reizen i s Wie in eigen land wandelt, komt vaak nauwelijks iemand tegen, ook niet in drukke gebieden. Het lijkt wel of de Nederlanders allemaal liever fietsen. Niet John Jansen van Galen: hij loopt. Vandaag: naar IJburg. É3 É2 ÉS ÉS De wandeling (11 of 16 km) ÉS ÉS PZC Zaterdag 1 december 2007 m, reizen@wegener.nl 1024-3650360 Van de zelfkant naar een moerasjungle Paarden grazen bij de bunkers van het fort Diemerdam. Bij het eind van de tram lijn begint de zelfkant van de stad met zijn klin kerweggetjes, scheeps werfjes, volkstuinen, halfvergane loodsen, halfgezonken woonboten, woekerende wingerds, de schrille kleuren van graffiti en ook een namaakgiraffe. We volgen de Diemerzeedijk, staan even stil bij het majestueuze oude Gemeen- landshuis en gaan het nieuwe Die- merpark in, nog schraal en karig, een belofte voor de toekomst. Langs een karrenspoor verlaten we geregeld het gebaande pad om van de putdeksels overal in het gras strofen bijeen te sprokkelen van Maria Barnas' gedicht De Ontmoe ting. 'Cijfers rond mijn pols', staat in het ijzer gefreesd, 'liegen niet, ze zwijgen.' Of: 'Een hand telt het uur, het glas de minuten'. Ganzen wieken over, klaaglijk roepend. Overnachten in sneeuwkasteel Altijd al willen weten hoe Koning Winter in Lapland slaapt? Dat kun je ontdekken met Voigt Travel. Vanaf dit seizoen biedt deze organisatie ar rangementen aan met een overnach ting in sneeuwkasteel LumiLinna. De gemiddelde temperatuur is er -5 °C maar dankzij speciale slaapzak ken heb je het er toch warm. www.lapland.nl foto Cor Leenhouts Het is eind november, langs de poel die Akkerswade heet, zijn de rietkragen en het gebladerte van het struikgewas goudgeel, roest bruin, dieprood; daarachter ploe gen stoere aken door het Amster dam-Rijnkanaal. Paarden grazen tussen de betonnen bunkers van het fort Diemerdam, waarvan we lezen dat het een stuk ouder is dan de Stelling van Amsterdam: het stamt al uit de Napoleontische Flexibele vakanties met easyjet Al een tijdje beschikbaar in Enge land, maar nu ook in Nederland: flexibele vakanties van easyjet. Via de site hebben reizigers naast de keuze uit 900 vluchten naar 88 be stemmingen tevens een aanbod van 10.000 hotels in Europa tot hun be schikking. Dankzij deze nieuwe ser vice kan iedereen eenvoudig zelf de eigen vakantie samenstellen. www.easyJetHolidays.com Daten tijdens rit met stoeltjeslift Het Franse wintersportdorp Les Or- res houdt op 12 en 13 januari en 5 en 6 april 2008 weekenden waarbij de liefde centraal staat: speed daten in de stoeltjeslift. In 7 minuten - de tijd die de tweepersoons lift erover doet om boven te komen - moet de vonk overslaan. Nu de tijd voor Yorkshire Yorkshire, gelegen in Noord-Enge- land, heeft een fraaie kustlijn, ro mantische dorpjes en bruisende ste den, aldus het Brits Verkeersbureau. Met name de steden York, Huil, Leeds, Bradford en Sheffield zijn een bezoek waard zijn. Naar Yorkshi re kun je vliegen met Jet2.com of va ren met P&O Ferries. www.winterinfrankrijk.nl www.ontdekyorkshire.nl Routebeschrijving: Het traject is niet bewegwijzerd maar staat, met foto's, kaartjes en toelichtingen, beschreven in het fraaie boekje In de voetsporen van Nescio, een uitgave van het Milieucentrum Amsterdam. Er zijn twee routes van elk bijna 7,5 kilometer, die te combineren zijn, zoals wij deden, tot een langere wandeling van bijna 11 kilometer; wie van Blijburg doorloopt of tramt naar de Diemerparklaan op IJburg kan de beide routes desgewenst in hun geheel aansluitend afleggen: de afstand is dan 16 kilometer. Begin- en eindpunt westroute: eindhalte Flevopark van tramlijnen 7 en 14, beginpunt oostroute: halte Diemerparklaan van tramlijn 26, eindpunt oostroute: eindhalte IJburg van tramlijn 26. By the way, wat heeft de wandeling met Nescio te maken? Niet veel, al zie je in de verte Ransdorp en Schellingwoude liggen, waar de schrijver vaak langs de Zuiderzee liep. En op de westroute brengt de Nesciobrug, met zijn 780 meter de langste fietsvoetgangersbrug van Nederland, u over het Amsterdam-Rijnkanaal. Let op: In de Diemer Vijfhoek kan het behoorlijk zompig zijn! Horeca onderweg: De kantine van camping Zeeburg (westroute), strandpaviljoen Blijburg (oostroute). Hond: Mag mee. tijd! Vlakbij de stoere, houten Zee hoeve die in tijd van oorlog ijlings afgebroken moest kunnen worden om het schootsveld vrij te maken. Vandaar dat hout. Een trapje voert ons over de dijk de Diemer Vijfhoek in, een geheim zinnige moerasjungle waar veel ringslangen huizen die zich echter schuil houden. Wel bloeit nog de gele melkdistel, wilde cichorei en rode klaver met paarse bloemen. Veel vaarroutes bij Le Boat Naar eigen zeggen biedt Le Boat de grootste en modernste vloot op de Europese binnenwateren aan en zegt het de grootste keuze uit het aantal vaargebieden en vaarroutes te hebben. Daarnaast bestaan er tal loze mogelijkheden voor een enkele reis vaarroute, waarbij de start plaats dus verschilt van de eind- plaats. Het gedreun van scheepsmotoren weerklinkt over het water, verder op ligt Pampus, een puist in het IJs- selmeer. We kuieren op het strand paviljoen Blijburg aan. Steeds wa ren we dichtbij de stad, steeds had den we zicht op IJburg en flats in Diemen in zicht, maar dichtbij heerste landelijkheid en stadsrand- natuur. We vieren de dag met Glühwein en warme chocola met Sneeuwgarantie in Val Thorens Sinds dit jaar biedt het Franse win tersportdorp Val Thorens de 'geen sneeuw, geld terug garantie'. Dit houdt in dat Val Thorens tussen 25 december 2007 en 1 mei 2008 ga randeert dat minimaal 70% van de liften open is. Indien dit niet het ge val is, ontvangt de bezoeker het geld van de skipas terug. www.valthorens.com www.leboat.nl Genieten van de nazomerzon in trendy Spaans Valencia Iemand die echt niet gediend is van herfstweer kan naar Valencia. Strandliefhebbers genieten daar van de zachte nazomerzon en het nog niet afgekoelde water. Het le ven in de stad is charmant en leven dig met trendy clubs, bars en res taurants. Rrondom de stad liggen meer dan twintig golfbanen en na tuurparken. Valencia is na Madrid en Barcelona de derde stad van Spanje. Al in de Romeinse tijd ont stonden in Valencia luxueuze bad huizen, die bekend stonden om hun helende bronnen. Vandaag de dag kan men hier nog steeds te recht voor medicinale behandelin gen en wellness. www.landvalencia.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 50