Tegenstanders niet blij met Oranje Kluivert meldt zich na Makaay en Seedorf ook al voor Spelen Winbaars Gouden Bal Roberto Donadoni: Ik kan alleen maar hopen dat we verder komen. Milan weer niet Ryan Babel scoort voor Liverpool Scorende Nederlander is blij bij Lille in defensieve Franse liga. Kaka wint Gouden Bal PZC Maandag 3 december 2007 29 door Jochem Lippmann LUZERN - De bondscoaches van de tegenstanders van het Nederlands elftal in de groepsfase van het EK in Oostenrijk en Zwitserland wa ren het gistermiddag na de loting in Luzern roerend met elkaar eens. Ze hadden het nauwelijks slechter kunnen treffen. Raymond Domenech, de bonds coach van Frankrijk, was duidelijk aangeslagen van de loting, die zijn land in poule C aan Nederland, Ita lië en Roemenië koppelde. Met het gezicht op onweer verscheen hij op de persconferentie. „Dit had nauwelijks erger gekund. We gaan ons best doen", was zijn korte commentaar. Domenech verliet de perszaal toen een Italiaanse journalist vroeg of hij het niet jammer vond dat Zida- ne was gestopt? De man doelde op de kopstoot die de aanvoerder van Frankrijk in de WK-finale aan Ma- terazzi uitdeelde. „Ik vind dit geen grapje. Tot ziens", bitste Domen ech. Roberto Donadoni sprak ongeveer dezelfde woorden als Marco van Basten, met wie hij jaren bij AC Milan speelde. „Dit is een heel las tige groep", verklaarde de bonds coach van Italië. „Ik kan alleen maar hopen dat we verder komen. Dat zal lastig worden, maar we gaan ons best doen." Victor Piturca, de bondscoach van Roemenië, kreeg de lachers op zijn hand. „Ik ben dolblij met dit resultaat. Dit had niet veel eenvou diger gekund. We spelen tegen de wereldkampioen, de verliezend WK-fmalist en het land dat de af gelopen drie jaar in de kwalificatie wedstrijden voor het EK en WK het beste heeft gepresteerd. Ik ben benieuwd tegen wie we het in de kwartfinale moeten opnemen." De bondscoaches van Oranjes op- ponenten op het komende EK zijn unaniem in hun oordeel: ze zitten met Nederland in een lasti ge groep. Roberto Donadoni Tegenstanders in cijfers Van de drie tegenstanders die het Nederlands elftal bij het EK voetbal tegenkomt in de groepsfase, trof Oranje Frank rijk het vaakst. De twee landen speelden 21 keer tegen elkaar. Italië voetbalde vijftien keer tegen Nederland, Roemenië stond tien keer tegenover Oranje. Vooral tegen Italië heeft Neder land het traditioneel moeilijk: Slechts twee keer wist Neder land te winnen. Roemenië wist nog maar één keer van Neder land te winnen, maar dat ge beurde wel in de laatste wed strijd, in de EK-kwalificatie, op 13 oktober van dit jaar in Roe menië: 1-0. Nederland tegen Frankrijk (7e op wereldranglijst) Gespeeld: 21 Gewonnen: 9 Gelijk: 4 Verloren: 8 Doelpunten: 47 voor, 34 tegen Laatste wedstrijd: 31 maart 2004, vriendschappelijk, Neder land - Frankrijk 0-0. Nederland tegen Italië (3e op wereldranglijst) Gespeeld: 15 Gewonnen: 2 Gelijk: 6 Verloren: 7 Doelpunten: 15 voor, 22 tegen Laatste wedstrijd: 12 novem ber 2005, vriendschappelijk, Nederland - Italië 1-3. Nederland tegen Roemenië (13e op wereldranglijst) Gespeeld: 10 Gewonnen: 6 Gelijk: 3 Verloren: 1 Doelpunten: 16 voor, 2 tegen Laatste wedstrijd: 13 oktober 2007, EK-kwalificatie, Roeme nië - Nederland 1-0. PARIJS - De Braziliaanse voetballer Kaka heeft gis teren de Gouden Bal gewonnen. De 25-jarige spe ler van AC Milan werd daartoe uitverkozen bij de verkiezing van het blad France Football. Kaka is ook genomineerd bij de verkiezing van de Fifa van de beste voetballer ter wereld. Die vindt la ter deze maand plaats. Kaka won vorig seizoen met Milan de Champions League. Op de tweede plaats eindigde Cristiano Ronaldo (uit Portugal) van Manchester United, voor Lionel Messi (Argen tinië) van Barcelona. Vorig jaar won de Italiaan Fa- bio Cannavaro. Ruud van Nistelrooij, spits van Real Madrid, eindigde op de zesde plaats. Claren