Sport Pleijte heeft zijn eerste crosszege beet Dinja van Liere plaatst zich voor ZK dressuur Marianne de Kok de sterkste bij vrouwen in Elderschanscross. Goverse schaatst naar tweede plaats Eerste veldritzege Theo Middelkamp Zeeuwse schaatsers rijden zich in de kijker Jeffrey Telussa maakt indruk op sprong Teamtitel voor judoka Sam van 't Westende Brons Mechielsen en De Punder met team 38 Maandag 3 december 2007 PZC door René van Stee AARDENBURC - Na derde plaatsen in Hulst en Kruiningen pakte Tim Pleijte zaterdag zijn eerste overwin ning in de Delta crosscompetitie. De atleet uit Vlissingen was veruit de sterkste tijdens de Elder schanscross in Aardenburg. Hoe wel het parkoers in de bossen rondom landgoed De Elderschans er ondanks de vele regen van de nacht tevoren prima bij lag, vond Pleijte het een zware wedstrijd. „Want net als in Hulst zitten er hier een paar stevige klimmetjes in. Het is ook een bochtig par koers. En dat maakt het lopen er niet eenvoudiger op, ook niet nu ik al veel beter in mijn ritme zit dan aan het begin van de cross competitie", vertelde hij na afloop. Door zijn zege kan Pleijte de eind overwinning in de Delta crosscom petitie nauwelijks meer ontgaan. Want hij was tot dusver telkens de beste Zeeuw. En met nog vier wed strijden te gaan, tellen bovendien de vijf beste resultaten mee voor het klassement. Even leek Tim Pleijtes ploegge noot en trainingsmaatje Michel Schier er zaterdag met de winst vandoor te gaan. Want hij plaatste in de vierde ronde na bijna zeven kilometer een versnelling die Pleij te met moeite wist te beantwoor den. Pleijte: „Toen dacht ik: dit houd ik niet vol. Gelukkig kon ik blijven aanklampen en een rondje later zelf versnellen. Toen was het van: niet omkijken en doorgaan. En gelukkig met het gewenste re sultaat." Schrier was tevreden met zijn tweede plaats. In Aardenburg verscheen hij voor het eerst aan de start voor de crosscompetitie. Hij ziet de wedstrijdenreeks vooral als een training. Lachend: „Maar dit betekent natuurlijk niet dat ik niet 1*^ Zowel Tim Pleijte bij de mannen als Marianne de Kok bij de vrou wen is na de Elderschanscross na genoeg zeker van de eindzege in de Delta crosscompetitie. Elderschanscross De Elderschanscross in Aarden burg werd voor de 23e keer gelopen. - Er stonden dik 270 atleten en atletes in 26 leeftijdscategorie ën aan de start. De wedstrijd telt mee voor het klassement van de Delta cross competitie die nog vier wed strijden telt. Dit zijn op 15 december de Kustcross in Vlissingen, op 12 januari de Delta Cross in Wes- tenschouwen, op 26 januari de Pallandtcross in Middelharnis, en op 16 februari de Finland- cross in Westdorpe. wil winnen. Het leek er in te zit ten, maar uiteindelijk was Tim toch sterker." Tim Pleijte liep de dik tien kilome ter lange Elderschanscross 37 minu ten en drie seconden. Michel Schrier volgde op 18 seconden. Theo Rabout, die een thuiswed strijd liep, moest één minuut en 46 seconden toegeven op de win naar. Na een snelle start moest de Aardenburger, die nog steeds de naweeën ondervindt van zijn zwa re inspanning tijdens de Kustmara- thon, zijn tegenstrevers halverwe ge laten gaan. Nadat hij verder dreigde weg te zakken, herstelde hij zich weer om tenslotte toch als derde te eindigen. Rabout finishte echter wel achter Oostburger Sjaak Luteijn, die de overwinning bij de mannen 35 voor zich opeiste. Hij haalde het in die leeftijdscategorie voor Marco Ottjes uit Ossenisse. Bij de vrouwen was Marianne de Kok oppermachtig. Na de Moer- schanscross in Hulst en de Inkel- loop in Kruiningen was het alweer de derde zege voor de Lewedorpse atlete. Meteen na de start sloeg zij een gat waardoor Sandra de Block uit Hulst en Nadine de Wilde uit Wilhelminadorp op achtervolgen waren aangewezen. De Kok won de bijna 5,2 kilometer lange wed strijd in 21.12 minuten. De Block en De Wilde finishten op respec tievelijk 1.14 en 2.53 minuten als tweede en derde. door Lucien Roelandt HEIKANT - Dinja van