Fortis kan de korf niet vinden Vijfde overwinning voor Arjo Kousemaker De Stormvogel zakt af naar laatste plaats Kansloze nederlaag voor Souburgse korfballers: 12-16 Oemoemenoe lacht om Vets Zware wedstrijd tegen Rotterdam eindigt in een 6-4-nederlaag. w door Koen de Vries VLISSINGEN - Een straftraining zou overdreven zijn, maar de korfbal lers van Fortis kunnen deze week wel wat extra schotoefeningen ge bruiken. De Souburgse overgangs- klasser ging zaterdag tegen Nieu werkerk kansloos onderuit (12-16), voornamelijk omdat het scorend vermogen te wensen overliet. Als Fortis een professionele basket balclub zou zijn dan was het pro bleem al lang opgelost. Dan zou de club aan het begin van het sei zoen twee lange Amerikaansen hebben laten invliegen. De Sou burgse vrouwen hebben mis schien wel genoeg klasse, maar veel te weinig lengte. En dat brengt Fortis soms in een lastige spagaat. Omdat de vrouwen de duels onder de korf veelal verlie zen, moeten ze vooral schieten. De mannen, onder wie enkele goe de aanvallers, zijn daardoor veroor deeld tot veel afvangwerk Als de vrouwen scoren is dat geen pro bleem, maar als de bal er zoals za terdag niet ingaat, heeft Fortis wel een probleem. Zo bont als Fortis 2 (drie treffers in 60 minuten korfbal) maakte Fortis 1 het zaterdag niet, maar ook de twaalf doelpunten waren veel te weinig. Daarvan werd er welgeteld één gemaakt door een vrouw: Chantal Caljouw schoot de bal zeven minuten voor tijd door de korf. „We hebben meer kansen gehad dan Nieuwerkerk", had Ad Vos, één van de twee trainers/coaches van Fortis, gezien. „Maar ons ren dement was veel lager." „We gin gen meteen voor de eerste kans", vulde zijn collega Aarnout Crucq aan. „We hadden meer geduld moeten hebben en moeten wach ten op een tweede, betere moge- Fortis start de wedstrijd goed met drie treffers binnen zeven minuten. In het halfuur erna wordt slechts één keer gescoord. Fortis laat veel kansen liggen. Fortis in de zaalcompetitie Fortis is als overgangsklasser de hoogst spelende Zeeuwse korfbalploeg. In zaalcompetitie heeft Fortis drie wedstrijden gespeeld. Daarvan heeft de Souburgse ploeg er één gewonnen en twee verloren. Fortis staat daardoor voorlopig op de zesde plaats. Coaches Aarnout Crucq en Ad Vos denken nog voldoende punten te kunnen halen in de komende wedstrijden. De volgende tegenstander van Fortis is Albatros, dat momen teel op de vierde plaats staat. lijkheid." Waar het gebrek aan schotkracht aan lag, konden Crucq en Vos niet aangeven. De ene keer loopt het wel en de andere keer niet. Het zijn de mysterieuze krachten in de sport, of in dit ge val zelfs in de wedstrijd. Fortis en Nieuwerkerk kwamen ge lanceerd uit de startblokken en schoten beide binnen zeven minu ten drie keer raak. Daarna was het vooral aan de Souburgse kant ge daan met de daadkracht. Hoewel met name Mark Trimpe onder de korf alles pakte wat er te pakken viel, kregen zijn teamgenoten de bal er niet meer in. Tussen de tien de en de 43e minuut scoorde al leen Wander Koole een velddoel- punt. De overige twee doelpunten kwamen uit strafworpen. Pas toen Trimpe zich na rust ook met de aanval begon te bemoeien, ging er weer een bal door de korf: 7-10. Het was op dat moment echter wel duidelijk dat een zege er niet inzat. Met twee uit drie bivakkeert Fortis net als in de veldcompetitie in de onderste gelederen van de over gangsklasse. Crucq en Vos maken zich daar niet druk om. „We gaan de punten nog wel pakken", den ken ze. „Het is alleen belangrijk dat we wedstrijden spelen waarin iedereen goed in zijn vel zit." Doelpunten Fortis: Niels Bebelaar 3, Wan der Koole 3, Mark Trimpe 3, Remco Crucq 2, Chantal Caljouw 1. Chalana Janisse, de kleinste speler van Fortis, zoekt naar een afspeelmogelijkheid in het duel met Nieuwerkerk. foto Lex de Meester s-GRAVENPOLDER - In het Zeeuws damkampioenschap liet Arjo