Zeeland 'Ze willen ons er niet bij hebben' Voorlopig mag er toch 's nachts gehengeld worden in vesten Goes ,o* Dak van vakantiewoning Groede vat vlam door werkzaamheden Archeologische opgravingen op Scheldeterrein Louis Hemelaar Goese burgemeester ziet geen reden voor visverbod na twaalven. TE HUUR: SP Vlissingen: PvdA speelt spelletje om ons uit college te houden. Genieten met al uw zintuigen W PZC Zaterdag 1 december 2007 33 HERENMODE DOMBURG 't Groentje 1 4357 BC Domburg Telefoon (0118) 58 48 63 7 dagen per week geopend Bikkembergs For All Mankind Gentiluomo Hans Ubbink Hugo Boss Just Cavalli Thomas Burberry Valentino R.E.D. Versace door Frank Balkenende GOES - Wie 's nachts een hengeltje wil uitgooien in de Goese vesten, kan dat voorlopig gewoon blijven doen. Ook al zijn er klachten van een echtpaar aan de Westsingel, burgemeester D. van der Zaag is niet van plan het nachtelijke vis sen in de wateren alsnog te verbie den. Vijf jaar lang trekt het echtpaar Van Strien met enige regelmaat aan de bel over de overlast die hen gelaars 's nachts zouden veroorza ken. Ze zouden lawaai maken, troep achterlaten en de ganzen die daar vertoeven het leven zuur ma ken. Onlangs zette het echtpaar een heuse handtekeningenactie op touw, maar die heeft burgemeester Van der Zaag er niet van kunnen overtuigen iets aan het probleem te doen. Volgens hem is er nauwelijks een Vijfjaar lang trekt het Goese echtpaar Van Strien met enige re gelmaat aan de bel over de over last die hengelaars 's nachts zou den veroorzaken. probleem, zo bleek deze week tij dens een bijeenkomst van een ge meentelijke adviescommissie. „Uit de politierapporten blijkt niet dat er veel overlast is. In al die jaren hebben we drie tot vier klachten gehad", aldus de burgemeester. „Ze waren steeds van dezelfde fa milie aan de Westsingel", zo ver volgde hij. „Het is allemaal zwaar overtrokken", zo liet hij tot slot duidelijk weten. De gemeente Goes heeft het vis recht voor de wateren in en net rond de binnenstad verpacht aan de Eerste Goese Hengelsport Vere niging. De klagers vroegen de gemeente de pachtovereenkomst niet te ver lengen. Volgens de hengelclub is nooit met haar contact opgeno men over nachtvissers die zich niet zouden gedragen. Van der Zaag ziet dan ook geen reden waar om de pachtovereenkomst met die vereniging zou moeten worden stopgezet. Hoewel handhaving van de Alge mene Plaatselijke Verordening (APV) een taak is van de burge meester, vinden sommige raadsle den het onzin dat Goesenaren 's nachts in de vesten in de binnen stad hengelen. WD'er raadslid A. Wevers: „Laat die vissen toch met rust!" De opgravingen beginnen op het gebied waar de eerste honderd hui zen van het Scheldekwartier wor den gebouwd, rondom het oude Dok van Perry. Het onderzoek duurt tien weken. Belangstellenden kunnen vanaf 12 december een rondleiding krijgen langs de opgravingen. Die vertrekt om 15.00 uur bij het hek aan de Koningsweg. De rondleiding duurt VERHUUR I MAKELAARDIJ Vlissingen, Badhuisstraat 154 Representatief kantoor 130m2 Goede zicht lokatie. Centrum. 875,- p/mnd excl. BTW. Middeburg, Maisbaai 10 Riant appartement (120 m2). Centrum. Gemeubileerd/ Gestoffeerd. 985,- p/mnd excl. G/W/E. Vlissingen, Badhuisstraat 99 Authentieke bovenwoning. Gemeubileerd/gestoffeerd. 650,- p/mnd excl. G/W/E. Vlissingen, Boulevard de Ruyter 334 Keurig 3 kmr appartement. Geheel gestoffeerd/gemeubileerd. 700,- p/mnd excl. G/W/E. Vlissingen, Groenewoud 59 Ruime Monumentale woning. 4 slaapkamers! Centrum. 950,- excl. G/W/E. Vlissingen, Oude Markt 43 door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Eerst op de radio roe pen dat de SP buiten de Vlissingse bestuursboot valt en dan toch in eens een uitnodiging sturen voor coalitieoverleg. Trix de Roos voelt zich bedrogen door de PvdA. En dat is niet voor het eerst. „We willen afspreken met wie en onder welke condities de onder handelingen over een nieuw colle ge gaan plaatsvinden", leest Trix de Roos hardop voor uit de e-mail van Henk de Haas. „Terwijl van de week de WCT onze deelname aan het college nog blokkeerde." Toch gaat ze maandag. Natuurlijk gaat ze. „Al weet ik dat die uitnodi ging alleen maar voor de vorm is gestuurd. Els Kuijper (informateur voor een nieuw