Buitenland Olmert zet Israël voor blok Man sterft door schok treindraad 'Euthanasie' met vuurwapen Premier voorspelt einde van zijn land als er geen twee staten komen. Vaders neergestoken op Sinterklaasfeest Brand op cruiseschip Egypte eist vijf levens Luchtvaartpionier Beinhorn (100) dood Zeer koude winter verwacht in Canada Chavez aan kop bij referendum Venezuela de Rechtspraak Grootste vlag ter wereld wappert boven emiraten PZC Maandag 3 december 2007 I 9 door onze correspondent Ad Bloemendaal tel AVIV - Premier Ehud Olmert van Israël waarschuwt: wie niet ak koord gaat met een regeling van het conflict met de Palestijnen in de vorm van twee staten, streeft automatisch naar één enkele Arabi sche staat tussen de Middellandse Zee en de Jordaan. Het einde van Israël dus. Nog maar kort geleden behoorde Olmert zelf tot de Likudpartij en was hij tegen een Palestijnse staat. Later dan zijn voorganger Ariel Sharon aanvaardde hij het tweesta- tenmodel. „We hebben lange tijd in een fantasiewereld geleefd als het gaat om het bestuur in Judea en Samaria (de Westelijke Jordaan- oever.)", zei de premier tegen het dagblad Yediot Acharonot. „Alles leek in orde. We waren erin ge slaagd de terreur daar terug te drij ven tot een beheersbaar minimum en de toestand was niet langer ver schrikkelijk. Maar ik was me be- 1*^ De Israëlische premier was in de jaren negentig nog fervent tegen stander van een Palestijnse staat. Nu ziet hij die juist als voorwaar de voor het overleven van Israël. wust van iets anders, namelijk dat het handhaven van de status quo tot een ramp zou leiden. Al in de cember 2003 zei ik in een inter view dat we een regeling moesten treffen. Zo niet, dan zouden we de mogelijkheid verliezen ooit nog een oplossing met twee staten uit te voeren. Dan zou Israël een apart- heidsstaat worden en Amerikaan se joodse organisaties zouden de eerste zijn om ons te veroordelen." Als burgemeester van Jeruzalem en lid van de rechtse Likud dacht hij daar in de jaren negentig an ders over. Olmert meende toen dat juist de vredestichters in een fantasiewereld leefden. Hij zei: „Wij vechten hier niet om grond gebied, hoe belangrijk dat ook is. We vechten voor geschiedenis, ge loof, traditie en het recht van onze voorvaderen. We vechten voor de onverbrekelijke band tussen de Is raëlische natie en het land Israël en tussen het verleden en de toe komst van ons en onze kinderen." Olmerts grote voorbeeld destijds was Likud-leider en ex-premier jit- schak Shamir, die niets moest heb ben van internationale conferen ties. Hijzelf daarentegen pakte vori ge week opgewekt zijn koffers en vertrok naar de vredesgesprekken in Annapolis. „Shamir dacht echt dat het beter was niets te doen", zegt Olmert. „Ik kom na lang na denken tot een andere slotsom." KALDENKERKEN - Een 19-jarige man uit Düsseldorf (Did) is in de nacht van vrijdag op zaterdag ge dood, nadat hij met drie vrienden op een goederentrein was geklom men. Bij Kaldenkerken, net over de grens bij Venlo, greep hij de bo venleiding vast en kreeg een schok van vijftienduizend volt. Het lichaaam van de man is zater dag gevonden door de machinist van een andere goederentrein. De drie andere betrokkenen zijn in shocktoestand opgenomen in het ziekenhuis. Volgens de Duitse poli tie waren de vier dronken. Uit ver hoor bleek dat ze vrijdagnacht met de laatste trein in Krefeld aankwa men. Omdat ze nog naar Düssel dorf moesten, besloten ze op een platform tussen twee wagons van een goederentrein te klimmen in de hoop dat deze die richting op zou gaan. De trein had echter Ne derland als bestemming. Eenmaal in Kaldenkerken zagen ze dat ze verkeerd zaten. Om onverklaarba re redenen besloten ze op het dak van een wagon te klimmen. Daar greep de