laat titel even voor wat het is Smerdiek wint derby Sterk debuut Evertse en Trisha op Z1-niveau Arbiter is gezeur van Mevo beu Voetbalsters spelen duel met Oostkapelle in treurige ambiance. De Noormannen kan na 45 minuten voetbal terug naar Westkapelle. Serooskerke pakt een punt W PZC Maandag 3 december 2007 33 Maarten Brasser (links) wordt de voet dwarsgezet door Alfaro Pentury (nummer 6) van Zaamslag. foto Lex de Meester door Roeland van Vliet SINT-MAARTENSDIJK - Voor ander halve man en een paardenkop werd zaterdagmiddag in Sint-Maar tensdijk de vrouwenderby Smer- diek-Oostkapelle afgewerkt. Slechts veertig mensen waren ge tuige van de moeizame 2-i-over- winning van de thuisploeg. De voetbalsters van Smerdiek hadden de pech dat het eerste mannenteam tien kilometer ver derop moest aantreden tegen Sta- venisse. Die burenruzie trok al het publiek weg van sportpark Hae- stinge. Het duel tussen de twee hoogst spelende vrouwenteams uit de provincie werd daardoor een ietwat trieste aangelegenheid, temeer omdat het niveau ook niet hoog was. De wedstrijd in de eerste klasse was een waar foutenfestival. Smer diek was wel sterker, maar kon geen vuist maken tegen de Wal- cherse opponent. De zestienjarige Shamila Hamers, die Ilona Stout- hamer verving in het doel van Oostkapelle, kwam hoogst onze ker over, maar Smerdiek profiteer de er nauwelijks van. Bij rust stond het t-o. Suus Hopsta ken schoot halverwege de eerste helft van dichtbij raak, na goed voorbereidend werk van Anne Ha- ge. In de tweede helft bracht Ma rieke Kwast vanuit een scrimmage de gasten terug in de wedstrijd, waarna Lenny Stoutjesdijk de ver diende 2-i maakte. De wedstrijd van zaterdag was de vijfde confrontatie tussen Smer diek en Oostkapelle in de eerste klasse. De onderlinge stand is nu 4-1 in het voordeel van de Thoolse formatie. Op de ranglijst staat Smerdiek nu vijfde met vijftien uit elf, terwijl Oostkapelle zevende is met twaalf uit tien. NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Mieke Evertse kon zaterdag in Nieuw- en Sint Joosland met haar paard Tris ha op een uitstekend debuut in de Zt-klasse terugzien. De amazone uit Heinkenszand stuurde de Rubi- quil-dochter in de competitiewed strijd om de Klute Trofee meteen naar de overwinning. Mieke Evertse scoorde met Trisha 2io punten. Het verschil met de als tweede eindigde Elisabeth Ge luk met de imponerende Sama ranch bedroeg slechts één punt. „Ik rij Trisha nog maar pas", vertel de Evertse. „Het is een fijn paard, met uitstekende gangen. Laurens van Lieren won er drie jaar gele den als best gaande paard rijpaard de Pavo Cup mee. Daarna is ze niet meer op wedstrijd geweest. Het is een paard met veel potentie waar ik hoge verwachtingen van heb." In de klasse Z2 stuurde Maxime Le- feber in een sterk gereden proef Embleme Du Defey met 214 pun ten naar het oranje erelint. De amazone Koudekerke bleef met de imponerende zwarte ruin de Bra bantse Marjan de Visser met Don- nee vijf punten voor. De strijd om de oranje rozet in de klasse M bleef onbeslist. Marcelle de Kam met Generous Gift en An gela Kortenhof met Specal-Angel scoorden beiden 196 punten. Ook op de beslissende onderdelen hiel den de kemphanen elkaar in even wicht. De hoogste score ging naar titelverdediger Mariska de Kroo met Troela Belle K. Het was voor haar echter niet voldoende voor de leiding in het klassement. Die blijft in handen van Sharon de Kok met Lady Dy en Veerle Boog aard. De Kok won in de klasse L2 grote maat pony's. Boogaard greep met Morwin Collin de zege in de klasse B pony's. GOES - De ontmoeting in de 4e klasse A van het zaterdagvoetbal tussen Mevo en De Noormannen is bij een o-o-stand in de rust ge staakt. Scheidsrechter Riemens uit Vlissingen riep de aanvoerders en de grensrechters van beide ploe gen bij zich en deelde hen mee dat de wedstrijd niet werd voortgezet. Trainer Evert Wisse van De Noor mannen kon wel begrip opbren gen voor de beslissing. „Er was veel commentaar van de spelers en begeleiding van Mevo." Voorzitter Theo van Hekke van Mevo had een andere lezing. „De exacte reden voor het stopzetten van het duel is mij niet bekend. Het was er zeker de wedstrijd niet naar. Het besluit kwam als een vol komen verrassing." Nieuwland-SVD 5-2: Na zes mi nuten was het al 1-2. André Goed hard zorgde voor 1-0, waarna Ewout de Graaf met twee treffers SVD aan de leiding bracht. Nog voor rust kwam Nieuwland langs zij door Joachim Springer. In de tweede helft liep de thuisclub weg van de bezoekers. Jozias van Bel- zen, Richard Jacobs en André Goedhart zorgden voor de 5-2-eindstand. MZVC-Hoedekenskerke 3-6: Via Jeroen de Winter werd het al snel 0-1, waarna Bernard Prevost en Niels Otte de bezoekers al voor rust op een comfortabele 0-3-voor- sprong brachten. Yoram Rijkse deed vervolgens iets terug voor MZVC, waarna Hoede- kenskerke door treffers van Sebasti an la Grand, Bernard Prevost en Jeroen de Winter uitliep naar 1-6. Sander de Vries en Yoram Rijkse maakten de stand iets draaglijker voor MZVC: 3-6. GOES - In de tweede klasse E van het zaterdagvoetbal geen enkele ploeg uit het linkerrijtje tot winst. De ontmoeting tussen Nieuwdorp en Serooskerke leverde zelfs geen treffers op. AZW-Oostkapelle werd afgelast. Nieuwdorp-Serooskerke 0-0: In een rommelige wedstrijd kwamen Nieuwdorp en Serooskerke niet tot scoren, In de eerste helft had Nieuwdorp een licht veldover- wicht, al kwam het betere voetbal van Serooskerke. Namens de thuisclub raakte Niels Mulder in de openingsfase de lat. De rust duurde langer dan nor maal omdat de scheidsrechter be handeld moest worden aan een blessure. De tweede helft was van hetzelfde laken een pak. Seroosker ke was toen met een vrije trap (op de paal) het dichtst bij een treffer. Kapelle-Zwaluwe 0-3 (0-2). Niels van der Stelt 0-1, Jordy Bollaart 0-2, Jordy Bol- laart 0-3. Dinteloord-Terneuzense Boys 1-1 (0-0). Fane Mensah 1-0, Ruud Hoogeste- ger 1-1. VVC'68-Bruse Boys 1-1 (0-0). Harold Dam 1 -0, eigen doelpunt WC'68 1 -1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 35