Zee 13 ni cJl Butirt is fel Actiegroep blijft toch argwanend tegen komst voetbalkooi CSW Middelburg 'blij met goud en brons' Peeters krijgt onderscheiding Terneuzense bewoners vrezen voor verpesten van uitzicht en overlast. Scholen eindigen laag Dronken bestuurder op NK debatteren zigzagt door Hulst Diefstal uit kantine in Hoofdplaat LIOCORNO 0800 - 54626766 Meeklappen met Sinterklaasliedjes Z PZC Maandag 3 december 2007 I 1 5 door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Bewoners van de Ja- cobsschelp en Schelpenlaan in Ter- neuzen maken massaal bezwaar te gen de plannen van de gemeente om op het speelterrein een voetbal- kooi neer te zetten. Er is een door zeventig bewoners ondertekend bezwaarschrift bij de gemeente in gediend. Daarin wordt gevraagd niet met de bouwwerkzaamheden te beginnen voordat er een uit spraak is gedaan over het bezwaar. Om te voorkomen dat er toch ge bouwd wordt, is meteen ook een schorsingsverzoek ingediend bij de voorzieningenrechter in Middel burg. De stalen voetbalkooi van 24 bij 12 meter en 4 meter hoog is bedoeld voor de jeugd van 12 tot 18 jaar. Volgens de omwonenden is het speelveld echter ingericht voor 6-12 jarigen. Door vermenging van de leeftijdsgroepen vrezen ze dat de jongste kinderen in het gedrang komen. Bovendien zijn de bewo ners bang voor overlast. Verder zijn ze ontstemd over de Bewoners van de Jacobsschelp en Schelpenlaan in de wijk Othe- ne Zuid in Terneuzen zijn fel te gen de komst van een grote sta len voetbalkooi voor hun deur. manier waarop de gemeente heeft gehandeld. Ze lazen dat een bouw vergunning was aangevraagd, maar navraag leerde dat die al ver leend was. De kooi is al besteld, zo kregen ze te horen. De gemeente heeft het plan wel voorgelegd aan de wijkraad. Die heeft er mee ingestemd met de kanttekening dat ook de omwo nenden gepolst moesten. „De wijkraad had geen advies mogen geven zonder ruggespraak met de bewoners", zegt Thijs Broer na mens de bezwaarmakers. De wijkraad heeft toegezegd om het eerdere advies te heroverwegen. De omwonenden vinden dat een grote stalen voetbalkooi niet past in de groenvoorziening en dat het bouwsel het weidse uitzicht over de Zaamkreek tenietdoet. Ze wij zen er op dat de huizen zijn ver kocht met fraai uitzicht en met een speeltoestel en trapveldje voor 6-12 jarigen voor de deur. „Op geen enkele wijze hadden poten tiële kopers kunnen weten dat zij geconfronteerd zouden worden met een dergelijke speelkooi." Broer zegt zeer teleurgesteld te zijn in de gemeente. „Als je plan nen maakt voor een nieuwe wijk heb je alle kans om zon speelvoor- ziening goed in te passen. Maar het is zoals raadslid Giel van Boom al zei over de nieuwe school. Er zijn nog maar 375 hui zen gebouwd dus er is nog gelegen heid om het plan aan te passen." GOES - De Christelijke Scholenge meenschap Walcheren (CSW) in Middelburg heeft de beste vwo-af- deling van Nederland en het Goe- se Calvijn College de beste havo. Dat blijkt uit het jaarlijkse over zicht van de schoolprestaties dat dagblad Trouw afgelopen weekend publiceerde. Het onderzoek richtte zich op 481 havo's en 497 vwo's in heel Neder land en is gebaseerd op cijfers van de onderwijsinspectie over het schooljaar 2005/2006. Er is onder door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De Terneuzense actie groep 'De grens is bereikt' is ver heugd over het actieplan voor ver plaatsing van de koffieshops, maar wil dat de toezeggingen die in het plan worden gedaan concreter wor den gemaakt. In een brief aan burgemeester en wethouders zegt de actiegroep dat de inzet van buitengewone opspo ringsambtenaren niet incidenteel mag zijn maar op vaste piekmo menten, zoals de weekenden en Belgische en Franse feestdagen. Dan is er nog veel overlast en loopt de situatie volgens woord voerder Cors Ephraim van de actie groep 'nog vaak helemaal uit de hand'. Ook moet structureel de wielklem worden gebruikt. „Al leen dan kan er effectief en zicht baar resultaat worden behaald." De actiegroep wil verder inzage in wat er wordt besproken en wordt afgesproken in gesprekken die gaande zijn met de