iinnenlanc netPlusBellen. me iH.ati.eservi.ce OM claimt miljoenen bij fraude Weinig steun onder bevolking voor verlengen missie Uruzgan Verplaatsen viaduct mislukt Cassatie ingesteld over aandelenlease Eén scholier zit na demonstratie nog vast Dode chauffeur al drie dagen in vrachtwagen Man opgepakt na schieten op indringers Oud-directeur Philips Pensioenfonds moet tien miljoen betalen. Groot aantal banden lekgeprikt in Emmen BelCompany kpn sluit je aan. PZC Maandag 3 december 2007 j 5 amsterdam - De belangenbeharti gers van de ongeveer 60.000 aande- lenlease-gedupeerden hebben bij de Hoge Raad cassatie ingesteld. De Hoge Raad wordt om duidelijk heid gevraagd omdat over deze zaak de rechters verschillende oor delen hebben geveld. Bij de aande- lenlease-contracten werd in veel gevallen niet bij verteld dat de be legger het geld volledig kon verlie zen of zou moeten bijbetalen. amsterdam - De politie houdt nog één scholier vast die zich heeft misdragen tijdens de scholie renactie vrijdag. De leerling moet vandaag bij de rechter-commissa- ris verschijnen. Hij werd samen met zo'n zestig raddraaiers aange houden bij de demonstratie op het Museumplein in Amsterdam. Wat hij precies op zijn kerfstok heeft, kon de politie niet vertellen. barendrecht - In een vrachtwa gen die al drie dagen voor het han delscentrum in Barendrecht stond geparkeerd, hebben agenten het stoffelijk overschot van de 40-jari- ge Spaanse chauffeur van de wa gen gevonden. Dat liet de politie gisteren weten. De vrachtwagen trok de aandacht omdat deze al langere tijd voor een bedrijf stond. De chauffeur is een natuurlijke dood gestorven. schoorl - De politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag een 41-jarige man uit het Noord-Hol landse Schoorl opgepakt, nadat hij had geschoten op twee mannen die probeerden zijn woning bin nen te dringen. Bij de schietpartij raakte een van de indringers ge wond. De schutter belde zelf de politie en gaf zijn vuurwapen ge lijk af aan de agenten. Geen apart telefoonabonnement nodig. - In het weekend onbeperkt bellen naar alle vaste nummers in Nederland. - Met eenvoudig doe-het-zelfpakket en gratis monteur voor als je er toch niet uit komt. EMMEN - In Emmen zijn in de nacht van zaterdag op zondag bij ongeveer vijftig auto's een of meerdere banden lekgeprikt. Dat heeft politie gisteren amsterdam - Het besluit van het kabinet om de missie in Uruzgan te verlengen krijgt weinig steun van de bevolking, zo blijkt uit een peiling van TNS NIPO in opdracht van RTL Nieuws. Van de ondervraagden noemt 43 procent verlenging een slechte of zeer slechte zaak. Een kwart (24 procent) vindt het een goede of zeer goede zaak. Ongeveer een der de (31 procent) vindt het goed noch slecht. De regering besloot vrijdag twee jaar extra in Afghanistan te blijven met 1300 militairen. Op dit mo ment zijn daar 1650 Nederlandse militairen, de meesten in de zuide lijke provincie Uruzgan. De Neder landse missie zou oorspronkelijk twee jaar duren, tot augustus 2008. Ruim de helft van de deelnemers aan een peiling van Maurice de Hond gelooft niet dat de Neder landse militairen na 2010 inder daad vertrekken uit Uruzgan. Slechts een kwart van de onder vraagden gelooft dat de militairen in 2010 ook echt uit Afghanistan vertrekken. Ruim 60 procent van de onder vraagden vindt dat de strijdkrach ten in 2010 zeker moeten vertrek ken, ongeacht de situatie op dat moment in Uruzgan. laten weten. De politie heeft nog geen idee wie de daders zijn, maar rekent op meer meldingen. foto Harm Meter/ANP utrecht - Het verplaatsen van een viaduct over de A2 tussen Utrecht en Leidsche Rijn is mislukt. Rijks waterstaat wilde het brugdek van ruim 900 ton gisteren 33 meter op schuiven maar bleef steken bij 17 meter. Meerder keren knapten de stalen kabels waarmee het dek over een stalen constructie werd getrokken. Verplaatsing is nodig voor de voortgang van de bouw van de landtunnel, waar de A2 ter hoogte van Utrecht en Leidsche Rijn door komt te lopen. weert - Het Openbaar Ministerie claimt ruim twaalf miljoen euro van twee verdachten in het onder zoek naar frauduleuze transacties in de vastgoedwereld. Een 55-jari- ge oud-directeur van het Philips Pensioenfonds, wonend in het Bra bantse Nuenen, kreeg een claim van ruim tien miljoen. Van een 62-jarige accountant uit Limburgse Haelen vordert het OM bijna twee miljoen, blijkt uit gegevens van het Kadaster die Dagblad De Limburger/Limburgs Dagblad in zag. De twee zijn hoofdverdachten in het onderzoek naar gesjoemel met onroerendgoedtransacties. Beiden zouden in deze corruptiezaak heb ben samengewerkt met de 50-jari- ge ex-directeur van Bouwfonds Vastgoed. De (ex-) medewerkers van vastgoedbeleggers zouden kunstmatig de prijzen van onroe rend goed hebben opgedreven en de zo verkregen winsten hebben verdeeld, zo luidt de verdenking. Justitie liet op 13 november beslag leggen op de woningen van de ver dachten. Op diezelfde dag deed de Fiod-ECD, opsporingsdienst van de belastingdienst, op 54 plaatsen invallen. In totaal zijn achttien per- sone opgepakt, die voor honder den miljoenen euro's aan vastgoed hebben verhandeld. Veertig perso nen en bedrijven zijn als verdach te aangemerkt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 5