PZCI 29 Zeeland Wijkje met citaten uit het verleden WOON PLAZA M IDDELBURG oft mm Roosevelt komt naar Tholen 35 BEVELANDEN-THOLEN Goes legt plan voor Wolphaartsdijk-Oost voor aan het dorp. 42 en 43 Trendhopper. Boxspring GoedSlapen' www.woonplazamiddelburg.nl zeeuwse DE322S3 Busje komt zo Voorstraatboerderij Wolphaartsdijk grote kavels voor landhuizen hoofdingang! van de wijk I volkstuintjes 3 ff *3 woningen van ij boerderijtype seniorenhofje j volkstuintjes I autoverkeer fietsverbinding wandelpaden evt. entree hulpdiensen Voorstraatboerderij Kamer van Koophandel krijgt bouwgrond voor 1 euro van Vlissingen Zaterdag 1 december 2007 Tip? redgoes@pzc.nl door Frank Balkenende GOES - Landhuizen op forse ka vels, klassieke woningen, boerde- rij-achtige huizen, voorstraatwo ningen, leilinden, gebakken klin kers, een hofje. In de uitbreidings wijk Wolphaartsdijk-Oost zitten veel citaten uit grootmoeders tijd. De bevolking kan woensdag 12 de cember in het dorpshuis kennis ne men van het stedenbouwkundig plan. Het dorp is verdeeld over het uit breidingsplan. Veel inwoners en de Vereniging Gemeenschap Wol- faartsdijk zijn blij dat er eindelijk weer bouwgrond te koop komt. Anderen zien haken en ogen. Twee jaar terug ontving de ge meente dertig bezwaarschriften te gen het ontwerp-bestemmings- plan, vooral van inwoners die nu aan de oostrand wonen en vrij uit kijken op de polder. Het college verwierp de bezwaren. Volgens de Goese wethouder M. Dieleman (CDA, ruimtelijke orde ning, bouwen en wonen) is in de stedenbouwkundige opzet zoveel mogelijk rekening gehouden met zichtlijnen. Zo kijken bewoners die aan Nazareth pal aan de straat wonen, straks niet tegen nieuw bouw, maar tegen volkstuinen aan. De gemeente wil daarvoor de huidige volkstuinen een stukje De uitbreidingswijk Wolphaarts- dijk-Oost telt 36 huizen en kent een ouderwetse voorstraat-struc tuur. De bouw van de eerste wo ningen begint in 2009. zuidwaarts verplaatsen. Bewoners aan de Hoofdstraat krijgen wel hui zen achter zich. Omdat de wonin gen aan de Hoofdstraat zeer diepe tuinen hebben, blijven ze wel rede lijk op afstand, zegt Dieleman. De wijk biedt trouwens nog een kans, onderstreept hij. „Voor de Hoofd straat-bewoners bestaat de moge lijkheid om via Wolphaarts dijk-Oost een achteringang te ma ken. Dat is een kwestie van een bruggetje over de sloot leggen. Wie dat wil, moet het wel zelf re gelen met het waterschap." Eerder is ook kritiek geuit op de verkeersafwikkeling, die in Wol phaartsdijk met zijn smalle Noord- dijk en Lepelstraat toch al een pro bleem is. Om die reden heeft de gemeente ervoor gekozen één ont- sluitingsweg voor autoverkeer te maken: via de Hoofdstraat. Fiet sers kunnen ook via de Noorddijk en Nazareth de wijk in en uit. Volgens Dieleman leidt de uitbrei dingswijk, die in vijf jaar zal vollo pen, niet tot veel extra verkeers druk. Bovendien verbetert het wa terschap Zeeuwse Eilanden vol gend jaar de verbinding tussen de Deltaweg en de recreatiegebieden aan het Veerse Meer. Dat zal Wol phaartsdijk verlossen van een groot deel van het recreatieverkeer. De uitbreidingswijk, waarvan de bouw in 2009 begint, telt 36 wo ningen: 3 landhuizen op forse ka vels, 6 klassieke woningen, 3 star- terswoningen, 6 voorstraatwonin gen, 7 boerderij-achtige huizen, 5 herenhuizen, 2 hofwoningen en 4 huizen met 'dwarse' kappen. Er komen een Voor- en een Ach terstraat, feitelijk een kopie van de bestaande Hoofdstraat en Oostker- kestraat. ROC Zeeland begint eigen dansopleiding PZC Felix Binicewicz bron Gemeente Goes OUD-VOSSEMEER - Een olieverfschil derij met daarop Franklin Delano Roosevelt komt binnenkort naar Tholen. Het college wil er 2500 eu ro voor uittrekken. Het portret is gemaakt door schil der Willem van Nieuwenhoven (1879-1973) en is nu nog in het be zit van een Nijmeegse kunststich ting. Het college wil het overne men, omdat Oud-Vossemeer een band heeft met de Roosevelts. De voorouders van de twee latere pre sidenten - Theodore en Franklin - zouden in het dorp zijn geboren. De stichting Oud-Vossemeer 600 jaar wil volgend jaar een expositie over president Roosevelt inrichten en daar zou het werk getoond kun nen worden. Het schilderij moet nog wel worden opgeknapt. -VQ. collection de Elke te zondag van de maand geopend! Gratis parkeren! naast Hotel Arneville Buitenruststraat 20 4337EH Middelburg 4 oio Tip? redactie@pzc.nl Het Terneuzense raadslid deed mee aan de evacuatie-oefening van de wijk Othene en zag wat er allemaal bij komt kijken. Men sen opsporen, registreren, evacue ren, opnieuw registreren... hij vond het ontzettend boeiend. Tot een uur of twee. De Terneuze- naar begaf zich naar de bushal te, waar een vipbus (voor héél be langrijke mensen) zou staan die hem weer naar huis zou breng en. Zijn collega's waren echter al lang gevlogen, inclusief bus. En dus nam hij morrend plaats in een 'gewone bus'. Totdat hij een bekende zag, vroeg of hij mocht meerijden en tierde: „Dat regis tratiesysteem werkt voor geen meter. Ze zijn mij vergeten!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 97