Neem één boterbabbelaar tegelijk Alles moet weg! Politie zoekt getuigen Op Zoek Zoek Op 't Noorderlicht zit niet te krap Rotonde krijgt toch borden Nu al grote r/*ft/ kortingen tot 50 /O- 25% korting- N in december! Suus Hofman uit Goes toont haar verzameling boterbabbelaarblikjes. Wij gaan verbouwen maar eerst moet onze winkel leeg. Profiteer mee en kom snel langs! B PZC Zaterdag 1 december 2007 31 JASPERSE SPEED FASHION MOTORKLEDINGSHOP www.rijschooljasperse.nl GOES - Basisschool 't Noorderlicht in de nieuwe brede school in de Goese Polder is niet te krap be huisd. Dat zegt schooldirecteur A. van Reenen. 't Noorderlicht betrok de brede school woensdag, na een verblijf van vijfjaar in noodgebouwen aan de Cereshof Beneden huist de on derbouw, de groepen vijf tot en met acht zitten boven. Sommige ouders zagen dat leerlingen 'op de gang les kregen'. Zij denken dat de ruimte voor 't Noorderlicht in de brede school al bij oplevering te klein is. Volgens Van Reenen be rust dat rondzingende idee op een misverstand. „We praten hier over een leshal. Die is juist speciaal zo ingericht om een aantal leerlingen uit de groepen vijf en zeven extra aandacht te geven. Twee, drie da gen pef week zitten ze daar." Volgens Duncan uit groep vijf, die aan astma lijdt, laat de ventilatie in de leshal, die hij 'gang' noemt, echter te wensen over. Boterbabbelaarblikjes van Suus Hofman in de bibliotheek in Middelburg. foto Ruben Oreel www.abab.nl/werken door Carla van de Merbel MIDDELBURG - Zelfgemaakte boter- babbelaars, daar houdt Suus Hof man (58) uit Goes wel van, maar van fabrieksspul moet ze niet veel hebben. Toch koopt ze regelmatig blikjes met babbelaars. De inhoud gooit ze vaak direct weg; het gaat haar om de blikjes. Al zo'n tien jaar spaart ze die. Haar verzame ling is nu te zien in de Zeeuwse Bi bliotheek in Middelburg. De spaarzin van Suus Hofman komt voort uit haar liefde voor Zeeuwse klederdrachten. Ze is lid van Mooi Zeeland, de vereniging die de kennis over de Zeeuwse dracht wil bewaren en doorgeven. De liefde voor klederdrachten sluit mooi aan bij de boterbabbelaar blikjes. Op die blikjes staan im mers vrijwel altijd Zeeuwse drach ten afgebeeld. De tentoongestelde blikjes in de bi bliotheek worden daarom passend gedecoreerd met kledingstukken van de Zeeuwse dracht. De stuk ken komen uit de collectie van Suus Hofmans zoon Vincent (30), die al vanaf zijn zesde gek is op kle derdracht. De ruim honderd boterbabbelaar blikjes in de bibliotheek zijn ver deeld over vier vitrinetafels. De verschillende drachten op de blik jes komen overeen met de erbij ge legde kledingstukken. Op de voornamelijk blauwe blik jes staan meestal foto's van vrou wen en kinderen in dracht, soms ook van molens, andere - histori sche - Zeeuwse gebouwen of de Oosterscheldekering. De blikjes - van L.J. Joosse en Diesch uit Mid delburg en van Van Melle uit Goes - dateren van het begin van de twintigste eeuw tot nu. Aan de muur boven de vitrineta fels hangen zeven foto's van Jaque- Op de blauwe blikjes staan meestal foto's van vrouwen en kinderen in dracht line Midavaine. In 1961 legde zij vast hoe Cornelia Janse-Verstraate uit Meliskerke boterbabbelaars maakt van roomboter, suiker, glu- cosestroop, azijn en water. Op de laatste foto zit ze als een echte Zeeuwse oma - in klederdracht en met de voeten op de stoof - klaar GOES - De politie zoekt getuigen van een aanrijding die afgelopen woensdag rond 6.00 uur plaatshad op de kruising Oesterdam/Oude Rijksweg bij Rilland. Daar kwamen een 29-jarige auto mobilist uit de gemeente Tholen met de snoepjes. Een jongetje staat ietwat verlegen voor haar als hij een babbelaar mag pakken uit het blikje op haar schoot. Deze zelfgemaakte babbelaars had Suus Hofman waarschijnlijk ook wel gelust. Op een 'fabrieksblikje' in de vitrine staat een tekst die aan haar dus niet is besteed: 'Ge bruiksaanwijzing: Neem één Zeeuwse boterbabbelaar tegelijk en leg die behoedzaam op uw tong. Vooral niet stuk bijten, doch alleen zuigen. U heeft dan het lang ste plezier van uw boterbabbelaar. Smaakt vast en zeker'. 131 De expositie van Zeeuwse boterbab- belaarblikjes is nog tot en met 5 ja nuari te zien op de tweede verdie ping van de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. Te bezichtigen tijdens openingsuren van de bibliotheek. en een 22-jarige automobilist uit Bergen op Zoom met elkaar in bot sing na asociaal rijgedrag. Nie mand raakte gewond. Getuigen worden verzocht zich te melden bij het politiebureau in Tholen of te bellen naar 0900-8844. Autorijles vanaf 33,- p.u. Autorijschool Caroliene Tel.: 06-28 33 91 55 MIDDELBURG - Midden op de roton de op de Sloeweg in Middelburg komen grote borden te staan. Die moeten automobilisten waarschu wen. Het was de bedoeling om een kunstwerk op de rotonde te zetten, maar daar is nu geen geld voor. De borden zijn onderdeel van een pakket maatregelen om de rotonde veiliger te maken. Onze openingstijden zijn: dinsdag tot en met vrijdag van 9.30 uur tot 17.30 uur en zaterdag van 9.30 uur tot 17.00 uur. DELSCHER Grote Markt 11-13 4461 AH Goes www.delscher.nl MIDDELBURG Mortiereboulevard 4 Tel. 0118 - 60 70 00 www.mediamarkt.nl Ik ben toch niet gek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 99