>cht van Hoek in xponent opleving Kloetinge Uefa schakelt Europol in Supersnelle tijd op de 100 meter PSV heeft een octopus op doel Barney gooit een nine-darter PZC Maandag 3 december 2007 37 foto Ruud Voesf Karakteristieken Spakenburg-Hoek 2-1 (1-1). 2. Jos Bouw 1-0, 7. Ferry Alf- ons 1-1, 53. Karim Elkaddouri 2-1. Scheidsrechter C. Brouwer (Poortugaal). Rode kaart: John Schot (Hoek). Gele kaart: Björn Langeveld, Mamadouba Gueye, Pieter de Munnik (alien Hoek), Ruben Wilson (Spakenburg). Aantal toeschouwers: 1600. Hoek: Joan van Belzen; Michel Mullaert (68. Patrick Okoro), Giovanni Siereveld, Björn Lan geveld, Maarten van Rosevelt; Gideon Imagbudu, Pieter de Munnik, Mamadouba Gueye (55. Ramazan Kesikbas), John Schot; Sam Ysebaert, Ferry Alf- Kloetinge-IJsselmeervogels 0-2 (0-0). 54. Henri de Graaf 0-1, 90+1. Christian Opschoor 0-2. Scheidsrechter: J.A.M. Stan- ge (Zevenbergen). Gele kaart: Bram Plomp (Kloetinge), Chris tian Opschoor, Dennis van der Steen (IJsselmeervogels). Aan tal toeschouwers: 750. Kloetinge: Jaco van der Schee; André Siereveld, Erwin van der Woerdt, Arjan van der Smis sen, Bram Plomp; Niels Kole, Joffrey Geldof, Corné Schilper- oort; Daan Esser (72. Etiënne Maliie), Bésar Xhoxhaj en Regi- lio Pinas (81. Robin de Pagter). De woede over het harde spel had in de wedstrijd, die al op t-i stond na zeven minuten, een paar drei gende opstootjes tot gevolg. De Spakenburgers protesteerden met man en macht en drongen er bij scheidsrechter Brouwer op aan om harder op te treden. Hoek haal de het einde van de partij met één rode en drie gele kaarten. John Schot en Pieter de Munnik moe ten zaterdag de derby tegen Kloe tinge missen. De wedstrijd zelf had een specia le Hoek staat na een hard gevecht met Spakenburg met lege han den en leidt de derde nederlaag op rij in de hoofdklasse van het zaterdagvoetbal. culaire start met een vroege goal van Jos Bouw, die in de tweede mi nuut met een hard schot over de grond scoorde (ï-o). Ferry Alfons, uit een afgemeten voorzet van De Munnik, schoot vijf minuten later met een volley de t-t op het score bord. Het initiatief lag daarna voor namelijk bij Spakenburg, dat met een vijftal invallers toch de betere ploeg was. De winnende goal viel acht minuten na de rust, toen de arbiter nogal lichtzinnig drie vrije trappen in twee minuten gaf Bij de derde kon Karim Elkaddouri ongedekt van dichtbij inkoppen (2-1). „Als we ooit van Spakenburg hadden moeten winnen, was het vandaag geweest", vond Leushuis later. „Ze misten al drie belangrij ke spelers en dan moesten er na tien minuten ook nog twee uit. Daar hadden wij gebruik van moe ten maken." Hoek schiep zich echter na de eer ste goal van Alfons geen enkele uit gespeelde kans meer. Met twee spitsen, Ysebaert en Alfons - in de laatste twintig minuten aangevuld met Patrick Okoro - en zeker na dat John Schot was weggestuurd, was er zelden meer dreiging van de Zeeuwen. John Schot bedacht later: „We moeten maar eens een ander spel type gaan proberen, want de tegen standers stellen zich op ons in. Ze geven mij een dubbele dekking en met twee aanvallers komen we veel te weinig voor de goal." Daarvóór stofzuigerde Joffrey Gel dof en Corné Schilperoort was de aanvallende middenvelder. De op vallendste mutatie was echter de rentree van Bésar Xhoxhaj als diep ste spits. De aanvaller uit Albanië kwijnde de laatste maanden weg op de bank, terwijl hij het seizoen was begonnen als eerste spits. Die plaats raakte hij na het openings duel met LRC kwijt. Daarin rea geerde hij nogal oncollegiaal toen hij werd gewisseld. Het kwam hem op een disciplinaire schorsing te staan. Sindsdien moest hij het doen met wat invalbeurtjes en duels in het tweede. „Dat lag aan Bésar zelf', zei Hiensch zaterdag. „Hij weet wat we van hem ver wachten, maar hij liet veel te snel zijn kopje hangen." Xhoxhaj erken de dat. „Het lag aan mijn mentali teit. Ik had veel kritiek omdat ik er telkens niet in stond, maar de trai ner had gelijk. Ik moest verande ren en de manier waarop de trai ner dat heeft gedaan, was uiteinde lijk de goede." Xhoxhaj greep zijn tweede kans za terdag met beide handen aan. Zijn balvastheid zorgde voor rust in het elftal, met slimme balletjes speel de hij ploeggenoten vrij en hij zorgde voor dreiging voor het doel. Het enige dat er aan ontbrak was een doelpunt. „Dat moet dan volgende week maar", zei hij. Dan is zijn vriend Giovanni Siereveld zijn directe tegenstander bij Hoek. Xhoxhaj excelleerde zaterdag als aanspeelpunt. Hij stond aan de ba sis van twee vroege kansen van Re- gilio Pinas. Vlak voor rust kon hij een kopbal onvoldoende richting geven en vlak na rust besloot hij een aanval die hij zelf had opgezet met een schot dat net naast ging. In