Zeeland PZC 13 Eleos verhuist pas in 2009 Scholen niet top bij debat Man rijdt onder Lpg-installatie moet weg uit kern invloed drugs ro BEVELANDEN-THOLEN 17 Keuze voor andere locatie zorgt voor de nodige vertraging. Nehalennia en Calvijn College eindigen laag bij finale NK in Leiden. zeeuwseOE2EEMpJ Sinterklaas Maandag 3 december 2007 Tip? redgoes@pzc.nl Musical Oliver nu al verzekerd van volle zalen Regionaal orgaan komt met actieplannen voor veiliger verkeer door Willem van Dam KAPELLE - De nieuwbouwplannen van de reformatorische instelling voor geestelijke gezondheidszorg Eleos in Kapelle hebben flinke ver traging opgelopen. Aanvankelijk zou het nieuwe complex eind dit jaar in gebruik worden genomen. Omdat de plannen aanzienlijk moesten worden aangepast, is de nieuwbouw niet eerder dan begin 2009 klaar. Eleos huisvest nu zo'n veertig cliënten in De Toevlucht, een voor malig verzorgingshuis aan de Bie- zelingsestraat in Kapelle. Dat ge bouw is sterk verouderd. In eerste instantie werd gedacht aan nieuw bouw in de wijk Overtieringe. Dat stuitte echter op bezwaren van omwonenden. Die vreesden onder meer voor aantasting van hun pri vacy. Mede op grond daarvan werd besloten om naar een andere locatie om te zien. De keuze viel uiteindelijk op het plan Zuidhoek, de uitbreidingswijk waar de ko mende jaren ongeveer zeshonderd huizen worden gebouwd. Volgens J. Vermeule van Marsaki, de projectontwikkelaar die het pro ject uitvoert, leidde de beslissing om een nieuwe Toevlucht te bou wen in de Zuidhoek tot tijdverlies. De architect moest de bouwteke ningen herzien en er moesten en kele tijdrovende planologische pro cedures worden doorlopen. De voorbereidingen zijn nu zover gevorderd, dat vermoedelijk nog PTC De nieuwbouwplannen van De Toevlucht in Kapelle hebben ver traging opgelopen door de keuze voor nieuwbouwwijk De Zuid hoek bij Biezelinge. voor het eind van dit jaar met de bouw begonnen kan worden. Het gaat om vier groepswoningen voor vierentwintig cliënten. Daar naast komen er acht appartemen ten voor cliënten die redelijk zelf standig kunnen wonen. Met de nieuwbouw is een investering van 3,3 miljoen euro (exclusief grond- kosten) gemoeid. Vermeule denkt dat de woonvoorziening begin 2009 in gebruik genomen kan wor den. De toekomstige bestemming van het pand dat Eleos aan de Bie- zelingsestraat achterlaat, staat nog niet vast. Er komen wellicht senio renappartementen. door Rob Paardekam GOES - De twee Zeeuwse scholen die zaterdag deelnamen aan de fi nale van het Nederlands kam pioenschap debatteren voor scho lieren in Leiden zijn niet in de de top geëindigd. Het Calvijn College uit Goes werd 24ste, terwijl Neha lennia uit Middelburg het met de dertigste plaats moest doen. Docent Frank van Doeselaar van Nehalennia spreekt desondanks van een succes. Volgens hem lag het niveau van de 34 deelnemende scholen erg dicht bij elkaar. „Van de vier debatten die we heb ben gevoerd, verloren we er drie. Maar bij twee daarvan zei eigenlijk iedereen dat het net zo goed an dersom had kunnen zijn. Die der de verloren we trouwens helemaal terecht. Dat kan ook een keer ge beuren." In Leiden gingen de scholieren - voornamelijk vwo'ers uit de hoge re klassen - in debat over onder meer de reductie van de uitstoot van broeikasgassen, het deelne men aan vredesmissies en ontwik kelingshulp. „Het niveau lag erg hoog", vindt Van Doeselaar, die met Nehalennia al sinds het begin (tien jaar nu) meedoet aan het lan delijke debattoernooi. „Eigenlijk stijgt