college, red.) heeft natuurlijk gezegd: laat de SP maar effe komen. Maar eigenlijk willen ze ons er niet bij hebben." Als de PvdA maar niet denkt dat de SP van WCT-standpunt veran dert. „Wij zijn tegen en dat blijven we. Ze gebruiken de WCT nu ge woon om ons buiten het college te houden. Het is een spelletje. Want we moeten straks dan wel een be sluit nemen, maar op dit moment speelt de WCT geen rol in Vlissin gen. De Vlissingers willen huizen op het Scheldeterrein en dat het ziekenhuis hier blijft. Het HKPD, de inloop van het Witte Huis, de welzijnsaccommodaties, dat zijn zaken die echt spelen in de stad." Niet dat SP en PvdA het op die ge bieden wel met elkaar eens waren. „We botsen best vaak. Eigenlijk vooral sinds Henk de Haas terug is in de raad. Henk bepaalt, hij wil de macht. Ik denk niet dat we 1*^ SP'er Trix de Roos voelt zich be- drogen door Henk de Haas van de PvdA. Volgens haar is zijn uit nodiging voor coalitieoverleg 'al leen voor de vorm' gestuurd. Trix de Roos goed samen waren gegaan. Als hij op de begrafenis van Beppie Bruin- ooge vertelt dat iedereen deze cri sis heeft zien aankomen, waarom grepen ze dan niet eerder in? Er is wantrouwen over en weer. Maar, en dat heb ik ook tegen Kuijper ge zegd, we hadden erover kunnen praten. Misschien in een hutje op de hei, weet ik veel. Maar niet na wat hij ons nu flikt. En wat ons va ker is geflikt, want na de verkiezin gen van vorig jaar lagen we er ook gelijk uit. Alles wat wij inbrachten, werd compleet genegeerd." De socialisten krijgen vaak het ver wijt dat ze hun verantwoordelijk heid uit de weg gaan. Toch had de SP die ook nu best willen nemen. „Tuurlijk! ]e kunt de stad niet met een puinzooi opzadelen en vervol gens wegrennen. Alleen doen we niet mee als Kop van Jut. Geen Vlissinger schiet er iets mee op als wij over een half jaar rollebollend met de PvdA over straat gaan." Het wantrouwen blijft. „Dan mag Kuijper adviseren om geen oud-be stuurders te laten terugkomen, ik denk dat het toch gaat gebeuren. De WD houdt vast aan Tobias Meijers, de PSR aan Ton Croné. Ik ben zelfs bang dat de PvdA weer met Henk de Haas komt aanzet ten. Of dat ze denken: zet Tineke Verhage maar terug. En daar is de stad écht niet bij gebaat." door joeri Wisse GROEDE - Door dakwerkzaamhe den in de Molenstraat in Groede heeft een dak van een vakantiewo ning vlam gevat. Officier van dienst Fred Moens over de oor zaak: „Op het platte dak naast de woning vonden werkzaamheden plaats. Daarbij heeft het isolatiema teriaal onder het dak van de buren vlam gevat." Het betreffende huis doet dienst als vakantiewoning. Tijdens de brand was er niemand aanwezig in het pand. De naastgelegen hui zen hebben geen rook- of water schade opgelopen. „Bij één huis is er wel sprake van lichte schade, omdat we door het huis moesten lopen om vanaf de achterkant van de woningen het vuur te bestrij den", zegt Moens. Er zijn drie wagens aan te pas geko men om de brand te blussen. Rond 14.00 uur kon Moens het sein brandmeester geven. INFO@HUTJENSEDELSMEDERIJ.COM WWW.HUTJENSEDELSMEDERIJ.COM VLISSINGEN - Archeologen begin nen maandag op het Scheldeter rein met een zoektocht naar waar devolle restanten van de Vlissingse geschiedenis. Bij eerder onderzoek zijn al resten gevonden van menselijke bewo ning, waaronder kerken, kerkho ven, beer- en waterputten. De vondsten gaan in oudheid terug tot de zestiende eeuw, dus nog voor de Gouden Eeuw. Keurige 3 kmr bovenwoning Centrum/Gestoffeerd 795,- p/mnd excl. G/W/E Vlissingen, Sarazijnstraat 9-3 Comfortabel 2 kmr appartement. Direct in het centrum/Bellamypark. 350,- excl'. G/W/E. Uw woning professioneel verhuren Wij zijn op zoek voor kandidaat huurders naar huurwoningen en huurappartement. Bel ons voor een vrijblijvend advies. www. S i psVerh u u r. n I 0118-414223 Badhuisstraat 152 Vlissingen BANG OLUFSEN Loewe Bose Kom zaterdag met al uw zintuigen genieten van de mooiste beeld- en geluidsapparatuur in ons geheel aangepaste interieur! All Ears introduceert zaterdag een revolutie in hooroplossingen. In de ontvangsthal kunt u genieten van de bloemsierkunst van Jaap Wisse en van een wijnproeverij verzorgd door Adventure Wine Trading, www.binnenuit.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 71