Werkgever wil geen bachelor universiteit Binne iland 'Werk Tiny Muskens had grote uitstraling' NU AL HET BELASTINGVOORDEEL EN DE EXTRA VAN 2008B I CITROËN Kwart bevolking levert soms wat in voor milieu Moord op Jesse herdacht 7^ I \\W Wijze waarop bisschop ambt vervulde tot ver buiten bisdom bekend. Kamer en werkgevers zien niets in proefballon Plasterk. UI W\i, ft De Citroën Cl nu al vanaf €7.990,- 6 Maandag 3 december 2007 PZC BREDA - De manier waarop Tiny Muskens het bisschopsambt invul de heeft een uitstraling gehad die tot ver buiten het bisdom Breda reikte. Hij hield de ogen van velen open voor de noden van de samen leving. Dat zei vicaris-generaal Vin cent Schoenmakers zaterdag tij dens de eucharistieviering waarin Muskens afscheid nam als bis schop van Breda en zijn opvolger, Hans van den Hende, zijn aantre den vierde. Schoenmakers herin nerde eraan dat de twee hersenin farcten die Muskens in 1999 trof fen niets afdeden aan diens gedre venheid. De bisschop werd vooral bekend door zijn uitspraak dat een arme een brood mag stelen, als hij op geen enkele andere manier aan voedsel kan komen. Muskens, die op 11 december 72 jaar wordt, trad op 31 oktober af. Van den Hende (43), die vorig jaar tot coadjutor (hulpbisschop met recht van opvolging) werd be noemd, werd toen de tiende bis schop van Breda sinds de oprich ting van het bisdom in 1853. De nieuwe bisschop leidde de dienst in de Sint Antoniuskathedraal. Muskens en zijn voorganger, de 90-jarige Huub Ernst, assisteerden als concelebrant. Op 2 februari treedt Muskens in in de Pauluscommuniteit van de be- Martinus (Tiny) Muskens is per 31 oktober afgetreden als bis schop van Breda. Hij is opge volgd door Hans van den Hende die al hulpbisschop was. nedictijnen in Teteringen. Hij wordt daar een 'regulier oblaat', wat betekent dat hij deelneemt aan het leven van de monniken en het ordekleed draagt. Hij vertrok direct na de eucharistieviering naar de trappistenabdij Maria Toe vlucht in Zundert, waar hij zich ge durende een aantal dagen voorbe reidt op de vijfde en laatste fase van zijn leven. Oud-bisschop Muskens zet de ko mende weken zijn afscheidstour- nee voort langs de parochies en kloosters in het bisdom. Hij kreeg als cadeau van het bisdom een klein model van het beeld dat voor het onder hem verbouwde bisschopshuis staat. Muskens bad aan het einde van de viering een gebed om hulp van de Heilige Geest, dat hij dagelijks bidt. Ook in de preek van Van den Hende stond de Heilige Geest centraal. DEN HAAG - Werkgevers verwer pen plannen van minister Plasterk (Onderwijs) om het collegegeld voor masteropleidingen te verho gen. De bewindsman vindt dat te veel studenten naar een masterstu- die doorstromen, terwijl ze ook met een bachelordiploma aan een goede baan kunnen komen. Vol gens werkgevers is dat niet zo en is er juist behoefte aan masters. Ook de Tweede Kamer ziet niets in de plannen. Plasterk zei zaterdag in De Volks krant dat studenten meer moeten nadenken over de waarde van een bachelordiploma. '80 procent stroomt door naar een master, ter wijl je met een bachelordiploma prima de arbeidsmarkt op kunt'. Door het collegegeld te verhogen denkt Plasterk een einde te kun nen maken aan het 'automatisme' waarmee mensen aan een master- studie beginnen. Met het geld wil hij de kwaliteit van het onderwijs verbeteren. Een andere optie is dat studenten voor het laatste jaar een lening moeten afsluiten. De werkgeversoragnisaties MKB Nederland en VNO-NCW deden in diverse branches navraag naar de behoefte aan wo-bachelors. Die bestaat amper, zegt Gertrud Vis ser, secretaris onderwijs van MKB. „Werkgevers hechten juist waarde aan de onderzoekservaringen die masterstudenten hebben." Vol gens Visser zijn de bachelors in het hbo door hun beroepsgerichte opleiding wél gewild. Voor wo-ba chelors is een masteropleiding vol gens haar echter onontbeerlijk. Uit recent onderzoek blijkt dat 87 pro cent van de bachelorstudenten zichzelf niet goed voorbereid vindt op de arbeidsmarkt. AMSTERDAM - Bijna de helft van de Nederlanders zegt vanwege het broeikaseffect nu en dan de auto te laten staan of spaarlampen te ge bruiken. De helft van deze men sen levert daar ook daadwerkelijk geld op in. Dat blijkt uit een en quête van Ons Nipo onder 675 mensen van 18 jaar en ouder.. De enquête is gehouden aan de vooravond van de klimaatconferen tie op Bali, die vandaag begint. Uit de peiling blijkt dat bijna drie kwart zich in enige mate zorgen maakt over klimaatverandering. Ongeveer een op de tien Nederlan ders denkt dat er niets aan de hand is, of weet dat niet.Zes op de tien denkt dat ze zelf iets aan kli maatverandering kunnen doen. Ruim 40 procent geeft aan er ook zelf voldoende aan te doen. Een kleine 10 procent doet naar eigen zeggen te weinig aan klimaat. HOOGERHEIDE - De familie van Jes se Dingemans (8) heeft een jaar na de moord op de jongen opnieuw honderden tekens van medeleven ontvangen uit het hele land. Ruim driehonderd mensen woon den zaterdag in Hoogerheide een herdenkingsdienst bij voor Jesse, die 1 december 2006 in zijn eigen basisschool met messteken werd gedood. Bij het graf van Jesse en op inter net uitten mensen de afgelopen da gen opnieuw hun medeleven met de familie, en hun afschuw over het misdrijf In het voorjaar komt er in Hooger heide een kunstwerk ter nagedach tenis aan Jesse. Het is een ring die aan een boom is bevestigd met de vijf letters van zijn naam. „Een on eindige vorm, symbool voor iets wat nooit vergeten mag wor- den."De ring groeit eeuwig met de esdoorn mee, op een plek waar Jes se vlak voor de moord nog naar kastanjes zocht. iPMl x Volgens de huidige kabinetsplannen gaat begin 2008 de BPM omlaag en verandert de milieusubsidie voor schone labels. Maar daar hoeft u niet op te wachten. Bij EURo( jP/NCAP Citroen krijgt u die korting nu al op vele modellen. Kijk voor de voorwaarden op www citroen.nl. Genoemde prijs is incl. BTW en BPM, excl. verwijderingsbijdrage www euroncop.com en kosten rijklaar maken en na aftrek van korting. Gem. brandstofverbruik 4,61 /100 km (1 op 21,7). C0j emissie 109 g/km Prijs- en specificatiewijzigingen voorbehouden. Actie geldig t/m 31 december 2007 Citroen prefereert Total [sl. Q ir-tt-ü-h •Meer informatie over Airdream kunt u terugvinden op www.citroen.nl/airdream

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 6