koffieshop-ei genaren. Ook moet er op korte ter mijn duidelijkheid komen over de sanctie voor koffieshop Check point na de inval van afgelopen juni. Daarbij werd een flinke hoe veelheid softdrugs in beslag geno men. De actiegroep wil ook betrok ken worden bij een structureel overleg met de gemeenten, waar aan ook alle andere partijen zoals de koffieshops, omwonenden en het Scheldetheater zouden moe ten aanschuiven. De actiegroep zegt tevreden te zijn over de verbeterde verkeerssituatie rondom de koffieshops. Het te wei nig concrete actieplan blijft reden tot 'zorg en argwaan'. KLOOSTERZANDE - Ruim 170 gasten van de Zonnebloem af deling Kloosterzande vierden zaterdagmiddag in Klooster- zande het Sinterklaasfeest. De goedheiligman zelf was ver hinderd, maar een delegatie zwarte pieten zorgde toch voor Spaanse inbreng. Ruim 30 vrijwilligers zorgden er voor dat de meestal minder mobiele gasten de viering konden bezoeken. „Daar krijg je dan wel een stukje warmte voor terug", zegt secretaris Wies van Kruyssen van de afdeling. De bijeenkomst werd na de koffie met iets lekkers voortge zet met een optreden van het chantykoor de Dekzwabbers. foto Wim Kooyman meer gekeken naar het gemiddel de examencijfer, het aantal zitten- blijvers en het aantal scholieren dat zonder vertraging zijn diploma haalt. De CSW blinkt overigens niet alleen uit met het vwo. De school staat in het lijstje van beste havo's op een gedeelde tweede plaats, net achter het Calvijn Colle ge. Directeur Benedict Hamans is verguld met het rapport. „Een sportploeg die met goud en brons thuiskomt, daar kun je niet anders dan tevreden zijn", reageert hij. MIDDELBURG - De twee Zeeuwse scholen die zaterdag deelnamen aan de finale van het Nederlands kampioenschap debatteren voor scholieren in Leiden, zijn in de on derste regionen geëindigd. Het Calvijn College uit Goes werd 24ste, terwijl Nehalennia uit Mid delburg het met de dertigste plaats moest doen. Het Utrechts Stedelijk Gymna sium werd kampioen. HULST - De politie heeft zater dagnacht rond drie uur in de Stan- leystraat in Hulst een over de weg slingerende 29-jarige automobilist uit Stekene aangehouden. Agenten zagen de automobilist vanuit een parkeervak vertrekken en met ho ge snelheid de binnenstad uitrij den. Op het politiebureau is hem een blaastest afgenomen. Hij had ruim drie maal de toegestane hoe veelheid alcohol gedronken. HOOFDPLAAT - In een sportkantine in Hoofdplaat is tussen zaterda gochtend 10.00 uur en zondagoch tend 10.20 uur ingebroken. De dader(s) hebben drank en snoepgoed weggenomen. In Bruinisse werd ingebroken in een bedrijfspand. De inbraak vond plaats tussen zaterdag 17.00 uur en zondag 15.00 uur. Enkele duizenden euro's werden meegenomen. VERZEKERD van een zorgeloos leven Wij gaan u niet vertellen dat we de goedkoopste hypotheek hebben. Wij rekenen het u voor. www.uocorno.nl eindstraat 46 5801 cr venray 77' t\fv CLINGE - Cijril Peeters (61) uit Clin- ge is zaterdagavond koninklijk on derscheiden als lid in de orde van Oranje Nassau. Loco-burgemees- ter Frank van Driessche speldde de versierselen op tijdens de jaar lijkse feestavond van de visclub de Clingse Hengelaars in het gemeen schapscentrum Malpertuus. Vanaf 1979 beheert Peeters het secreta riaat. De bloeiende club telt ruim 400 seniorleden en meer dan 150 jeugdleden. Peeters organiseert voor deze hengelaars al 20 jaar vis wedstrijden, waarbij hij geregeld ook zelf een hengeltje uitgooit. Ook besteedt de bestuurder veel tijd aan het onderhouden van het viswater van de Zestigvoetkreek. Verder was hij vanaf het begin be trokken bij de organisatie van de jaarlijkse bonte avond in het dorp. Regionale ouderenbonden trekken geregeld bij Cijril aan de bel voor een voordracht of lezing. Loco burgemeester Van Driessche kwali ficeerde Peeters met recht als een persoon die zich met hart en ziel inzet voor de samenleving en zijn verantwoordelijkheid ten opzichte van zijn leefomgeving niet uit de weg gaat. Cijril Peeters krijgt het lintje opgespeld door loco-burgemeester Frank van Driessche. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 63