het niveau elk jaar opnieuw. Zaterdag werd er weer op het scherp van de snede gede batteerd." De docent vindt het al een groot succes dat zijn school weer in de finale stond. Dat zijn ze overigens wel gewend, want in de afgelopen tien jaar is dat maar één keer niet gelukt. „De batteren krijgt dan ook veel aan dacht bij ons op school", legt Van Doeselaar uit. „We hebben in maart ons eigen toernooi en op dat moment doen leerlingen er zelfs eindexamen in." GOES - De wat oudere Zeeuw mijmert er nog wel eens over. De periode dat zelfs de Oosterschelde helemaal dichtvroor. Maar ja, die tijden zijn voor bij met de zachte winters van tegenwoordig. Zelfs de kleinere plasjes bieden nog maar zelden vertier voor de schaatsliefhebbers. Voor hen is het maar goed dat de Zeelandhallen tegenwoor dig uitkomst bieden. Daar ligt ook dit jaar weer de hele maand december een grote indoor-ijs- baan. Zaterdag werd hij 'ingeschaatst' door de in fraaie klederdracht gehulde leden van Ons Boere- goed. De baan is elke dag open.foto Willem Mieras THOLEN - De politie heeft vrijdaga vond een 22-jarige man uit de ge meente Tholen aangehouden om dat hij achter het stuur zat, terwijl hij onder de invloed van drugs ver keerde. De Tholenaar viel op door zijn rij gedrag en reageerde bovendien erg traag op verkeerssituaties. Op de Molenvlietsedijk in Tholen-stad kon hij staande worden gehouden, waarna bleek dat hij drugs had ge bruikt. De man moest direct zijn rijbewijs inleveren. door Rob Paardekam SINT-ANNALAND - De gemeente wil dat de verkoop van lpg bij het pompstation aan de Spuistraat in Sint-Annaland op termijn wordt gestaakt. Dat staat in het nieuwe bestemmingsplan voor de bebouw de kom. De verkoop van autogas is volgens de gemeente een te groot risico voor de omgeving. Vlakbij het tankstation liggen huizen, waaron der woonvoorziening De Anne- was van het Gors. Daar verblijven verstandelijk gehandicapten. In het gebouw zijn volgens het be stemmingsplan mensen aanwezig die sterk verminderd zelfredzaam zijn. Ze zouden zich moeilijk zon der hulp in veiligheid kunnen brengen. De Annewas zou pal in de vuurlinie van het tankstation liggen, mocht zich een ongeluk voordoen. Het probleem is volgens de ge meente niet zozeer de lpg-installa tie. Die ligt onder de grond. Het vullen van de tanks zou juist heel gevaarlijk zijn, omdat lpg licht ont vlambaar is. Mocht zich ooit een probleem voordoen bij de installa tie, dan heeft de brandweer vol gens het college onvoldoende capa citeit om adequaat te kunnen han delen. Op meer plekken in Neder land verdwijnen momenteel lpg-installaties die te dicht bij wo ningen liggen. Een strenger beleid van de rijksoverheid ligt daaraan ten grondslag. Het is de vraag of de gemeente het vertrek van de installatie kan af dwingen. De eigenaar heeft een vergunning voor de verkoop van autogas tot december 2010. Tip? redactie@pzc.nl Dat Vlissingse echtpaar en hun twaalfjarige dochter rijden die middag per auto door het centra le park in hun woonplaats. Uit een van de talrijke horeca- etablissementen stapt Sinter klaas met enkele pieten naar bui ten. ]olig, en luid claxonnerend, groet de vader van het trio Sin terklaas. Die op zijn beurt vrien delijk terugzwaait. Waarop de moeder haar ega vraagt: „Ken jij die vent?" Quasi verbaasd luidt het ant woord: Ja natuurlijk, dat is Sin terklaas!" Waarna het even bedenkelijk stil wordt. Vader en dochter hebben die mid dag nog lang de slappe lach.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 67