negentienjarige de boven leiding om zich omhoog te trek ken. ABU DHABI - De grootste vlag ter wereld hangt achter een vliegtuig boven de stad Abu Dhabi, de hoofdstad van de Verenigde Arabische Emiraten. De emiraten vierden gisteren de nationale feest dag, de zesendertigste verjaardag van het land. De vlag meet ruim 15.000 vierkante meter en 'verslaat' daarmee een vlag die vorig jaar boven Australië wapperde met bijna 1000 vierkante me ter. foto MHIC Chambers/EPA ROME - Een 78-jarige man heeft zijn vier jaar oudere vrouw zater dag in haar ziekenhuisbed in het Italiaanse Prato doodgeschoten, omdat hij niet wilde dat ze nog langer zou lijden. De vrouw, die niet bij bewustzijn was toen ze werd doodgeschoten, had alzhei- mer. Haar man had eerder die dag te horen gekregen dat ze niet lang meer te leven had. De man, een voormalige verkeers agent, is in hechtenis genomen. Hij vertelde aan de politie dat hij zijn vrouw in zijn eentje had ver zorgd sinds bij haar in 1999 alzhei- mer werd vastgesteld. Antwerpen - Een Sinterklaasfeest voor kleine kinderen in een Ant werps café is gisteren volledig uit de hand gelopen. Vier mensen zijn naar het ziekenhuis gebracht. Tijdens het feest gooiden jongens wat rotjes naar binnen. Enkele va ders renden achter de jongens aan en deelden een klap uit. De jon gens kwamen daarna terug met versterking, waarna twee vaders werden neergestoken. CAIRO - Vijf Egyptenaren zijn giste ren omgekomen bij een brand op een cruiseschip op de rivier de Nijl in Egypte. Twee anderen raak ten gewond en 43 Franse toeristen wisten veilig op een ander schip te komen. De brand brak uit in de machinekamer en verspreidde zich razendsnel door het hele schip. De luxe boot was onderweg van Luxor naar Aswan. Elly Beinhorn op een ongedateerde archieffoto. foto EPA MÜNCHEN - De Duitse luchtvaart pionier Elly Beinhorn is op hon derdjarige leeftijd overleden. Ze vloog in 1931 als eerste vrouw al leen de wereld rond. Ze deed er ze ven maanden over om alle conti nenten aan te doen. Eerder dat jaar stortte ze neer in de Sahara en was spoorloos. Ze werd wereldbe roemd toen ze na een dagenlange mars Timbuktu bereikte. toronto - Canada wacht hoogst waarschijnlijk een zeer koude win ter. Het Canadese meteorologische instituut zegt het land wordt ge confronteerd met de koudste win ter in dertien jaar. Vooral de afgelo pen winters waren in grote delen van Canada opmerkelijk mild. De enige uitzondering zou deze win ter het hoge noorden vormen. Daar worden temperaturen iets bo ven normaal verwacht. CARACAS - President Hugo Chavez van Venezuela lijkt het referen dum over grondwetswijzigingen gisteren te hebben gewonnen. De eerste exitpolls wijzen daarop, al dus bronnen rond de regering, zonder percentages te noemen. Als de linkse president de volks raadpleging wint, kan hij onbe perkt aanblijven als staatshoofd, als hij wordt herkozen. Rechtbank Middelburg PUBLICATIES INSOLVENTIES De uitdelingslijst ligt gedurende tien dagen na de neerlegging ervan ter inzage op de rechtbank. RECHTBANK MIDDELBURG Kousteensedijk 2 NEERLEGGING SLOTUITDELINGSLIJST IN FAILLISSEMENTEN - met ingang van 3 december 2007 inzake (F.99/40) Willy André Provo, woonadr. Nieuwstraat 30, 4529 GP Eede, geb. Axel 28 oktober 1951 EINDE FAILLISSEMENTEN door verbindende uitdelingslijst: - op 23 november 2007 inzake (F.04/49) Niesje Lijftogt, woonadr. Koningin Wilhelminastr 38, 7221 CH Steenderen, KvK Middelburg, 09111354, geb. Steenderen 7 november 1957, hodn RESTAURANT THE CORNER, vest.adr. Steenstraat 16,4561 AS Hulst, KvK Middelburg 09111354. K.G. Dijkstra, griffier De publicatie inzake de faillissementswet is ook wekelijks te raadplegen via www.rechtspraak.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 9