeft ervaring met crises. Bruggenbouwer spant kort geding aan tegen gunning provincie. Vuilnis Vuilniswagen voor Varvarin Zuid-Korea geeft Nederlandse hockeyers pak slaag Dinsdag 4 december 2007 Goese apparatuur voor Roemeens ziekenhuis Tip? redwalch@pzc.nl door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Wim Dijkstra uit Sit- tard heeft ervaring met grote pro jecten én met (interne) gemeente lijke problemen. De beoogd waar nemend burgemeester lijkt in die zin de geschikte kandidaat te zijn om Vlissingen op de rails te krij gen. In Sittard-Geleen stapte Dijkstra in 2005 op na een motie van afkeu ring. Hij was als burgemeester te gen een voorstel dat zijn college had ingediend. Dat voorstel ging over het beschikbaar stellen van miljoenen voor een nieuwe basis school. Toen hij met vervroegd pensioen ging, werd hij waarnemend burge meester in Doetinchem. Zijn voor ganger Margreet Horselenberg liet een volledig politiek ontspoord Doetinchem achter. De gemeente kampte met een 'e-mailaffaire'. Uit uitgelekte e-mails van project ontwikkelaars bleek dat er contac ten bestonden tussen (ex-)wethou- ders en projectontwikkelaars. Een onderzoek naar die affaire liep ver traging op. Dijkstra maakte dat zelf bekend. „De indruk mag niet gewekt worden dat het college van B en W dit onderzoek niet wil. Er is juist uitdrukkelijk voor gekozen om de zaak gedegen aan te pak ken", zei hij destijds. Dijkstra's hart ligt bij risicojonge ren. Daar zette hij zich voor in toen hij burgemeester was in Oss en daar ging hij mee verder in Sit- 1^5 Dijkstra kreeg eerder een motie van afkeuring voor zijn kiezen, belandde in een politiek ont spoord Doetinchem en stelde daar tevens een blowverbod in. tard-Geleen. In het jeugdwerk geeft hij de voorkeur aan duidelij ke afspraken. Geen softe aanpak. Over softdrugs heeft Dijkstra een uitgesproken mening. Als burge meester van Sittard-Geleen pleitte hij bij minister Donner voor een soepeler softdrugsbeleid. Hij vindt het krom dat de verkoop gedoogd wordt, maar dat de aanvoer ille gaal is. Daarnaast stelde hij wel een blowverbod in voor het cen trum van Doetinchem om de over last in de omgeving van de koffie shops tegen te gaan. Dijkstra begeeft zich graag onder de mensen en niet alleen tijdens werkuren, 's Avonds om een uur of elf, als hij de krant uit heeft, gaat hij naar buiten voor een wan delingetje. Vaak ziet of hoort hij dan dingen waar hij werk van maakt. In De Gelderlander zei hij vorig jaar: „Mijn stelling is: je bent burgemeester en dan moet je door iedereen kunnen worden aange sproken." Dijkstra zei toen hij aantrad in Zaanstad dat een interim zich an ders moet profileren dan een vaste burgemeester. „Als waarnemend burgemeester doe je een paar klus sen, zorg je dat het college goed functioneert en dat is het." MIDDELBURG - Hij is te oud voor Middelburg. Maar in Servië moeten ze het met nog veel oude re vuilniswagens doen. Daarom zijn ze in Var- varin hartstikke blij met de oranje vuilniswagen die wethouder Huub van Klinken gisteren cadeau gaf aan burgemeester Zoran Milenkovic. De bur gemeester werd vergezeld door drie chauffeurs, die de wagen in drie dagen terugrijden naar Var- varin, 120 kilometer ten zuiden van Belgrado. Om ervoor te zorgen dat ze dat in stijl doen, kre gen ze behalve de sleutels ook een bij de wagen passende oranje sjaal met het gemeentelogo van Middelburg. De gemeente Middelburg maakt er een gewoonte van om afgeschreven vuilniswa gens weg te geven. Vorig jaar werden twee oude wagens