Xhoxhaj e: John Schot leidt aft< 36 Maandag 3 december 2007 PZC Bettine Hoofdklasser toont tekenen van herstel, maar verliest toch. Snoeihard gevecht in Spakenburg eindigt weer met verlies: 2-1. In de NRC van zaterdag stond een stukje van Betti ne Vriesekoop: Peking turnt op toestellen uit Neder land. Met haar zoontje Tymo bivakkeert de tafeltennisdiva in China om te berichten uit het land waar volgend jaar de Olympische Spelen gehouden worden. Als ik aan Bettine denk, denk ik aan eenzaamheid. Voor het eerst zag ik haar in Middel burg. Het was ergens begin ja ren tachtig. Ze speelde in Mid delburg met het meisjesteam van Avanti. Als ze zelf niet ta feltenniste, stond ze in haar eentje als een sfinx tegen een muur, op een plaats waar an ders nooit iemand stond. Bet tine was een eenling, dacht ik toen al. Later speelde ik wel eens te gen haar (en verloor altijd) maar met haar communice ren was er niet bij. Bettine was niet aanspreekbaar, door bijna niets of niemand. In die tijd las ik haar boekje, Heim wee naar Peking. Van alle blad zijden over haar Spartaanse trainingskampen in China spat honger, afzien en alleen zijn. Ter meerdere eer en glo rie van dat ene doel: wereld kampioen worden. Het is tragisch dat het haar nooit gelukt is. Af en toe had Bettine succes, maar de rode draad in haar carrière was toch vooral ruzie en tegen slag. En eenzaamheid. Ruzie met de bond, haar trai ners, haar medespeelsters, de scheidsrechters, de tegenstan ders. Aan de enige periode waaruit echt geluk spreekt, komt abrupt een eind door de dood van haar enige echte liefde, de journalist Hans van Wissen. En nu woont ze in Peking. Be gin dit jaar belde ik haar voor een stukje in de krant, omdat haar recordaantal landstitels bedreigd werd door Danny Heister. Ze vond het niet erg, maar voegde er wel aan toe dat Heister natuurlijk nog lang niet zo veel individuele titels heeft als zij. Verder ging het gesprek over haar werk. Bettine had het enorm druk omdat ze nog weinig van de wereld afwist. Vroeger hield ze zich immers alleen met ta feltennis bezig. Ze had uren nodig zich te verdiepen in Afrika, omdat een Chinese lei der op bezoek ging in Soedan en de NRC daar een stukje over wilde. In juni dit jaar hoopte ik Betti ne weer te zien. Ze deed mee aan het EK voor veteranen in Rotterdam en haalde de fina le in enkel- en dubbelspel. Toen het moment daar was, kwam Bettine (45) niet opda gen. Ze was het niet eens met de tijdplanning en was boos weggelopen. In elk interview beweert Bettine dat ze einde lijk volwassen is, maar op die zonnige junidag bleek het te gendeel. Als ze honderd wordt, weet ik nog wel een ti tel voor haar biografie. Koen de Vries Jaap Labrujère was de afgelopen week toer nooidirecteur op het EK 71/2 in Domburg. Naam: Jaap Labrujère Leeftijd: 61 Woonplaats: Domburg Functie: voorzitter organisatie EK kader 71/2 door Frits Bakker Het debuut van de organisatie met een EK biljarten is geslaagd. „Het zijn geweldige dagen geweest, met mooie sport en gelukkig ook veel publiek. Op zaterdagavond was er tussen de partijen door een de monstratie van Raymond Ceulemans en Jean Paul de Bruijn. Toen was de zaal tot de laatste stoel bezet. Maar ook tijdens de wedstrijden had den we niet te klagen. Ik ben blij dat er voor een spelsoort als kader ook nog veel belangstelling is in dit tijdperk met vooral veel driebanden." jammer dat er geen Zeeuw meer bij was op de slotdag. „Ik had veel verwacht van Jean Paul de Bruijn en hij heeft het ook wel een beetje waargemaakt. Als je als driebander en bandstoter tot de laat ste acht doordringt, heb je het goed gedaan. Hij heeft me bovendien ver rast door zijn positieve houding. Op zijn laatste dag, zaterdag, stond hij om drie uur 's nachts nog aan het biljart. Hij