'Zeeland Rotary biedt beeldje Job Raster prominentere plek in Zierikzee CSW en het Calvijn College blinken uit Boodschap met Tevredenheid over doel en middel m m 1 Inbraken Verplaatsing beeldje in de geest van betrokken leden serviceclub. CSW heeft beste vwo van Nederland, Calvijn College de beste havo. 'Zomaar....2oo7' toont de grote waarde van gemeenschapscentra. Muzikale afsluiting van adventsmarkt voor goede doelen. *14 Maandag 3 december 2007 PZC door Ali Pankow ZIERIKZEE - Hij dreigde behoorlijk in het gedrang te komen door de uitbreiding van de Katholieke ba sisschool Willibrordus in Zierik zee. De bronzen uitvoering van Job Baster, de bekende Zierikzeese geneesheer uit de achttiende eeuw, verdiende een prominent ere plek vond het bestuur van de Rotary Vereniging Schouwen-Dui veland. Sinds zaterdagochtend prijkt het beeldje op het Haven park tussen de kikkerfontein en het zogeheten Hoerenpadje. Bovendien wijst Baster nu als het ware naar de studeerkamer waar hij vroeger vele uren moet hebben vertoefd in het pand Havenpark 35. „We vonden het jammer dat het bronzen beeld, gemaakt door Ad Braat, destijds een trouw lid van onze club, zo weggestopt was komen te staan in het kruidentuin tje achter de Hoge Molenstraat. Met de verplaatsing handelden we ook in de geest van Karei van Hoorn, een opvolger van genees heer Baster en eveneens een van onze vroegere leden", vertelt Dies van 't Leven van de Rotary Vereni ging. Volgens Van 't Leven kreeg zijn serviceclub het antwoord dat van tevoren werd verwacht toen met het verzoek om verplaatsing bij de gemeente werd aangeklopt: 'Wij hebben geen geld.' Daar ging het de Rotaryclub in fei te ook niet om. Als er planologisch geen bezwaren bestonden, waren de leden best in staat materialen en zelfwerkzaamheid te leveren. „We hebben meteen maar een mooi straatje rond het beeld ge legd", zegt Van 't Leven. Zaterda gochtend werd een grote kraan in gezet om het ruim twee ton we gende bronzen beeld te verplaat sen van Hoge Molenstraat naar het Havenpark. Job Baster (1711-1775) was naast be- fjl Het bronzen beeld van genees- heer Job Baster, gemaakt door Ad Braat, is verplaatst van de Ho ge Molenstraat naar het Haven park in Zierikzee. door Rob Paardekam en Selma Osman - GOES - De Christelijke Scholenge meenschap Walcheren (CSW) in Middelburg heeft de beste vwo-af- deling van Nederland en het Goe- se Calvijn College de beste havo. Dat blijkt uit het jaarlijkse over zicht van de schoolprestaties dat dagblad Trouw afgelopen weekend publiceerde. Het onderzoek richtte zich op 481 havo's en 497 vwo's in heel Nederland en is gebaseerd op cijfers van de onderwijsinspectie over het schooljaar 2005/2006. Er is onder meer gekeken naar het ge middelde examencijfer, het aantal zittenblijvers en het aantal scholie ren dat zonder vertraging zijn di- "ploma haalt. De beste havo en vwo van het land staan in Zeeland. CSW in Middelburg is trots op de school prestaties: „Een sportploeg die met goud en brons thuiskomt." De CSW blinkt overigens niet al leen uit met het vwo. De school staat in het lijstje van beste havo's op een gedeelde tweede plaats, net achter het Calvijn College. Directeur Benedict Hamans van de havo/vwo-vestiging van de CSW in Middelburg is verguld met zo'n mooi rapport. „Een sport ploeg die met goud en brons thuis komt, daar kun je niet anders dan tevreden mee zijn." De schooldirecteur schat dat de CSW al zeker zeven jaar in de top van de ranglijst van scholen staat. Vorig jaar had de school de beste havo, dit jaar dus het beste vwo. „Dat vervult ons gewoon met trots." GerechtsDeurwoordersKantoor Zeeland Uit een exploot van gerechtsdeurwaarder B.J. Meijering d.d. 27-11-2007 blijkt, dat t.v.v. Farid El Farissi, wonende te Vlissingen, aan HASNA EL FARSAOI, zonder bekende woon- of verblijfplaats, is betekend een beschikking van de recht bank te Middelburg d.d. 21 -11 -2007 waarbij (ondermeer) de echtscheiding is uitgespro ken in het tussen partijen gesloten huwe lijk. Genoemde Hasna El Farsaoi kan een afschrift van dit exploot met bijlage verkrij gen op één van onderstaande adressen. Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes Job Baster op de nieuwe stek op het Havenpark. foto Dirk-Jan Gjeitema vlogen, maar strenge geneesheer vooral ook de man wiens naam verbonden is aan de goudvis in Ne derland. Hij slaagde erin deze van oorsprong uit China afkomstig vis op Nederlandse bodem te kweken. Vanuit zijn vijvers in Zierikzee be gon de opmars van de goudvis door heel het land. ZIERIKZEE - Inbrekers hebben zater dag een woning aan de Speelman plaat in Zierikzee bezocht. De die ven namen fotoapparatuur, spel computer en een telefoon mee. De waarde is niet bekend. Uit een bedrijfspand in Bruinisse werden enkele duizenden euro's weggenomen. door Esme Soesman RENESSE - De vrijblijvendheid lijkt van de titel van de foto-expositie Zomaar...2007 af te spatten. Tot na dere beschouwing. Niet alleen to nen de amateurfotografen van de Fotogroep Schouwen-Duiveland hun bezieling. De momentopna men, die de wanden van het dorpshuis in Renesse deze winter sieren, geven woordeloos de waar de van gemeenschapscentra weer. Gesloten blik, gericht op een hand met speelkaarten. Een keu die rich ting biljartbal wijst. Jonge gezich ten waarvan een breed scala aan gevoelens valt af te lezen. De tien leden van de Fotogroep Schouwen-Duiveland hebben vele vaste gebruikers van het Renesser dorpshuis vastgelegd. Dat gebeur de op verzoek van beheerder Ri- nus Pankow, die met zijn dorps huis onder meer onderdak biedt aan de fotografen die in de foto groep zijn verenigd. „Het is een ac tieve club, die altijd werkt met een thema. Waarom geen thema dorpshuis?", gooide Pankow het initiërende balletje op. En zo geschiedde. De fotografen waren van de partij tijdens repeti ties van drumband en jeugdthea ter, het prikuurtje van de trombo- sedienst en de maandelijks gehou den kunstroute Blik op Kunst. Het resultaat is een woeste menge ling van onderwerpen in evenzo veel uitvoeringen. Prachtig zo'n uitvergroot detail van een oude weegschaal, aan twee zijden om ringd door kleine foto's van men sen die volledig in hun bezighe den opgaan. Beelden van de weke lijks samenkomende EGA, de Eer ste Goudse Afslankclub. Strak ook, die zes foto's die de acti viteiten van de ouderensociëteit in alle eenvoud belichten. Biljarten, koersballen, kaarten en - getuige een ingepakte spelletjesdoos op de achtergrond van een geportret teerd lid - Mens-erger-je-nieten. Soms wordt met eenvoud veel ge zegd. Pankow wijst op één van de heren van de sociëteit. Deze man is on langs plotseling overleden. Daar door realiseerde de dorpshuisbe heerder zich eens te meer dat deze foto-expositie, ondanks de vrijblij vende opzet, in de loop der jaren alleen maar in waarde kan toene men. Als tijdsdocument. „Want het is leuk om te kijken naar de jeugd die nu met theater bezig is. Maar het is nog leuker als je over een paar jaar diezelfde mensen met een kind onder de arm bin nen ziet komen." Hoewel onbedoeld, lijkt er - in het licht van de levendige discussie over de toekomst van dorpshuizen 'Het laat ook wel iets van de waarde van sociaal-culturele centra zien. Pak dit niet af - ook nog een actuele boodschap van de expositie uit te gaan. De se rie foto's geeft iets prijs van de le vendigheid die