de slotfase schoot hij nog hard over. Het was het verhaal van de wed strijd. Kloetinge miste zijn kansen. Een kopbal van Daan Esser ketste via de binnenkant van de paal te rug het veld in, Pinas liep iedereen eruit en schoot over, Van der Woerdt raakte de bal in kansrijke positie half en Kole schoot in dito positie voorlangs. IJsselmeervogels had weinig te ver tellen. Maar toch kwam de zater dagkampioen tien minuten na rust op voorsprong. Henri de Graaf kopte uit een vrije trap 0-1 binnen. Onverdiend. In blessure tijd maakte Christian Opschoor met een van richting veranderd schot 0-2. Direct daarna schoot Jof frey Geldof door de benen van de keeper na ruim achtenhalve doel puntloze uren de eerste Kloetin- ge-goal binnen. Even later had hij zelfs de gelijkmaker nog op zijn schoen, maar in de traditie van de middag miste hij. „Roept hij Tim de Cler eindelijk weer op en dan laat-ie hem wéér afvallen, voordat er ook maar een wedstrijd is gespeeld... Ik snap daar niks van." Feyenoord-spits Roy Makaay begrijpt in Sportweek niets van het selectiebeleid van bondscoach Marco van Basten. „Rasmussen is een aartsleugenaar. We hadden afgesproken dat ik de 14e etappe zou mogen winnen als beloning van het kopwerk dat ik had verricht. Tot mijn verbazing hield Rasmussen zich niet aan z'n woord. Hij probeerde de rit toch te winnen." Tour-winnaar Albert Contador in Aktueel. „Onze Russische ploeg werkt met het budget dat ongeveer even groot is als het salaris van één Sven Kramer. Ik hoor in de wandel gangen dat hij zo'n 600.000 a 700.000 euro per jaar verdient. Nou, voor dat bedrag run ik de Russische schaatsselectie van een man of vijftig." Het is behelpen voor Vadim Sajoetin, schaatsbondscoach van Rusland. In AD. „Lance heeft me zes jaar geleden gebeld. Toen heeft hij inderdaad niet gezegd dat hij Epo gebruikte. Maar hij zei: Come on, iedereen doet het. Dat komt voor mij op hetzelfde neer." Oud-wielrenner en Tour-winnaar Greg LeMond in Het Laatste Nieuws over Lance Armstrong. „Ik sta te bubbelen. Er komt niks zinnigs uit. 's Avonds laat in bed lig ik nog te stuiteren." Zwemster Marleen Veldhuis over haar tv-interviews vlak na een race. In de Volkskrant. De Europese voetbalunie Uefa heeft politieorgani satie Europol ingeschakeld om onderzoek te doen naar mogelijke omkoping door Aziatische goksyndicaten in de top van Europese voetbal. De syndicaten zouden resulta ten van wedstrijden op het hoogste niveau hebben beïn vloed. Het zou gaan om 26 duels, waarvan drie in de derde voorronde van de Cham pions League, twee in de Ue fa Cup en een in de kwalifica tiereeks voor het EK in 2008. Als 49-jarige sprinter 'schrok' Glenn Hoffman vorige week van het bericht over een 60-jarige Amerikaan se sprinter, die tijdens de jongste Senior Games op de 100 meter een tijd van 11.15 se conden had gelopen. De Zeeuws-Vlaming ging op on derzoek uit en kwam tot de conclusie dat die tijd die direc teur Ton Kienhuis had ge noemd, niet helemaal klopte. De finale 60-64 jaar op de 100 meter werd gewonnen in een tijd van 12.49. Inderdaad iets langzamer dus, maar nog altijd een knappe tijd. Jan de Jonge had zaterdag in de slotfase van de wed strijd tegen PSV (0-1) hoop op een punt. Dat de gelijkma ker uiteindelijk niet viel, was volgens de trainer van De Graafschap vooral de verdien ste van Heurelho Gomes. „PSV heeft een octopus op doel", aldus De Jonge. „Ik vind het een geweldige keeper. Hij pakt ballen die an dere keepers niet pakken." De Jonge doelde op een paar reddingen in de slotfase. De Graafschap zette PSV onder druk, maar Gomes stond pal. Raymond van Barneveld heeft zaterdag in zijn ope ningspartij van het German Darts Championship in Halle een nine-darter gegooid. De Hagenaar besloot de ge denkwaardige leg tegen de Duitser Detlef Bietz na twee keer 180 met triple 20, triple 19, dubbel 12. Hij won met 3-0. De Londenaar Jason Clark gooide ook een 'potje 501' met negen pijlen uit. Van Barneveld gaf zijn voortvaren de start ook een goed vervolg. Hij bereikte door een overtui gende 3-0-zege op Colin Os borne de kwartfinales. 35 In de eredivisie werd het afgelopen weekeinde met scherp ge schoten. In de negen wedstrijden werd liefst 35 keer gescoord, goed voor een seizoensrecord. Het oude werd gevestigd in de tweede en derde speelronde: 33 treffers. De meeste doelpunten vielen vrijdagavond bij Utrecht-Sparta: 7-1. Ook bij Feyenoord-Heracles en Willem II-Excelsior wer den de keepers zwaar op de proef gespeeld. Beide wedstrijden eindigden in 6-0. Roy Makaay zorgde voor een seizoensrecord snel scoren. Hij prikte de bal na achttien seconden voetballen achter Martin Pieckenhagen, de arme keeper van Heracles.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 39