VALENCIA! Dijkstra waarnemer Vlissingen KRAS.NL India vervolgt activisten tegen kinderarbeid 10 en 11 Buitengebied: Nooit meer strenge winters 30 en 31 pms Natuurbeweging kondigt bezwaar aan na handreiking kabinet. Overleg ProRail en provincie over spoor J www.adhd.nu boek online Aanhang Poetin viert zege na omstreden verkiezingen 10° HET WEER: Bewolkt vV Dinsdag 4 december 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 286 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 www.pzc.nl Geen dwang bij ontpoldering door Rinus Antonisse en Ernst Jan Rozendaal DEN HAAG - Het kabinet denkt dat gedwongen ontpoldering van de Hedwigepolder en het Zwin kan worden voorkomen. Minister Ger- da Verburg (CDA, Landbouw en Natuur) wil deze week van de Vlaamse regering weten of die er mee kan leven dat de eigenaren niet worden onteigend, al blijven ze weigeren hun grond te verko pen. Dan moet wel een alternatief voorhanden zijn om toch 6oo hec tare getijdennatuur rond de Wes- terschelde te creëren. Daarvoor zijn gisteren, vooraf gaand aan een spannend debat in de Tweede Kamer, plannen gepre senteerd door de gemeenteraad Hulst en stichting De Levende Del ta. Zij stellen de aanleg van nieu we schorren voor en een innovatie ve bodemverlaging van het Ver donken Land van Saeftinghe. Verburg weerstond aanvankelijk een ruime Kamermeerderheid (CDA, PvdA, SGP, WD en CU) die de met Vlaanderen gesloten Scheldeverdragen alleen wil goed keuren als het kabinet gedwongen ontpoldering uitsluit. Volgens de minister kan de Kamer geen voor behoud maken bij het verdrag en zijn nieuwe onderhandelingen met Vlaanderen onbespreekbaar. Op het laatste moment zegde ze Minister Verburg belooft de Tweede Kamer om met Vlaande ren te overleggen over de ge dwongen ontpoldering van de Hedwigepolder en het Zwin. toe wél met Vlaanderen te willen overleggen over de uitleg van het artikel waarin de Hedwigepolder en 't Zwin voor ontpoldering zijn aangewezen. Als beide verdrags partners het eens zijn dat onteige ning daar niet bij past, kan aan de wens van de Kamer worden vol daan zonder dat nieuwe onderhan delingen nodig zijn. Nog deze week geeft ze daarover uitsluitsel, zodat het debat komende maan dag kan worden vervolgd. Vincent Klap van de werkgroep Schelde-estuarium kondigde na het debat aan dat de Zeeuwse en Vlaamse natuurbescherming de derde verdieping van de Wester- schelde zeker gaat aanvechten. Voorwaarde om mee te werken is voor de natuurbescherming steeds geweest dat verdieping en natuur- herstel gelijk op lopen. Dat haalt de Kamer nu onderuit. Hij noem de de opstelling van de Kamer meerderheid een potsierlijke verto ning. „Onze insteek is steeds ge weest: juridische problemen voor komen. Nu kan dat niet meer." pagina 2 en 3: 'scoren met het Zeeuwse sentiment' pagina 3: commentaar 5-daagse stedenreis naar Spanje Win een GRATIS reis Valencia 711688 555530 DEN HAAG - Minister Eurlings heeft ProRail gevraagd naar alternatie ven voor de planning van het groot onderhoud aan het Zeeuwse spoor waardoor er volgend jaar een maand geen treinen rijden. ADHD en goede voornemens voor 2008? Spring voor i februari over naar een zorgverzekeraar die je medicijnen wel volledig vergoedt! •7 Gedwongen ontpoldering is onvermijdelijk reageer op www.pzc.nl Zware EK-loting is een voordeel voor Oranje eens 54% oneens Jg 46% aantal reacties: 356 Zeeland: 2, 3, 21 t/m 27; Binne- land: 4 en 5; Buitenland: 7 en 8; Meningen: 9; Beurs: 12; Economie: 13; Weer: 18; Strips: 19; Agenda: 29; Buitengebied: 30 en 31; Cul tuur: 32; Sport: 33 t/m 37; Televi sie: 38 en 39. MOSKOU - Vijfduizend leden van de pro-Kremlin Nashi-beweging vieren de verkiezingsoverwin ning van de partij van de Russische president Vla dimir Poetin. Zij voeren op het Rode Plein in Mos kou Nashi- en Russische vlaggen mee en dragen mantels met Poetins portret en de tekst 'Onze Overwinning'. Oppositieleider en voormalig topschaker Carri Kasparov echter noemde de verkiezingen van zondag de 'oneerlijkste en smerigste in de hele moderne geschiedenis van Rusland'. Ook vanuit de internationale gemeenschap kwam zware kri tiek op het verloop van de verkiezingen. foto Misha Japaridze/AP pagina 8: Duitsland: 'Rusland geen democratie' door Miriam van den Broek vlissingen - Wim Dijkstra uit Sit- tard wordt mogelijk de waarne mend burgemeester in Vlissingen. Hij is daarover in gesprek met com missaris van de koningin Karla Peijs. „Of ik op 1 januari aan de slag ga, is nog niet aan de orde", zei Dijks tra gisteren. „Ik ben erover aan het nadenken, net zo goed als dat de commissaris van de koningin er nog over nadenkt." Dijkstra (61, PvdA) heeft ruime er varing als bestuurder. Hij werd in 1992 burgemeester van Udenhout. Daarna volgden Oss en Sittard-Ge- leen. Op 1 december 2005 ging hij met vervroegd pensioen, maar al twee maanden later werd hij waar nemend burgemeester van Doetin- chem. Eind vorig jaar werd hij gedepu teerde in de provincie Gelderland en had daar in zijn portefeuille on der meer financiën, personeel en organisatie en het Gelders Stede lijk Ontwikkelingsbeleid. Hij is niet lang als gedeputeerde aange bleven. Van mei tot oktober dit jaar was hij waarnemend burge meester in Zaanstad. waarom zou je verder zoeken zf.vVi of bel 0900-9697=1 SS& Het seizoen van de sinaas appelen begint en daarom start Purafresh een leuke aktie samen met KRAS. Koop Purafresh sinaas- appelen en maak kans op een gratis reis naar Valencia! Voor nadere informatie zie www.purafresh.nl Valencia is de Spaanse stad van de lekkerste sinaasappelen, de paëlla, de gezellige terras jes en restaurants. INCLUSIEF: vliegreis Amsterdam-Valencia v.v. met transavia.com 5 dagen (4 nachten) verblijf in Holiday Inn Valencia o.b.v. logies en ontbijt, luchthaven-/toeristenbelasting, transfers en 2 dag excursies. Voor uitgebreide reisbeschrijving/reserve ring zie www.kras.nl/23350

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1