achter de muren van het dorpshuis schuilgaat. „Ja, het laat ook wel iets van de waar de zien van sociaal-culturele cen tra. Zorg ervoor. Pak dit niet af." Wethouder R. van der Wekken, te vens portefeuillehouder voor de dorpshuizen, opende zaterdagmi- dag officieel Zomaar...20007. „Deze expositie was zomaar een idee, dat vervolgens knap is uitgevoerd door de leden van de fotogroep", sprak Van der Wekken. Hij zei te hopen dat veel mensen zullen ge nieten van deze impressie. Tevens pleitte hij ervoor dat de tentoon stelling in zijn geheel behouden blijft, dus dat de foto's later wor den opgeborgen in het gemeen tearchief, zodat ze bewaard blijven om later nog eens te kunnen bekij ken. Vaste gebruikers Dorpshuis Renesse Fotogroep Schouwen-Duiveland geeft met de expositie 'Zomaar....2007' een impressie van de wekelijkse activiteiten in Dorpshuis Renesse. Circa twaalf verschillende verenigingen maken elke week of om de twee weken gebruik van de grote zaal of van een van de kleinere ruimten. De activiteiten variëren van zondagsschool tot ouderensociëteit en van afslanken in groepsverband bij de EGA tot muziek maken, toneel spelen, kaarten, kunst kijken of bloed laten prikken bij de trombosedienst. door Ali Pankow ZIERIKZEE - Tevredenheid over het resultaat en vooral ook over de ma nier waarop dat was bereikt, over heerste zaterdagmiddag in de Nieu we Kerk in Zierikzee. De driedaag se adventsmarkt voor goede doe len heeft de organisaties niet al leen een prima verkoop en veel res pons opgeleverd, maar ook het be sef zelf goed bezig te zijn voor an deren. Zangeres Marjolein Kloet zei met het zingen van het lied Beautiful People dan ook een ode te willen brengen aan al die vrijwil ligers die zich hiervoor jnzetten. Kloet had samen met "het combo Pure Sunday een belangrijk aan deel in ZierikZingt, de muzikale manifestatie ter afsluiting van de adventsmarkt. Zangeres en band stonden borg voor fijne swingen de uitvoeringen van verdere num mers als That's what friends are for en Don't know why. Ook het pu bliek kreeg volop kans zijn stem te laten horen met het zingen van di verse adventsliederen onder bege leiding van Mar van der Veer. Tussen de optredens door hield Annelies Breugem, pastor in Ou- werkerk, korte gesprekjes met de standhouders van de advents- Muzikale afsluiting adventsmarkt met ZierikZingt goed bezocht. Vertegenwoordigers goede doe len tevreden over opzet en be langstelling. markt. Alle woordvoerders van goede doelen toonden zich ver heugd over het grote aantal bezoe kers dat vooral zaterdag genoteerd kon worden. Naast organisaties met een lange staat van dienst als De Zonnebloem, Unicef Amnesty International en de Vereniging voor het Ongeboren Kind (VBOK), waren er nieuwkomers als de Stichting Urubamba voor hulp aan leefgemeenschappen in Peru en de organisatie Kerk in Ac tie. Die naam staat voor de inter kerkelijke samenwerking bij nood opvang van mensen in een crisissi tuatie op Schouwen-Duiveland. Voorheen zorgde daar alleen de plaatselijke afdeling van het Leger des Heils voor. Sinds kort werken de gezamenlijke diaconieën van Christelijke Gereformeerde en de Protestantse kerken in Zierikzee daaraan mee. Met het spelen van steeds een fragment door diverse solisten op piano, viool en fluit werd door het programma heen extra de belangstelling gewekt voor het lied Komt tot ons, de we reld wacht. De samenzang ervan gold als slotakkoord voor deze spe ciale ZierikZingt-aflevering. Zangeres Marjolein Kloet tijdens haar optreden met het combo Pure Sun day tijdens ZierikZingt in de Nieuwe Kerk Zierikzee. foto Dirk-Jan Gjeitema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 54