ergste nachtmerrie is verhuizen Bouwrijp maken plan Lievenspolder begint EZAC helpt scholieren op weg naar opleiding beroepsvlieger Sint-Niklaas pakt uit met kermis, kerstmarkt en straattheater [odeltrein Scenery lub hield open dagen Sas van Gent. Sinterklaas I- Maandag 3 december 2007 PZCZ >or Eugène Verstraeten iS VAN CENT - De ergste nacht- errie van een modeltreintjeshob- nst is verhuizen. Alleen al van :t idee om de fraaie treinbaan e tijdens een jarenlang kluize- larsbestaan op een zolderkamer- s beetje voor beetje is gegroeid eer te moeten afbreken en terug pbouwen krijg je hartkloppin- ;n. Toch durfden leden van Mo- eltrein en Scenery Club eeuws-Vlaanderen het afgelopen 'eekend aan om tijdens hun twee pen dagen hun mini-spoorweg- tereld voor het publiek op te bou ten in het cultureel centrum de peye in Sas van Gent. Om te la- in zien wat er allemaal mogelijk met dit speelgoed voor volwasse- len. fet rijden met treintjes :omt pas op de laatste >laats. 3e meeste bezoekers hebben thuis rouwens zelf wel een aantal loco- notieven rondrijden en snuffelen rij de verschillende kraampjes of ;r een bijzonder koopje tussen zit. ïen treinstelletje, een leuk station netje. Of zelfs een mini-kerstman lie op het perron op de trein staat te wachten. De meeste treintjesfa naten zijn als kind besmet geraakt met het treinvirus. Een van Sinter klaas gekregen spoorbaantje groeit van lieverlee uit. Een wisseltje er bij, een rangeerstukje of een sein paal. Bij voorzitter Stefan Lippens van de Modeltrein Scenery Club ging het al niet anders. „Tot dat je samen gaat wonen. Dan gaat het hele spul in een doos naar de Jong en oud genieten van de treintjes die zijn opgesteld in De Speye. zolder." Het treintjesvirus blijft echter sluimeren en uiteindelijk komen de locomotieven en rails toch weer tevoorschijn. En voor de partners zit er dan weinig an ders op dan met lede ogen hun man iedere avond naar de zolder te zien vertrekken. Met de trein tjes rijden is voor de meeste lief hebbers bijzaak. De kick is het bou wen van een treinbaan. De een doet dit zo natuurgetrouw moge lijk, anderen hebben vooral aan dacht voor de techniek. Vaak wordt er gewerkt aan een thema. Zo tuffen er op het spoorwegnet dat Stefan Lippens in de Speye heeft opgesteld alleen Zwitserse treinstellen rond door een gedetail leerd Alpenlandschap met be sneeuwde bergtop en groene Al penwei met grazende Hollandse zwart-witte koeien. Een kleinig heidje hou je altijd. Een startsetje heb je volgens Rena- te van Gulden van de Modelspoor en Modelbouwvereniging lyrex- zuid voor zo'n 65 euro. Wil je een computergestuurd digitaal spoor dan moet je meer in bedragen den foto Peter Nicolai ken vanaf 400 euro. Zij runt in Sas van Gent en op het internet het enige winkeltje in Zeeuws-Vlaan- deren dat treinspulletjes verkoopt. Voor een fraaie locomotief tel je al snel tussen de 90 en 250 euro neer. „Dus als je er vier per jaar koopt", zegt Stefan Lippens, „moet daar thuis af en toe toch een hartig woordje over gesproken worden." TERNEUZEN - Vandaag beginnen de voorbereidingswerkzaamheden voor de de herinrichting van de wijk Lievenspolder in Terneuzen. Het nieuwe plan in de wijk wordt uitgevoerd tussen de Azeleastraat, Narcisstraat, Crocusstraat, Chry santstraat, Dokweg en Kerkhof laan in Terneuzen. Op het nu nog braakliggend terrein worden een brede school en twaalf patiowonin gen gebouwd. Het openbare ge bied wordt heringericht met veel groen en waterpartijen. De brede school bied ruimte aan de basis- zeeuwseHEEEE Dat Vlissingse echtpaar en zijn twaalfjarige dochter rijden op een middag per auto door het centrale park in