afgestaan aan Bosnië. Die wagens rijden in de gemeenten Kladanj en Cracania. foto Lex de Meester door Carla van de Merbel MIDDELBURG - Het Middelburgse constructiebedrijf Hillebrand wil graag samen met aannemer Van der Straaten uit Hansweert de nieuwe voetgangersbrug naast de Schroebrug in Middelburg bou wen. De provincie is echter van plan de opdracht aan een ander te geven. Onterecht, vinden Hille brand en Van der Straaten. Hun of ferte was de goedkoopste en daar om moet de opdracht naar hen. Ze hebben een kort geding aange spannen tegen de provincie. Giste ren werden de partijen gehoord door de rechter. De provincie wil de opdracht gun nen aan de combinatie van aanne mer De Klerk uit Werkendam en het Friese BSB Staalbouw. Volgens de provincie komt de offerte van deze bedrijvencombinatie het best overeen met de wensen voor de brug. En ook al is die honderddui zend euro duurder dan de offerte van Hillebrand-Van der Straaten, hij is 'economisch wel het voorde ligst'. De provincie kiest niet voor de offerte van de Zeeuwse bedrij ven omdat die een ander systeem slagbomen willen gebruiken. Dit systeem is dan wel een ton goedkoper, maar heeft volgens de provincie nadelen op het gebied van onderhoud, verlichting en doorstroming van het verkeer. Volgens directeur C. van Belzen van Hillebrand wil de provincie bij de nieuwe voetgangersbrug het zelfde systeem als waarmee de an dere bruggen worden beveiligd. „Maar dat had dan duidelijk in het bestek moeten staan. Er stond 'dat systeem of een gelijkwaardig'. Vol gens Van Belzen kan 'zijn' systeem op alle punten worden aangepast aan de wensen van de provincie. LWJ De rechter doet maandag 10 decem- ber uitspraak. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - GroenLinks in Vlissin gen is bang haar politieke kindje, de raadsenquête naar het Schelde- kwartier, te verliezen. Volgens de partij probeert de PvdA het aange nomen initiatief te torpederen. Begin november besloten raadsle den dat via een enquête moet wor den uitgezocht hoe colleges beslis singen namen over het Scheldeter- rein. Ook personen die weigerden mee te werken aan het onderzoek van Intégis als Henk de Haas, Tine ke Verhage en Leny Poppe moeten onder ede worden gehoord. De Pv dA en WD waren tegen. De PvdA betrekt de enquête bij de coalitiebesprekingen, zegt Peter Kruizinga (GroenLinks). „Henk de Haas heeft in het presidium ge zegd dat 'we gewoon een andere beslissing kunnen nemen'. Tobias Meijers van de WD die dat presi dium voorzat zei 'dat er toch geen meerderheid is'. Terwijl dat niet waar is. Heel ondemocratisch." Wij blokkeren niks, reageert Henk de Haas. „Wel denken we dat we wel wat beters te doen hebben." GroenLinks gaat door. „We zijn be zig een werkgroep te vormen. Met de rekenkamercommissie gaan we vervolgens vragen opstellen." Tip? redactie@pzc.nl Zondagavond, uur of acht. Waar een eindje verderop in de straat zich twee zwarte pieten naar binnen bonsden, zette die Vlissingse in alle eenzaamheid een vuilniszak buiten tegen de gevel. En nog een, en nog een. En nog een kartonnen doos. Morgen zou de vuilniswagen het Vierwindenpleintje aandoen. Ineens klonk er gepiep. Een flits. Een camera. Een fiets. En een agent. Oh nee, schoot het door haar hoofd, het is natuurlijk veel te vroeg om het vuilnis buiten te zetten. Snel en geruisloos haalde ze alles weer binnen. Wat doet u daar, vroeg ze voorzichtig. „Een foto maken. Ik heb een nieu we camera, mooi ding hé!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 23