pzcu? Peiling: Liever Foppe dan Marco op EK Finale Champions League vanaf 2010 op zaterdag 50 49 Populariteit bondscoach Jong Oranje is met twaalf procent gestegen. Bekerwinnaars nog niet toegelaten tot kampioenenbal. Blessureleed blijft Ronaldo achtervolgen Inzetbaarheid Timmer onzeker bij Feyenoord Leonardo hervat groepstraining Simons is op tijd fit voor De Graafschap Champions Trophy begint nu pas voor Nederlandse hockeyers Hoek en Kloetinge spelen vandaag tegen toppers uit Spakenburg Zaterdag 1 december 2007 Tip? sport@pzc.nl Foppe de Haan Marco van Basten RIJSWIJK - Nederlanders zien liever dat Foppe de Haan het Neder lands elftal volgend jaar op de ein dronde van het Europees kam pioenschap voetbal leidt dan de huidige bondscoach Marco van Basten. Dat blijkt uit een peiling van Maurice de Hond na afloop van de kwalificatiewedstrijden voor het EK. Hij maakte de resulta ten gisteren bekend. Van de ondervraagden gaf 51 pro cent aan liever De Haan als bonds coach op het toernooi in Zwitser land en Oostenrijk te zien. Van Basten kreeg 32 procent achter zich. Morgen is de loting voor de groepsfase van het EK. Nederland is één van de vier groepshoofden. De Haan is in populariteit geste gen. Eind juni was de Fries voor Het merendeel van de Nederland- se bevolking vindt dat Foppe de Haan bondscoach moet zijn tij dens het komende EK voetbal in Oostenrijk en Zwitserland. de EK is de Nederlandse voetbalkij ker pessimistisch gestemd over de overlevingskansen van Oranje. Zo'n 37 procent verwacht dat het Nederlands elftal in de groepsfase blijft steken, terwijl vijf maanden geleden slechts 8 procent zo nega tief was. Zo'n 36 procent denkt dat de ploeg in de kwartfinales strandt en 16 procent is overtuigd dat de halve finale het eindstation van het Nederlands elftal gaat worden. Van de ondervraagden gaf 4 pro cent aan in Oranje de nieuwe Euro pees kampioen te zien. Dat was vijf maanden geleden bijna het dubbele (9 procent). Hiddink ontbreekt Guus Hiddink ontbreekt mor gen bij de EK-loting. De bonds coach van Rusland kampt met een griepje. Leo Beenhakker, de bonds coach van Polen, zal wél aan wezig zijn. Namens Nederland zijn onder anderen Marco van Basten, Henk Kesler, Jeu Sprengers en Harry Been aanwezig. ANP bron Uef; 39 procent de gewenste bonds coach op het EK, tegen 47 procent die Van Basten wilde. De huidige bondscoach is bij de Nederlandse voetballiefhebber ook niet erg ge wild als het gaat om wie Oranje in de kwalificatie voor het WK (2010) moet leiden. Slechts 10 pro cent ziet dat zitten. Foppe de Haan (33 procent) is voor die klus ook niet de favoriet. De voorkeur gaat uit naar Guus Hiddink, de huidige bondscoach van Rusland. Zo'n 42 procent ziet de Achterhoeker graag op weg naar Zuid-Afrika als grote leider van Oranje. Over het komen- Loting EK voetbal 2008 Procedure loting Europees Kampioenschap voetbal zondag 2 december, 12.00 uur in het Zwitserse Luzern. Pot 1 (groepshoofden) Gastland Zwitserland is hoofd van groep A, gastland Oostenrijk leidt groep B. Titelhouder Griekenland en Nederland komen in pot 1 Volgorde van loting: j> Loting groepshoofden uit pot 1 in groepen C en D. Loting landen uit pot 4 op een plaats in een groep. Loting landen uit pot 3. Loting landen uit pot 2. Pot 2 Kroatië Italië Tsjechië Zweden Pot 3 Roemenië Duitsland Portugal Spanje Pot 4 Polen Frankrijk Turkije Rusland door Jochem Lippmann LUZERN - Michel Platini heeft giste- renn besloten dat de nationale be kerwinnaars voorlopig nog niet au tomatisch doorstromen naar de Champions League. De voorzitter van de Europese voetbalbond wil de zijn plan aanvankelijk in het sei