klaagde nergens over." Dat is wel de enige wanklank van het toernooi, dat het tijdschema zo uitliep. „Het is niet goed voor het biljarten dat om kwart over drie 's nachts de laatste carambole wordt gemaakt. Dat heeft de Europese biljartbond on derschat. Ze moeten volgend jaar de partijen inkorten van 250 naar 200 caramboles om dit soort uitwassen te voorkomen." Hoe veel toeschouwers zijn er over de hele week geweest „We zaten de laatste dagen helemaal vol, dus met driehonderd mensen op de tribunes. En over de hele week schat ik dat er twaalf- dertienhon derd toeschouwers zijn geweest. Dat overtreft al onze verwachtingen." Wat blijft hangen als de mooiste herinnering aan die week biljarten „Het ongelooflijke enthousiasme van de jonge spelers. Zij hebben hier prachtige dagen gehad, ze konden zich hier overal vermaken en hebben mooi biljarten laten zien. Wij hadden zelf ook een jonge speler in huis. Koen Workel uit Goor. En ik ben supporter van hem geweest alsof het mijn eigen zoon was. Hij heeft zelfs het hoofdtoernooi nog gehaald." door Rudy Boogert KLOETINGE - Alles klopte zaterdag bij Kloetinge, op één niet onbe langrijk dingetje na. Het verzilve ren van kansen. In één van zijn beste wedstrijden van het seizoen ging de hoofdklasser daardoor met 1-2 onderuit tegen IJsselmeervo- gels. Eén week voor de derby bij Hoek toonde Kloetinge in elk ge val dat het weer kansen kan creë ren. Daaraan ontbrak het de laat ste weken bijna chronisch. De opleving kon niet los worden gezien van de omzettingen die trai ner Diederik Hiensch doorvoerde in zijn basiselftal. Niels Kole speel de als veredelde voorstopper vóór de mandekkers Erwin van der Woerdt en Arjan van der Smissen. Karim Elkaddouri kopt van dichtbij de 2-1 binnen. Keeper Joan van Belzen (nummer 12) is kansloos. Giovanni Siereveld (re door Frits Bakker SPAKENBURG - Tien minuten ge speeld, twee tackles op de benen en twee zwaar geblesseerde spe lers op het veld. Hoek had de toon al snel gezet op het kunstgras van Spakenburg, waar het zaterdag een wedstrijd speelde die het eigenlijk niet mocht verliezen. Het publiek reageerde furieus op de harde start van de Zeeuwen en juichte de ei gen thuisclub na afloop toe na de 2-1-overwinning. John Schot leidde een klein kwar tier na de rust de aftocht voor zijn club in, toen hij met een rode kaart voor natrappen van het veld werd gestuurd. Hoek stond op dat moment met 2-1 achter, wilde een offensief inzetten, maar kwam met tien man tegen elf nauwelijks meer aan aanvallen toe. De weer verbluffend sterk keepende Joan van Belzen behoedde zijn elftal met fraaie reddingen voor een gro tere nederlaag. De grove overtredingen, vooral in het eerste kwartier gemaakt, wier pen een schaduw over de wed strijd. De Spakenburgse aanvoer der Seger Oudshoorn werd aan de zijlijn zo hard geraakt door Ferry Alfons dat hij kermend van de pijn van het veld moest worden ge dragen. En Taoufik Ameziane werd tegen zijn enkel getrapt door Pieter de Munnik, waardoor ook de oud-Hoekspeler na een kwar tier al naar de kant moest strompe len. Hoek-trainer Willem Leushuis erkende dat zijn ploeg met veel scherpte en agressie aan de partij was begonnen. „We spelen meest al veel te braaf, dit keer was het op het randje." Het was nog een mild oordeel over de snoeiharde speel wijze. Oudshoorn: „Ik snap niet dat er voor die aanslag op mij geen rode kaart werd gegeven." Amezia ne: „Het kan geen toeval zijn dat Pieter de Munnik, die nog nooit linkshalf heeft gespeeld, nu op die positie mij moet afstoppen. En dat ik na die trap op mijn enkel al na een kwartier van het veld moet." Kloetinge-speler Erwin van der Woerdt (rechts) maakt het een speler van IJsselmeervogels moeilijk. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 38