Zeeland Nieuw sportpark aan noordkant stad Burgemeester legt politieoptreden uit i£ïïSSï£=ar Nachtelijk hengelen mag Schouwenaar bezoekt Middelburgse scholen en beantwoordt vragen. Thoolse velden over een aantal jaar naar de Nieuwlandsedijk. Winkeliers Kamperland houden kerstmarkt Winterfair in tuin De Zeeuwse Tuinkamers Computerclub bijeen in 's-Gravenpolder Eetcafé The Sixties viert achtjarig bestaan Kerstmarkt 'winter van toen' in Heinkenszand Calvijn College en Ostrea Lyceum niet van de partij in Amsterdam. Goese burgemeester ziet geen reden voor visverbod na twaalven. 30 Zaterdag 1 december 2007 PZC B De Middelburgse burgemeester Koos Schouwenaar neemt op de Nehalen- niaschool klachten in ontvangst. foto Lex de Meester door Dewi Cigengack MIDDELBURG - „Geen enkele politie agent vindt het leuk om geweld te gebruiken", zei de Middelburgse burgemeester Koos Schouwenaar gisteren in drievoud. En drie keer kreeg hij daarop boegeroep en ge joel te horen. Schouwenaar gaf op twee locaties van de CSW en op Nehalennia uitleg over het politie optreden tijdens de scholierensta king van vorige week vrijdag. Agenten sloegen op protesterende kinderen in met knuppels. Opnieuw hebben honderden scho lieren zich verzameld op de school pleinen en in de aula. Maar de sfeer is niet te vergelijken met die van de week daarvoor. Muziek vro lijkt de boel op, en spandoeken met 'Zuur, zuur, zuur, geen 1040 uur' en 'Rood, wit, blauw, de poli tie doet auw' vatten de redenen voor deze staking bondig samen. De belangstelling voor de speciale actie op de drie scholen is groot. Brugklassers met tassen zo groot als hun bovenlijf staan vooraan, daarachter staan de oudere leerlin gen en de leraren met protestbor den. Bijna niemand is naar de lan delijke staking in Amsterdam. De scholieren willen antwoord op hun vragen over het geweld dat de politie een week eerder gebruikte. Op de CSW-locatie Elzenlaan klimt stakingsleider Sander Nijs- sen samen met de burgemeester op het podium. „We gaan de com missievergadering van dinsdag even dunnetjes overdoen", kon digt Sander de vragensessie aan. „Op televisie zagen we dat u een interview gaf terwijl daarachter ie mand geslagen werd. U zei: 'dat gaan we achteraf bekijken', maar dan is het toch al te laat?" „Denkt u dat het rustiger was ver lopen als de politie er niet bij was geweest?" „Onze directeur heeft u gevraagd niet op te treden. Hoe heeft het dan toch zo uit de hand kunnen lo pen?" Schouwenaar neemt rustig het woord. „Er zijn fouten gemaakt. Daarvoor nogmaals mijn excuses. Bij de politie gaat het zoals bij voetbal. Er zijn spelregels, maar die worden soms overtreden." „Maar bij voetbal krijg je een gele kaart!", klinkt uit de menigte. „Daar beslist de rechter over", is het antwoord. Directeuren van de twee scholen gemeenschappen Frida Steenblik en Leo de Kraker zijn blij met de actie. „Het is goed dat de scholieren de kans kregen hun emoties de vrije loop te laten", zegt Steenblik. „Ik waardeer het ook dat de burge meester hier is." Burgemeester Schouwenaar gaf op twee locaties van de CSW en op Nehalennia uitleg over het po litieoptreden bij de scholierensta king van vorige week vrijdag. door Rob Paardekam THOLEN - Het sportpark van Tho- len-stad verhuist op termijn naar een locatie aan de Nieuwlandse dijk ten noorden van de stad. De gemeente hoopt binnenkort de be nodigde gronden aan te kopen. Dat De Bent - het huidige sport park - zijn langste tijd heeft gehad, was al langer duidelijk. Voetbalver