ce Seedorf, ploeggenoot van Kaka, werd 19e. foto Gregorio Borgia/AP MILAAN - AC Milan is ook in zijn zevende thuiswedstrijd van het sei zoen niet tot winst gekomen. De houder van de Champions League speelde o-o tegen Juventus. Door dat het team van Clarence Seedorf dertien punten buitenshuis heeft gehaald, staat het nog altijd in de middenmoot. Stadgenoot Internazionale behield de leiding door een 2-o-uitzege bij Fiorentina. door Olivier van Beemen VILLENEUVE D'ASCQ - Na Roy Ma kaay en Clarence Seedorf wil ook Patrick Kluivert wel als dispensatie speler mee met het olympisch elf tal naar de Spelen in Peking. Dat zei hij zaterdagavond na het duel van zijn club Lille en Olympique Marsseile. Het werd t-i, Kluivert maakte de openingstreffer. Kluivert toont zich redelijk opti mistisch. „Ik voel dat ik geen acht tien meer ben, maar ik ben weer op de goede weg", zegt hij. „Ik ben trots te scoren tegen een grote club als Marseille." De komst van de voormalige su perster naar Lille heeft tot de nodi ge gefronste wenkbrauwen geleid. De speler die grote successen ken de bij clubs als Ajax en Barcelona, zou die zich kunnen motiveren voor een middenmotor in de mati ge, zeer defensieve Franse liga? Kluivert zelf zegt van wel. „Lille is een uitdaging voor me. Ik heb goed gespeeld voor grote teams, nu wil ik ook laten zien waartoe ik bij een kleinere club in staat ben." Hij voelt zich 'blij' in Lille en is on danks de nabijheid van Nederland daadwerkelijk in Frankrijk neerge streken. „Het is wel jammer dat er zo weinig doelpunten vallen hier. Het speelsysteem is anders. Vijf-nul zul je hier nooit zien." Zijn medespelers zeggen enthou siast te zijn over de aanvaller. Mid denvelder Ludovic Obraniak noemt hem 'zeer nederig' en zegt veel van hem te leren, ondanks communicatieproblemen: Kluivert spreekt nauwelijks Frans. „In het begin waren we allemaal wat scep tisch", zegt Obraniak. „We wisten meer over zijn nachtelijke escapa des dan over goed voetbal. Hij blijkt een echte teamspeler." Lille en Marseille schoten zaterdag weinig op met het gelijkspel. Ze zakten beide twee plaatsen en staan nu vijftiende en zestiende. RIJSWIJK - Invaller Ryan Babel heeft gisteren met een doelpunt een aandeel gehad in de 4-0-zege van Liverpool op Bolton Wande rers. De aanvaller scoorde vijf mi nuten voor tijd. Sami Hyypia, Fer nando Torres en Steven Gerard maakten de eerste goals. Kuijt kwam ook als invaller in het veld en hij leidde de 4-0 van Babel in. Babel reageerde attent toen de doelman een schot van Kuijt slechts half verwerkte. Twee minu ten na de 4-0 zag Babel nog een schot van de lijn worden gehaald. Arsenal leidt nog altijd na de 2-1-zege op Aston Villa. In SPANJE behaalde Real Madrid mede dankzij twee doelpunten van spits Raül een 3-1-zege op Ra cing Santander. De Koninklijke is daarmee ook na veertien speelron den koploper in de Spaanse Prime- ra Division. De naaste achtervol gers van Real begingen een mis stap. FC Barcelona speelde op de Montjuic tegen stadsgenoot Espa- nyol met 1-1 gelijk. Ook Villarreal morste punten. De formatie ging op bezoek bij Valladolid met 2-0 onderuit. In DUITSLAND kan voorlopig al leen Werder Bremen in het spoor van 'der Rekordmeister' Bayern München blijven. De Beierse for matie boekte op bezoek bij Armi- nia Bielefeld een magere zege (0-1, doelpunt Franck Ribéry) en verde digde daarmee met succes de kop positie in de Bundesliga. Werder besliste de topper met HSV - on danks een doelpunt van Rafael van der Vaart - in zijn voordeel (2-1) en staat zodoende, met één punt achterstand, op de tweede plaats. Kaka Fabio Cannavaro Ronaldinho Andrei Shevchenko Pavei Nedved Ronaldo Michael Owen Luis Figo Rivaldo Zinedine Zidane AC Milan Real Madrid Barcelona AC Milan Juventus Real Madrid Liverpool Real Madrid Barcelona Juventus

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 31