zoen 2009/2010 doorvoeren. „Dat idee kwam nog een beetje te vroeg", verklaarde Platini na af loop van een vergadering in Lu zern, de Zwitserse stad waar mor gen ook voor het EK voor landen teams wordt geloot. De Franse pre ses van de Europese voetbalbond kreeg wel op andere fronten zijn zin. De finale van de Champions League wordt vanaf het seizoen 2009/2010 niet meer op woensdag afgewerkt. Zaterdag wordt de nieu we speeldag voor de strijd tussen de twee beste teams van Europa. Het uitvoerend comité van de Ue- fa steunde bovendien het voorstel van Platini om meer clubs uit klei nere landen aan de Champions League te laten deelnemen. De nummers één, twee en drie van de Europese ranglijst, op dit mo ment Engeland, Italië en Spanje profiteren nog wel van het nieuwe plan van Platini. Zij nemen vanaf het seizoen 2009/2010 automa tisch met drie in plaats van twee teams aan de Champions League deel. De nummers vier, vijf en zes op de Europese ranglijst leveren over anderhalf seizoen twee clubs De finale van de Champions Lea- gue wordt vanaf 2010 op zater dag gespeeld. Dat maakt Ue- fa-voorzitter Michel Platini in Lu zern bekend. aan de competitie voor beste Euro pese clubteams. Bij de nummers zeven tot en met twaalf, onder wie Nederland, is ook in de toe komst alleen de kampioen zeker van voetbal in de Champions Lea gue. De nummer twee van de eredivi sie blijft veroordeeld tot de voor ronde van de Champions League. Een groot verschil met nu is dat die formatie vanaf het seizoen 2009/2010 geen beschermde status meer geniet. De nummer twee van de eredivisie stuit in de toe komst op een tegenstander uit lan den als Spanje, Italië, Engeland, Duitsland, Frankrijk of Portugal. De kampioenen van de veertig zwakste Europese competities wor den vanaf het seizoen 2009/2010 ook aan elkaar in de voorronde van de Champions League gekop peld. Zij strijden om vijf plaatsen in het hoofdtoernooi. Michel Platini ontvouwde gisteren de definitieve plannen voor de Cham pions League. foto Sigi Tischler/AP milaan - Er komt maar geen einde aan het blessureleed van Ronaldo. De Braziliaanse spits van AC Mi lan maakte afgelopen zondag te gen Cagliari na zes maanden zijn rentree. Ronaldo ontbreekt echter morgen alweer in het duel met Ju- ventus. De aanvaller is onvoldoen de hersteld van een kuitblessure die hij woensdag in de war- ming-up van het Champions Lea gue-duel met Benfica opliep. Ronaldo rotterdam - Henk Timmer moet morgen de competitiewedstrijd te gen Heracles Almelo wellicht aan zich voorbij laten gaan. De doel man van Feyenoord heeft last van zijn knie, waaraan hij zich zondag blesseerde in de met 3-2 verloren uitwedstrijd tegen FC Groningen. Als Timmer niet fit is, zal derde doelman Erwin Mulder hem ver vangen. Tweede keeper Sherif Ekramy is ook niet fit. amsterdam - Leonardo hervat vol gende week de groepstraining bij Ajax. De 24-jarige Braziliaan scheurde begin maart zijn kruis band in de competitiewedstrijd te gen SC Heerenveen. „Leonardo traint eerst een week met de selec tie mee, daarna maakt hij zijn eer ste speelminuten in het beloften- elftal", zei trainer Adrie Koster, die de Deen Michael Krohn-Dehli overhevelt uit Jong Ajax. eindhoven - PSV kan vanavond in het duel bij De Graafschap beschik ken over aanvoerder Timmy Sim ons. De 30-jarige Belgische mid denvelder ontbrak tegen Excelsior en CSKA Moskou wegens een rug blessure. „Ik heb geen last meer, al leen een beetje spierpijn", zei Sim ons gisteren. „Maar ik kan spelen." Door de terugkeer van Simons be schikt Jan Wouters over een bijn? volledig fitte selectie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 85