land expositie vrijblijvende foto's Lichte stijging tarief dorpshuizen 0800 - 54626766 Gemeente wil clubs nog niet confronteren met forse prijsverhoging. Reformatorisch Contact komt bijeen Huurdersoverleg in kantoor Zeeuwland Snertexcursie Slotbos en Zeepeduinen Kerstverhaal in de beeldende kunst S PZC Maandag 3 december 2007 1 5 VERZEKERD VAN EEN ZORGELOOS LEVEN Wij gaan u niet vertellen dat we de goedkoopste hypotheek hebben. Wij rekenen het u voor. WWWXIOCORNO.NL E1NDSTRAAT 46 5801 CR VENRAY door Ali Pankow ZIERIKZEE - Onder de bewoners van vooral de kleine kernen op Schouwen-Duiveland heerst al ge ruime tijd onrust over de aange kondigde verhoging van de huurta- rieven voor de dorpshuizen. Bestu ren van specifiek allerlei kleinere clubs en verenigingen zijn bang de huurprijs straks niet meer te kun nen opbrengen. Het gemeentebestuur wil de kou uit de lucht nemen met een gede gen voorbereiding en de gebrui kers niet zonder meer confronte ren met een forse stijging van de tarieven. Daar is tijd voor nodig. Daarom heeft het dagelijks ge meentebestuur besloten de huur prijzen voor het komend jaar maar met één procent te verhogen als compensatie voor de inflatie, zoals al jaren gebruikelijk is. Voor de gebruikers verandert er het ko mend jaar derhalve nog vrijwel niks. Het traject om te komen tot een betere exploitatie van de dorpshui zen is inmiddels wel ingezet. Door capaciteitsgebrek binnen het amb tenarenapparaat gebeurde dat ech ter pas in augustus in plaats van begin dit jaar. De gemeente heeft over dit onderwerp inmiddels ge sprekken gevoerd met dorpshuis bestuurders, -beheerders en dorps raden. Tevens is er een werkgroep ingesteld. „Dat heeft allemaal tot doel draagvlak te creëren voor de nieuwe opzet", laat de betrokken ambtenaar J. Schlicher weten. Tijdens dit traject moet bezien worden in hoeverre de tarieven aangepast moeten worden om de exploitatie van de dorpshuizen rendabeler te maken. In de huidi ge situatie zijn de huurprijzen glo baal gebaseerd op vijftien euro per vierkante meter. Wethouder R. van der Wekken sprak destijds de verwachting uit dat dit bedrag tot 25 euro per vierkante meter moet De huurtarieven voor dorpshui- zen gaan het komend jaar met slechts één procent omhoog. Be sturen van verenigingen hielden rekening met een forse stijging. worden opgetrokken. Of dit inder daad het geval is, moet tijdens het voortraject duidelijk worden. Tevens moet de werkgroep bekij ken hoe er meer eenheid kan ko men in het beheer en de exploita tie van de dorpshuizen op Schou wen-Duiveland. Nu blijkt er nog sprake van een lappendeken. De dorpshuizen in de zeven kernen van de voormalige gemeenten Brouwershaven en Middenschou- wen vallen rechtstreeks onder het gemeentebestuur. De centra in de overige kernen hebben aparte stichtingsbesturen met elk hun ei gen regelingen en tarieven. Vooraf gaand aan de invoering van een forse stijging wordt bezien of er een tegemoetkoming mogelijk is voor kleine groeperingen. SIRJANSLAND - Het Reformatorisch Contact Schouwen-Duiveland houdt donderdagavond een bijeen komst in de Hervormde kerk in Sirjansland. In het kader van een reeks avon den voor geestelijke vorming houdt predikant J. de Groot uit Dordrecht een inleiding met als onderwerp 'De Vergeving'. Zijn be toog is toegespitst op de vergeving van mensen onder elkaar. De avond begint om 19.45 uur. ZIERIKZEE - Woningbouwvereni ging Zeeuwland in Zierikzee houdt vanavond huurdersoverleg in de vergaderzaal van het eigen kantoor aan het Kerkhof 1 in Zie rikzee. De agenda voor deze bijeen komst vermeldt onder meer het ac tiviteitenplan en de begroting voor 2008 en de benoeming door de leden van afgevaardigden in de verenigingsraad van Zeeuwland. Het huurdersoverleg begint om 19.30 uur. BURCH-HAAMSTEDE - Natuurmonu menten houdt zondag 9 december vanaf 10.00 uur de laatste winterex- cursie van dit jaar. Een gids maakt met de deelnemers een wandeling door het Slotbos en de Zeepedui nen. Hij vertelt over de historie van slot Haamstede en over de na tuur in de naaste omgeving. De wandeling duurt ongeveer twee uur. Stevige schoenen en een verre kijker komen van pas. Na afloop staat er in de werkschuur van Na tuurmonumenten erwtensoep met roggebrood en spek gereed. Aanmelden voor deze excursie kan via 0900-2020233. ZIERIKZEE - Waarom wordt het kerstfeest op 25 december gevierd? Waarom wordt Jozef soms met een onblote voet afgebeeld? Wie worden bedoeld met 'de onnozele kinderen'? Op dit soort vragen geeft beeldend kunstenares Mar- greet Leijdekker antwoord tijdens telkens twee bijeenkomsten die ze deze maand houdt. Zij vertelt daar over 'het kerstverhaal in de beel dende kunst'. De sessies zijn op maaandag 10 en 17, dinsdag 11 en 18, woensdag 12 en 19 en donder dag 13 en 20 december, steeds op de locatie Weststraat 9 in Zierik zee. Voor meer info: 0111-417839. Impressie van de foto-expositie 'Zomaar....2007' over de vaste gebruikers in het Dorpshuis Renesse. Linksonder een groepsportret van Fotogroep Schou wen-Duiveland, die tekent voor de samenstelling van deze tentoonstelling. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 55