hun woonplaats. Uit een van de talrijke horeca-eta- blissementen stapt Sinterklaas met enkele pieten naar buiten. Jolig, en luid claxonnerend, groet de vader van het trio Sinterklaas. Die op zijn beurt vriendelijk terug schol Sint Willibrord, een peuter speelzaal, kinderopvang, sociaal cultureel centrum 't Schelpenhoek je, jeugdsoos Meetpoint, een speelotheek en een consultatiebu reau. Tijdens de voorbereidende werkzaamheden worden de Chrysantstraat, Azaleastraat en een gedeelte van de Leliestraat af gesloten voor al het verkeer. De werkzaamheden zijn voorzien tot eind februari. Als de bouwwegen zijn aangelegd, kan de bouw van de patiowoningen en later van de brede school beginnen. Tip? redactieSpzc.nl zwaait. Waarop de moeder haar eega vraagt: „Ken jij die vent?" Quasi verbaasd luidt het ant woord: „Ja natuurlijk, dat is Sinter klaas!" Waarna het even bedenkelijk stil wordt. Vader en dochter hebben die mid dag nog lang de slappe lach. GerechtsDeurwaordersKantoor Zeeland Uit een exploot van gerechtsdeurwaarder B.J. Meijering d.d. 27-11-2007 blijkt, dat t.v.v. Farid El Farissi, wonende te Vlissingen, aan HASNA EL FARSAOI, zonder bekende woon- of verblijfplaats, is betekend een beschikking van de recht bank te Middelburg d.d. 21-11-2007 waarbij (ondermeer) de echtscheiding is uitgespro ken in het tussen partijen gesloten huwe lijk. Genoemde Hasna El Farsaoi kan een afschrift van dit exploot met bijlage verkrij gen op één van onderstaande adressen. Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes door Eugène Verstraeten AXEL - De Eerste Zeeuws-Vlaamse Aero Club (EZAC) ondersteunt scholieren in hun ambitie om be roepsvlieger te worden. Daarvoor heeft de club ook volgend jaar de handen ineengeslagen met de Ko ninklijke Nederlandse Vereniging voor Luchtvaart (KNVvL) en EPST (European Pilot Selection Training). Ze bieden een aantrek kelijke regeling aan, waarbij ge SINT-NIKLAAS - De Belgische stad Sint-Niklaas vult de december maand in met diverse sfeervolle ac tiviteiten. Tot en met zondag 16 de cember draait op de Grote Markt de winterkermis met als blikvan ger een 38 meter hoog reuzenrad. Het weekend van zaterdag 8 en zondag 9 december staat in het te ken van de kerstmarkt. Op de Gro te Markt staan dan rondom de gro te kerstboom tientallen kraampjes met kerstartikelen en een geva rieerd aanbod aan warme hapjes schikte kandidaten voor ruwweg de halve prijs een jaar lang kun nen zweefvliegen bij de EZAC in Axel. Het hebben van zweefvlieg- ervaring vergroot de kans om te worden toegelaten tot een oplei ding voor beroepsvlieger en deze uiteindelijk succesvol af te ronden. Zo is ook de droom van een groot aantal EZAC (oud)leden werkelijk heid geworden bij gerenommeer de Europese luchtvaartmaatschap en drankjes. De kerstman deelt ca deaus uit aan de kinderen. Zater dag kan de jeugd in de tent op de markt de kerstshow van Clown Rocky bijwonen. Een week later, zondag 16 december, is er een straattheaterfestival. Vanaf 14.00 uur strijken op verschillende loca ties in de binnenstad een bont ge zelschap van acrobaten, jongleurs, clowns, muzikanten, dansers en le vende standbeelden neer. Om 18.00 verzamelen de artiesten op de Markt voor een show. pijen als KLM, Lufthansa Marti nair en Swiss Air. De regeling is toegankelijk voor havo- en vwo-scholieren tussen de 14 en 19 jaar, met minimaal Engels, wiskun de en natuurkunde in het vakken pakket en medische geschiktheid. Belangstellenden moeten zich vóór 14 januari aanmelden. Verde re details en voorwaarden zijn te vinden op de website van de vlieg club www.ezac.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 62