Liere behoort tot de favorieten voor de Zeeuwse dressuurtitel in de klasse L2. Ze on derstreepte dat zaterdag tijdens de tweede selectiewedstrijd in Hei kant. Van Liere stuurde de ruin Veni Vi- di Viche naar een totaal 194 pun ten. De zestienjarige amazone uit Kapelle toonde zich hiermee de beste van sterk presterende kop groep die bestond uit zes combina ties. Van Liere is hiermee verze kerd van een ticket voor deelname aan de Zeeuwse titelstrijd, die eind februari in Heinkenszand plaatsvindt. Ook Maatje Eibers stelde haar kan didatuur. De amazone uit Ossenis se reed de expressief bewegende Willow met 189 punten naar de tweede plaats. Om zich te plaatsen voor de finale moet de paarden- sportinstructrice met de pas vierja rige Flemmingh-zoon echter in de wedstrijd in Serooskerke nog een keer aan de bak. Die selectiewedstrijd heeft Mar- gretha Vink met We'll See niet meer nodig. Na haar overwinning in de eerste kwalificatiewedstrijd stuurde de amazone uit Breskens haar paard naar een fraaie derde plaats. In de reguliere wedstrijd eindigde Margretha Vink met de merrie op de tweede stek. „Ik ben best tevreden. In de eerste proef liep We'll See wat gespannen. Ze moest duidelijk even wennen aan deze indrukwekkende accommo datie. Begijpelijk, ze is pas vier jaar, maar in de tweede proef liep ze super." Jurylid Jack Moerings zei na af loop: „Het verschil tussen de eer ste zes combinaties was erg klein. Ik voorspel een spannende finale, waarin de vorm van de dag wel eens bepalend zou kunnen zijn." BREDA - Patrick Goverse uit Kapel le is zaterdag tweede geworden in de categorie Cl op de kunstijsbaan in Breda. Het was de derde wed strijd van het marathoncircuit. Goverse moest in de slotfase bui gen voor Wouter Mesker uit Noor deloos. In de C3-categorie, de Mas ters, reed Flip Salomé uit Breskens naar een tweede plaats. In deze ca tegorie pakte Ed de Looze uit Zie- rikzee een knappe zesde plaats. MOERGESTEL - Nick Janssen uit Borssele heeft de eerste zege jeugd- veldrijden binnengehaald voor wielervereniging Theo Middel kamp. In de categorie 3 won hij overtuigend door ruim één mi nuut voor de nummer twee te fi nishen. Zijn broer Tim Janssen werd derde in catagorie 5. Ivar Moeleker uit Yerseke eindigde op de zevende plaats in categorie 6. GELEEN - Erwin Mesu en Andries Minderhoud hebben zich tijdens de negende wedstrijd van de KNSB Cup knap in de kijker gere den. Met nog drie ronden te gaan probeerde Mesu de peloton sprint te ontlopen. Dat werd hem niet gegund. Hij eindigde uiteinde lijk als 49e. Minderhoud wist voor het eerst de marathon uit te rijden en eindigde als 39e. Johan Bakker uit Rijnsburg werd eerste. MIDDELBURG - Jeffrey Telussa uit Middelburg heeft goed geturnd tij dens een internationaal toernooi in Zwitserland. Hij liet voor het eerst een dubbelsalto met dubbele schroef zien op vloer en scoorde hoog op de sprong (15.20 punten en vijfde plaats) met een gestrekte tsukahara met dubbele schroef In het eindklassement werd hij 18e. Er waren 38 deelnemers. ALMELO - Sam van 't Westende is met het aspirantenteam van sport instituut De Korte Nederlands kampioen judo geworden. Het ju doteam uit Hoogvliet versloeg Her cules, Henkido, Kenamju en Haag landen en in de finale Noord-Hol land. De zestienjarige Vlissinger, die individueel al meerdere natio nale titels op zijn naam heeft staan, won nu voor het eerst met zijn team de nationale titel. MÖNCHENGLADBACH - Paul Mechiel- sen (Terneuzen) en Boy de Pun der (Oost-Souburg) hebben tij dens het internationale junioren- teamtoernooi (-20 jaar) in Mön- chengladbach brons gewonnen. De twee Zeeuwen kwamen uit voor het team van Sportschool Es- sink uit Eindhoven. De Punder won geen partij, Mechielsen ver loor alleen de finale. de Elderschanscross in Aardenburg. Achter hem loopt zijn team- en foto Peter Nicolai De latere winnaar Tim Pleijte (links) aan kop in clubgenoot Michel Schrier, die tweede werd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 40