eniging Tholense Boys loopt er te gen de grenzen aan. Er zijn twee wedstrijdvelden en een trainings veld en dat is te weinig. Mogelijk heden om uit te breiden zijn er niet meer. Het is de bedoeling dat de vereniging over niet al te lange tijd een trainingsveld bij het Wes terpoort College in gebruik neemt dat ook door de twee middelbare scholen in Tholen-stad wordt ge bruikt, maar dat heeft vertraging KAMPERLAND - De ondernemers vereniging Kamperland houdt op vrijdag 7 en zaterdag 8 december een kerstmarkt in Tuincentrum Sandee aan de Nieuweweg 6. Er zijn onder andere gratis erwten soep, een kinderworkshop kerstde coraties maken en een springkus sen op de markt. Op vrijdag duurt de markt van 18.00 tot 22.00 uur. Op zaterdag is dat van 10.00 tot 17.00 uur. De toegang is gratis. www.dendekkermuziek.com Den Dekker Muziek 0113-330330 Kapelle opgelopen. Tot het zover is, gebrui ken de Tholense Boys een niet al te best veld bij de oesterputten om op te trainen. De gemeente wil op termijn een masterplan voor het hele gebied rond het huidige sportpark opstel len, want er zijn meer problemen. Zo kampen ook de basisscholen, die naast de voetbalvelden liggen, met ruimtegebrek. Een logische ge dachte is dat zij straks kunnen uit breiden of nieuw bouwen op de plek van de huidige velden en dat het sportpark wordt verplaatst. Dat laatste lijkt een zekerheid nu het college de gemeenteraad voor stelt om gronden aan te kopen aan de Nieuwlandsedijk. Het gaat om een locatie net buiten de bebouw de kom, direct achter het viaduct Pn De gemeente wil de sportvelden in Tholen-stad op termijn van de Zoekweg naar de Nieuwlandse dijk verplaatsen. Grond daarvoor kan nu worden aangekocht. POORTVLIET - Kwekerij De Zeeuw se Tuinkamers houdt zaterdag 8 december een winterfair in haar tuin aan de Hogeweg 15 in Poort vliet. Op de markt zijn decoraties voor huis en tuin verkrijgbaar. Ver der zijn er workshops, een gospel koor en winterse dranken als glüh wein en chocomel. Kinderen kun nen pony rijden en de kerstman is ook aanwezig. De fair is van 12.00 tot 17.00 uur, toegang is gratis. 's-GRAVENPOLDER - De Zeeuwse af deling van HCC (landelijke vereni ging van computergebruikers) komt dinsdag 4 december bijeen voor haar maandelijkse clubavond in dorpshuis Ons Dorpsleven aan de Poelvoordestraat in 's-Graven polder. Computerbezitters, ook niet-leden, kunnen er allerhande tips krijgen. De deuren staan van af 19.30 uur open. over de Nieuwe Postweg. Volgens het college moet het verkeerstech nisch niet al te moeilijk zijn om de locatie goed bereikbaar te maken voor fietsers en automobilisten. Een paar stukken grond van in to taal zestien hectare waren al veilig gesteld door de gemeente. Die ko men over drie tot vier jaar beschik baar. Tussen deze gronden in ligt nog een stukje van bijna 1,5 hecta re dat de gemeente nodig zegt te hebben om het sportpark te kun nen aanleggen. Daar moet de raad nu 110.000 euro voor uittrekken. Met de eigenaren heeft de gemeen te al een koopovereenkomst geslo ten. Die zal definitief rond worden gemaakt als de gemeenteraad de aankoop heeft bekrachtigd. Het formele besluit hierover valt in de vergadering van 20 december, maar eerst komt het onderwerp ter sprake in de commissie ruimte van maandag 10 december. Aan vang: 19.30 uur in het gemeente huis in Sint-Maartensdijk. THOLEN - Café The Sixties aan de Kaaij in Tholen bestaat acht jaar en viert dat 8 en 9 december op muzikale wijze. Zaterdag treedt om 22.00 uur