SfWeekvoordeel Partij Poetin behoudt macht Zware loting voor Oranje n i mi 1 i i 1 9' HET WEER: Felle reacties na aanval op Geert Wilders NAC vernedert Ajax in eigen Arena 26 en 27 Muskens gaat, Van den Hende komt Juristen zien uitweg in impasse tussen Kamer en kabinet. PLUS Schouderkarbonade k 2?9 x jm PLUS Koffiepads 36 pads pi ft» b i |L 2 pakken 2?9 SS PLUS Wat een verschil. Beste vwo en havo staan in Zeeland Word ook abonnee! Buien Maandag 3 december 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 285 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 www.pzc.nl breda - Tiny Muskens is teruggetreden als bisschop van Zee- Hende is zaterdag een eucharistieviering gehouden in de Sint- de, Harry Lommers en emeritus-bisschop Ernst. land en het westen van Noord-Brabant. Ter gelegenheid van Antoniuskathedraal in Breda. Van links naar rechts emeri- foto Ramon Mangold/ANP zijn afscheid en het aantreden van zijn opvolger Hans van den tus-bisschop Muskens, diaken De Haas, bisschop Van den Hen- pagina 6: werk Muskens had grote uitstraling Voorbehoud mogelijk op Scheldeverdrag door Ernst Jan Rozendaal DEN haag - Het is niet het ei van Columbus. Maar het juridisch ad vies dat de Tweede Kamer heeft in gewonnen wijst uit dat het wel de gelijk mogelijk is vandaag de Schel- deverdragen goed te keuren zon der gedwongen ontpoldering toe te staan. Tot nu toe staan Kamer en kabinet in deze kwestie lijn recht tegenover elkaar. De Kamer wil de met Vlaanderen gesloten Scheldeverdragen graag goedkeuren, maar eist een spijker harde garantie van het kabinet dat MOSKOU - Alle macht in het Russi sche parlement blijft hoogstwaar schijnlijk in handen van Verenigd Rusland. De partij van president Poetin behaalde een eclatante zege tijdens omstreden parlementsver kiezingen. Verenigd Rusland krijgt in het par lement waarschijnlijk meer dan 300 van de 450 zetels. Die tweeder de meerderheid biedt de 'partij van de macht' de gelegenheid zon der steun van andere partijen wet ten aan te nemen en grondwets wijzigingen door te voeren. Op 2 maart hebben presidentsverkiezin gen plaats, waaraan Poetin niet mag deelnemen omdat de grond wet maar twee termijnen toestaat. pagina 7: Lenin prijkt boven stembu reau 156 dit niet leidt tot onteigening van grond voor ontpoldering. In de Scheldeverdragen zijn de Hedwige- polder en 't Zwin daarvoor aange wezen, maar de eigenaren willen hun grond niet prijsgeven. Voor het kabinet is een aanpassing van het verdrag onbespreekbaar, want dit betekent gezichtsverlies in Vlaanderen. In een op het allerlaatste moment gereedgekomen advies wijzen juris ten van het Bredase advocatenkan toor AKD Prinsen Van Wijmen er nu op dat in 1969 tijdens de Ween- se Conventie is bepaald dat van één kant een voorbehoud kan wor den gemaakt op een internatio naal verdrag als dat gebeurt op de dag van goedkeuring, dus vandaag. Het staat Vlaanderen dan vrij later bezwaar te maken tegen het voor behoud of het voor kennisgeving aan te nemen. In beide gevallen treedt het verdrag in werking, uit gezonderd de bepaling waarover het voorbehoud is gemaakt. De door Vlaanderen gewenste derde verdieping van de Westerschelde kan dus meteen beginnen. Toch is de oplossing niet water dicht. Op basis van het internatio nale gewoonterecht zou Vlaande ren nog kunnen betogen dat het m De Kamer heeft juridisch advies ingewonnen dat uitwijst dat het mogelijk is de Scheldeverdragen goed te keuren zonder gedwon gen ontpoldering toe te staan. S^LUS Geldig tot en met 8 december 2007 www.plus.nl I voordeel 1 kilo onmogelijk is een onderdeeltje uit het Scheldeverdrag te halen. Daar naast kan een derde partij - bij voorbeeld de natuurbeweging - be zwaar aantekenen. De juristen benadrukken in hun advies dat Nederland niet ont komt aan het creëren van mini maal 600 hectare getijdennatuur. Dat moet van Europa en kan niet buiten het Westerscheldegebied. Er moeten dus goede alternatieven zijn voor ontpoldering van de Hedwigepolder en 't Zwin. Tot op heden zijn die niet gevonden. De in de verdragen gemaakte afspra ken voor natuurherstel dreigen daardoor vertraging op te lopen. pagina 3: WD wil deel N57 aanleg gen met ontpoldergeld luzern - Bondscoach Marco van Basten moest gisteren in Luzern na de loting voor het Europees kampioenschap voetbal van 2008 even bijkomen. In poule C werd Oranje ingedeeld bij Italië, Frank rijk en Roemenië. „Dit is heavy", zei de bondscoach. Bij het WK in Duitsland zat Ne derland vorig jaar in de 'poule des doods' met Argentinië, Servië en Ivoorkust. „Ik ben benieuwd hoe ze deze dan gaan noemen. Dit is wel de zwaarste groep van dit EK." Oranje speelt alle duels in Bern. De eerste wedstrijd, op 9 juni, is Nederland-Italië. Op 13 juni volgt het duel met Frankrijk en het laat ste pouleduel is tegen Roemenië (17 juni). zie pagina 25, 27 en 28 goes - De vwo-afdeling van Chris telijke Scholengemeenschap Wal cheren (CSW) in Middelburg is de beste van Nederland. Het Goese Calvijn College heeft de beste ha vo. Dat blijkt uit het onderzoek naar schoolprestaties dat dagblad Trouw afgelopen weekeinde publi ceerde. Het onderzoek richtte zich op 481 havo's en 497 vwo's in heel Nederland over het schooljaar 2005/2006. De CSW scoort ook goed met de havo. De school staat in de lijst van beste havo's op een gedeelde tweede plaats, achter het Calvijn College. katern Zeeland: CSW is blij Zware EK-loting is voordeel voor Oranje reageer op www.pzc.nl BR: MENING EU maant Nederland terecht te ontpolderen eens |19% 181 aantal reacties: 455 EN Zeeland: 2, 3, 13 t/m 17; Binnen land: 4 t/m 6; Buitenland: 7 en 9; Meningen: 11; Cultuur: 19; Agen da: 21; Weer: 22; Strips: 23; Sport: 25 t/m 43; Televisie: 46 en 47. Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 8 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1