Kou semaker zaterdag tegen Piet Alla- art zijn vijfde overwinning aante kenen. De Goesenaar behoudt daarmee zijn voorsprong van twee punten op Martijn Rentmeester. Het was zeker niet de beste over winning van Kousemaker in dit toernooi. De opening was duide lijk voor Allaart, maar nadat de ve teraan uit Ritthem een grote ruil had genomen keerden de kansen. Martijn Rentmeester bleef in het spoor van de koploper door een goede overwinning op Jaap Veer- hoek, die slecht uit de opening kwam en getroffen werd door een vijfklapper. De zesde ronde in de hoofdklasse gaat niet de geschiedenis in als kwalitatief hoogstaand. In iedere partij werd minstens één keer ge blunderd. Johnny de Leeuw ont sprong de dans omdat Peter Schun- selaar veel te vroeg remise gaf Daaf Kasse liep tegen zijn eerste nederlaag op. Met een prachtige stand ging de titelhouder de fout in. Kees Rijk profiteerde ervan en won zijn eerste partij in dit kam pioenschap. Jaap de Jonge blijft het net als vorig seizoen goed doen. Tegen Martin van Dijk zag de Middelburger een experimente le opzet beloond. In de promotieklasse kreeg Eric Boogert op de eerste plaats gezel schap van Jos de Wild. Boogert speelde remise tegen Hans van Ak keren, De Wild won van clubge noot Jan Flikweert. Niels Roelof- sen en Wim Koppejan staan een punt achter op het leidersduo. In de tweede klasse kwam het lei dende drietal niet tot winst. Piet Walraven speelde remise tegen Arie van de Weteringh, evenals de twaalfjarige Gerben Hoek van Dij- ke tegen Jan van de Ouden. door Hans Markusse GOES - Oemoemenoe blies giste ren Vets uit Valkenswaard met 58-0 van het veld. De thuisclub startte op een mod derig veld met de wind tegen, maar kon Vets vanaf het begin een voudig onder de duim houden. In de eerste helft scoorden Rink Ba- sie, Ruben Dijkstra en Quinten van Dijk en benutte Joey Luitwie- ler een conversion. Na rust werd de 17-o-voorsprong snel uitge breid. Voor de Brabanders was er geen houden meer aan. Arno Sey- bel (2x), Rink Basie en Joey Luit- wieler voerden de voorsprong op tot 34-0, Vets stelde daar niets meer tegenover. Door tries van Clint Dodds en Martijn Boogaard en twee conversions van Joey Luit- wieler werd het 53-0. De tiende en laatste try werd gedrukt door Govert van Hoek. Onder barre weeromstandigheden en op een onbespeelbaar veld ver loor Tovaal met 42-5 van HRC 2. door Ko Mechielsen VLISSINGEN - De waterpoloërs van De Stormvogel zijn na de 6-4-ne- derlaag gezakt naar de laatste plaats in de vierde klasse. De reser ves van De Stormvogel speelden een lastig wedstrijd tegen OZC'57 3 en wonnen met 9-11. Rotterdam 2-De Stormvogel 6-4. De mannen van De Stormvogel speelden zaterdag een acceptabele wedstrijd in het smalle, ondiepe bad in Rotterdam. De fysiek zware strijd ging gelijk op tot een 3-2-stand aan het eind van de eer ste periode. Daarna werden aan beide zijden veel fouten gemaakt en kansen gecreëerd. Treffers vie len er echter niet. In de derde pe riode maakte Rotterdam gebruik van een verkeerde wissel van De Stormvogel, waardoor de ploeg uit liep naar 5-2. De Vlissingers kre gen in de laatste periode de kans om terug te komen maar ze mis ten een strafworp. Scores De Stormvogel: Pim Bekkers 2, Jeroen van de Broeke en Gep Navest 1. OZC'57 3"De Stormvogel 2 9-11. Ook De Stormvogel 2 moest zater dag in een smal bad spelen, wat in het nadeel is van een snelle ploeg. De Stormvogel 2 startte slecht. Eind tweede periode was de stand 3-3. Pas in de derde periode zetten de Vlissingers de wedstrijd door snelle counters naar hun hand en namen ze een 6-9-voorsprong. De Stormvogel 2 kon die voorsprong behouden in de laatste periode en won verdiend met 9-11. Scores De Stormvogel 2: Martijn Me chielsen 4, Jasper Rowendal 3, Jermo de Lange, Jeroen Piek, Flenk Riemens en Si mon Marijs 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 43