de band Massive op, en zondag is vanaf 16.30 uur een blues/rock jamsessie waar muzi kanten ter plekke het podium kun nen beklimmen. De sessie staat on der leiding van Robert Smith en gi tarist Peter Rasenberg. Beide da gen is de toegang gratis. HEINKENSZAND - Winbela, de win keliersvereniging van Heinkens zand, houdt op 7, 8 en 9 december de X-Mas Fair 2007. De kerstmarkt vindt plaats in de bloemisterij Wis se aan de Zwake 7. Het thema is 'de winter van toen'. Op vrijdag 7 december opent de markt om 13.30 uur en gaat door tot 21 uur. Zaterdag is dat van 9.30 tot 17 uur en zondag van 10.30 tot 17 uur. door David Duijnmayer GOES - Ongeveer 55 leerlingen van het Goese Lyceum aan de Bergweg hebben gisteren op het Museum plein in Amsterdam geprotesteerd tegen de lesurennorm. Van de vestiging aan de Van Dus- seldorpstraat waren vijf leerlingen bij de demonstratie aanwezig. Zij hadden allen toestemming gekre gen van hun ouders om naar de hoofdstad af te reizen, dus hangen hen geen straffen voor spijbelen boven het hoofd. Het Ostrea Lyceum had met haar leerlingen dezelfde afspraak. Met schriftelijke toestemming van de ouders mochten zij naar Amster dam, maar daar heeft niemand ge bruik van gemaakt. „Voor zover ik weet, is geen enkele leerling gaan staken", zegt afdelingsdirecteur atheneum en gymnasium I. Voge laar. „Het leeft wel, maar er is hier niet heel veel animo om te protes teren. De leerlingen hebben vrij compacte roosters, dus hebben ze niet zoveel te maken met zinloze tussenuren. Het probleem speelt hier wat minder." Het Calvijn College heeft wel moeite om aan de lesurennorm te voldoen, maar ook daar bleven de leerlingen op school. Volgens direc teur A. Vogel hebben de leerlingen geen belangstelling getoond om mee te doen aan de demonstratie. door Frank Balkenende GOES - Wie 's nachts een hengeltje wil uitgooien in de Goese vesten, kan dat voorlopig gewoon blijven doen. Ook al zijn er klachten van een echtpaar aan de Westsingel, burgemeester D. van der Zaag is niet van plan het nachtelijke vis sen te verbieden. Vijf jaar lang trekt het echtpaar Van Strien met enige regelmaat aan de bel over de overlast die hen gelaars 's nachts zouden veroorza ken. Ze zouden lawaai maken, troep achterlaten en ganzen het le ven zuur maken. Onlangs zette het echtpaar een handtekeningenactie op touw, maar die heeft burgemeester Van der Zaag niet kunnen overtuigen iets aan het probleem te doen. Volgens hem is er nauwelijks een probleem, bleek donderdagavond 'In al die jaren hebben we drie, vier klachten gehad, steeds van dezelfde familie' in een commissievergadering. „Uit politierapporten blijkt niet dat er veel overlast is. In al die jaren heb ben we drie, vier klachten gehad, steeds van dezelfde familie aan de Westsingel. Het is allemaal zwaar overtrokken." Goes heeft het visrecht voor de wa teren in en net rond de binnen stad verpacht aan de Eerste Goese Hengelsport Vereniging. De kla gers vroegen de gemeente de pachtovereenkomst niet te verlen gen. Volgens de hengelclub is nooit met haar contact opgeno men over nachtvissers die zich niet zouden gedragen. Van der Zaag ziet geen reden waarom de pachtovereenkomst zou moeten worden stopgezet. Hoewel handhaving van de Alge mene Plaatselijke Verordening (APV) een taak is van de burge meester, vinden sommige raadsle den het onzin dat Goesenaren 's nachts in de vesten hengelen. WD'er A. Wevers: „Laat die vis sen toch met rust!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 98